Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev

Existuje jen málo věcí, které by tohoto muže dokázaly na autech ohromit, však leštil i monopost Formule 1. V případě Koenigseggu Jesko ale musel zírat na řešení jeho laku, které dalece překonává i standard Rolls-Roycu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev

24.9.2019 | Mirek Mazal

Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev

/

Existuje jen málo věcí, které by tohoto muže dokázaly na autech ohromit, však leštil i monopost Formule 1. V případě Koenigseggu Jesko ale musel zírat na řešení jeho laku, které dalece překonává i standard Rolls-Roycu.

Jeden z absolutních vrcholů automobilové produkce je v současné době na světovém turné. Švédský hypersport Koenigsegg Jesko s cenovkou začínající na 63 milionech Kč vyrazil do Asie ukázat svůj arzenál technických inovací sahající od nejsilnějšího motoru silničních aut, přes kabinu s chytrou „otočnou” přístrojovkou až po revoluční převodovku s 8 spojkami.

Zkrocených 1 625 koní (1 195 kW) zamířilo nejprve do Jižní Koreje, před odjezdem ale bylo třeba vůz na další prezentace řádně připravit. Doladit úplně první kus z již vyprodané série 125 aut pro další pouť dostal na starosti průkopník maximálně precizního čistění aut, Larry Kosilla.

Zkušený mistr svého řemesla přistoupil k práci zodpovědně a postupoval podle svých obvyklých zvyklostí. Výstavní Jesko nebylo špinavé, protože se pohybuje výhradně pod reflektory autosalonů, na laku vozu přesto bylo znát, že už má něco za sebou. Na jeho oživení tak Larry použil brusné kotouče, různé štětky, měkké utěrky a samozřejmě množství spoustu ověřené autokosmetiky.

Při své práci zjistil, že kabát karbonové karoserie Koenigseggu je velice odolný. Nejnovější model značky ho ohromil nejen technikou, Švédové si dali záležet i na lakování. Žádný jiný výrobce nepoužívá kombinaci 20 vrstev základního laku, a po jedné vrstvě perletě, odstínu champagne, šedého, modrého a zeleného laku. To vše překrývá 9 vrstev čirého laku chránících auto proti externím vlivům. Celý postup dá ve výsledku až 34 vrstev.

Nestandardně důsledná výroba po sobě zanechává 750 mikrometrů silný lak, zatímco dosavadní vrchol byl cca 150 až 200 mikrometrů u značky Rolls-Royce. Například Porsche je schopné zhotovit přibližně jen 75 - 100 mikrometrů konečné povrchové úpravy, ačkoliv se výsledek i tak zdá velice povedený. Ten pravý význam brilantního lakování s nevídanou barevnou hloubkou se ukáže právě po Larryho precizním ošetření, však se na to podívejte sami.


Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 1 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 01Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 2 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 02Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 3 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 03Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 4 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 04Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 5 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 05Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 6 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 06Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 7 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 07Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 8 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 08Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 9 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 09Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 10 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 10Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 11 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 11Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 12 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 12Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 13 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 13Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 14 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 14Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 15 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 15Slavného čističe aut ohromil lak jednoho z nejdražších aut, má rekordní počet vrstev - 16 - Koenigsegg Jesko ma 34 vrstev barvy 16
I Larry Kosilla byl ohromen úrovní lakování Koenigseggu Jesko, něco takového nikdy neviděl

Zdroj: AMMO NYC@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše