Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport

Sebelepších zásahů českých hasičů si ve světě běžně nikdo nemá důvod všímat. Když se ale nachomýtnou k požárem zasaženému 1250koňovému supersportu, hned je o čem psát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport

18.1.2020 | Petr Miler

Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sebelepších zásahů českých hasičů si ve světě běžně nikdo nemá důvod všímat. Když se ale nachomýtnou k požárem zasaženému 1250koňovému supersportu, hned je o čem psát.

Možná jste zaznamenali, možná ne, že ve čtvrtek v podvečer vzplálo v jednom z pražských tunelů upravené Lamborghini Aventador od firmy Mansory. Vůz pro tu chvíli poněkud nevhodně pojmenovaný Carbonado shořel skutečně skoro na uhel a snad jen kola a pár přeživších segmentů karoserie napovídá, že se původně jednalo o vůz se základy v italském supersportu.

Mansory Carbonado skutečně není jen tak něco. Vůz s motorem upraveným na 1 250 koní a rozsáhle přepracovanou karoserií s důrazem na použití karbonu vznikl jen v šesti exemplářích. Na stovku akceleroval a 2,6 sekundy a maximální rychlost činila 380 km/h. Teď je rozhodně o jeden méně a je nepochybně pozoruhodné, že jeho osud byl zpečetěn v Bubenečském tunelu.

Nás ale na celé věci zaujalo něco trochu jiného. Ačkoli jde nepochybně o smutnou událost, jen díky ní si práce českých hasičů všimli i za hranicemi České republiky. O požáru píše prakticky celý svět - zmínky o něm nacházíme na webech v Evropě, Americe i Asii, kde o Českou republiku zavadí obvykle jen tehdy, když se představí nová Škoda. A někdy ani to ne.

Chválen je rychlý zásah, který zamezil větším škodám. Třebaže autu už nikdo život nevrátí, zbylo z něj více, než co z aut po podobných požárech zbývá a nedošlo k žádným dalším škodám. Vyšetřovatelé zatím jako pravděpodobnou příčinu zmiňují mechanickou závadu, což je pravděpodobné. Bohužel, italské supersporty čas od času vzplanou a jde-li o takto upravený vůz, je pravděpodobnost podobného problému jistě jen vyšší.

Škoda na vozidle je odhadována na 5 milionů Kč, ale to podle nás není přesný odhad. U „běžného” Aventadoru by možná seděl, výjimečné Mansory má jistě větší hodnotu. Řešení této otázky ale už nechme na nešťastném majiteli a jeho jistě podobně nešťastné pojišťovně.


Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 1 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 01Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 2 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 02Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 3 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 03Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 4 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 04Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 5 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 05Svět si všiml práce českých hasičů, stačilo, aby v Praze shořel vzácný supersport - 6 - Lamborghini Aventador Mansory Carbonado pozar Praha 06
V Praze shořelo jedno z vzácných Mansory Carbonado. Jistě smutná událost, všechno zlé je ale pro něco dobré - svět si díky tomu všiml precizního zásahu pražských hasičů

Zdroje: Hasiči Praha, Carscoops, Autoblog.nl a další světová média

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.