Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu

Dosud byl známý hlavně tím, že vám v jedinečném autosalonu prodal cokoli od Bugatti až po Pagani, teď si ale získal pozornost i o mnoho méně záslužnou akcí. Způsobil nehodu, od které utekl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu

21.1.2020 | Mirek Mazal

Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dosud byl známý hlavně tím, že vám v jedinečném autosalonu prodal cokoli od Bugatti až po Pagani, teď si ale získal pozornost i o mnoho méně záslužnou akcí. Způsobil nehodu, od které utekl.

Světoznámý prodejce výjimečných aut Carl Hartley má problémy s britskou justicí. Provinit se měl tím, že se za volantem Ferrari pustil do poměřování sil s Porsche na tom nejméně nevhodném místě a vše skončilo docela vážnou nehodou. Svědci hovořili o „závodním stylu jízdy“, když se ulicí za sebou prohnaly modely 458 Spider a 718 Cayman GTS.

Svědecké výpovědi mohou být zkreslené, známe odhady některých lidí jen podle hlasitého výfuku pomalu jedoucího vozidla, nezpochybnitelná je ale následná srážka. Nešťastnou autonehodu měl zavinit právě 32letý obchodník, syn respektovaného experta na drahé vozy Toma Hartleyho, ani on, ani nikdo z druhého vozu nebyly zraněn.

Carl z místa činu raději utekl, ale později se přihlásil policii s výmluvou na selhání brzd. Vyšetřovatelé se nenechali opít rohlíkem a z analýzy Spideru znalcem vyplynula rychlost před nárazem až 109 km/h. Hartley tedy překročil povolený limit o 29 km/h, potíže s brzdami byly znalcem vyloučeny.

Srážka z 20. května 2018 došla až k soudu a Carl byl před pár dny odsouzen k devítiměsíčnímu odnětí svobody s dvouletou podmínkou doplněnou o 200 hodin veřejně prospěšných prací. Odsouzený má povinnost uhradit pokutu 1 400 liber (41 tisíc Kč), dále nesmí dva roky řídit, což bude v pozici světoznámého prodejce aut složité dodržet. Ale nic jiného mu nezbude, pokud nechce na 9 měsíců do vězení.

Řidič Porsche před zákonem nedopadl o mnoho lépe. Dobrovolně se ke všemu přiznal a za odměnu dostal deset měsíců vězení rovněž s podmínkou dvou let. Porota se dále usnesla na 220 hodinách obecně prospěšných prací, a kromě dvouletého odebrání řidičského průkazu bude nutné zaplatit 4 070 liber (119 tisíc Kč). Přiznání se tedy v tomto případě polehčující okolností evidentně nestalo.


Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu - 1 - Ferrari 458 Spider a Porsche 718 GTS nehoda 01Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu - 2 - Ferrari 458 Spider a Porsche 718 GTS nehoda 02Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu - 3 - Ferrari 458 Spider a Porsche 718 GTS nehoda 03Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu - 4 - Ferrari 458 Spider a Porsche 718 GTS nehoda 04Světoznámého prodejce superaut odsoudili za nehodu, prý závodil v provozu - 5 - Ferrari 458 Spider a Porsche 718 GTS nehoda 05
Sportovní auta se nevešla na kruhový objezd, oba řidiči havarovali. Ublížili naštěstí jen svým vlastním autům, minulý týden si přesto vyslechli poměrně tvrdé rozsudky

Zdroje: Carscoops, South Yorkshire Police@Facebook

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.