Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
To zabolí: koupil čerstvě restaurovaný Rolls-Royce, po 2 km ho zničil při nehodě
27.8.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
(+ video) Jsou situace, kdy vám někoho může být akorát líto. Třeba jako tohoto muže který si dojel pro Rolls-Royce 20/25 a vydržel mu minuty.
Asi není automobilové nehody, která by komukoli rozumnému udělala radost. Přicházíme při nich o majetek, zdraví a v nejhorším případě i životy. Ta, kterou si ukážeme dnes, naštěstí nikoho nestála ani život, ani zdraví, v rámci těch zbylých ale patří mezi ty velmi smutné. Její příběh psal život velmi krutým inkoustem.
Její hlavní postavou je švýcarský sběratel veteránů, který se rozhodl pořídit si do své sbírky jeden starý Rolls-Royce u holandské firmy Retrolegends. Tamní média o něm hovoří jako o čerstvě restaurovaném Phantomu III, ale pravda je to jen z poloviny - čerstvě restaurovaný vůz byl, to je vidět i z fotografií, šlo ale spíše o model 20/25 z roku 1935, který si „celý” můžete též prohlédnout níže.
Obchod proběhl a nový majitel si vůz „zapřáhl” na přívěs, stylově za jinou britskou klasiku, Range Rover. Ujel ale pouhých 2,6 km, když se zatím z neznámých příčin na silnici N396 u města Leende dostal na rovném úseku cesty mimo silnici. Trefil strom, Range Rover obrátil na střechu a nebohý Rolls-Royce... na ten se podívejte sami. K čerstvě restaurovanému kusu, kterým chtěl Švýcar obrážet přehlídky elegance, má rázem dost daleko.
O příčinách nehody se zatím jen spekuluje, nejčastěji je skloňovaný relativně malý přívěs (též k vidění na fotkách níže), který si s tak velkým a těžkým autem prostě neporadil, jak by měl. Mohlo se ale stát cokoli - od zvířete na silnici přes bezohledné chování jiného řidiče až po nepozornost čerstvého majitele, to všechno mohlo mít za následek nehodu, jejíž následky jsou pro každého petrolheada velmi smutnou podívanou.
Range Rover je na odpis, to je nepochybné, Rolls-Royce stejně nepochybně půjde spravit. Prodejce si jej zatím vzal zpět k sobě a první odhady škody hovoří o milionech Kč - to byl opravdu drahý 2,6kilometrový výlet. Ostatně, Henny Kennis z Retrolegends okomentoval celou situaci výstižně dvěma slovy: „To bolí.”
Podívejte se sami, co se stalo, ukážeme vám i to, jak krátkou cestu vůz s novým majitelem urazil a že místo nehody je přesně tak rovným a přehledným kusem silnice, jak se zdá z mapy. Nezbývá než majiteli popřát pro příště více štěstí. A doufat, že byl i pro případ podobné nehody dobře pojištěn...















Tohle je asi to poslední, co si přejete, aby se vám stalo 2 km jízdy po koupi čerstvě restaurovaného Rolls-Royce
Nehoda se stala na přehledném místě opravdu kousek od místa převzetí vozu
Asi takto vůz vypadal před nehodou
Zdroje: ED.nl, Retrolegends
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
2.5.2025Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Číňané mají převzít zavírané továrny VW a rozjet v nich vlastní výrobu, nic jiného o úpadku Evropy neříká víc
před 10 hodinamiVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 11 hodinamiČíňané ukazují, že pořád dělají obchod, ne jen politiku. Dřív jen elektrická značka nabídne Evropanům spalovací auta, protože je chtějí
včeraNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraVW říká, že jeho spolupráce s Fordem je „velmi, velmi, velmi úspěšná”. Myslí těch 20 prodaných Capri v Česku za první kvartál?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva