Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu

Slavné Lamborghini dnes vyjde na 3 a více milionů Kč, tohle stojí méně než 1 milion. Jak asi tušíte, není pravé, je to ale zatraceně povedená replika.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu

31.12.2017 | Petr Miler | 17 příspěvků

Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slavné Lamborghini dnes vyjde na 3 a více milionů Kč, tohle stojí méně než 1 milion. Jak asi tušíte, není pravé, je to ale zatraceně povedená replika.

Image nebo skutečné schopnosti? Před tímto dilematem stojí při koupi nového nebo ojetého auta spousta lidí a soudě podle typických preferencí máme pocit, že většina dnes dává přednost tomu prvnímu. My to máme naopak a za jakoukoli cifru bychom si vždy raději koupili „co nejvíc auta”, ať už si o tom okolí myslí cokoli. Pokud ale patříte k oné většině, máme tu možnost dostat se k autu dělajícímu opravdu ohromný dojem, i když jeho skutečné schopnosti až tak výjimečné nebudou. Zároveň je ale třeba dodat, že ve své falši se tento stroj dostává snad na nejvyšší myslitelnou vizuální i technickou úroveň.

Řeč je o Lamborghini Diablo VT 6,0, které ve skutečnosti není Lamborghini Diablo VT 6,0. Nevíme přesně, na jakých základech tento stroj stanul, ve výsledku ale vypadá jako skutečné Diablo, jak to jen jde. Postaven byl s pomocí kitu společnosti Parallel Designs, která je vyhlášená schopností dostávat repliky výjimečných strojů až na úroveň originálu. A pokud máme být upřímní, asi bychom se nechali nachytat.

Není tu žádný zjevný prvek, žádná zřetelná disproporce, která by na první pohled bouchla do očí a řekla: „Tohle není Jim Beam!” Tomu pomáhá i fakt, že tovární Diablo vzniklo v bezpočtu verzí a konfigurací, a tak ten či onen nasávací otvor nebo provedení toho nebo onoho detailu nenapoví jednoznačně, jestli to tak mohlo nebo nemohlo vzniknout přímo v Itálii. A s velkým citem je zkopírována i podoba interiéru a motorového prostoru.

V tom mimochodem trůní skutečný dvanáctiválec, i když ne italský. Je to motor 5,0 V12 od BMW, na to si ale stěžovat nebudete, podobně jako šestistupňový manuál Audi. Vůz prý nedávno dostal spoustu nových dílů, bez potíží prochází STK a ten křiklavě zelený lak je mu vlastní teprve 12 měsíců. Ruku na srdce, viděli jste někdy přesvědčivější repliku? My asi ne, tahle vypadá skoro dokonale. Není tedy těžké uvěřit, že majitel do stavby vozu postupně nacpal v přepočtu přes 2,5 milionu Kč.

Skoro se chce říci, že si za takové peníze mohl koupit velmi slušné, skutečné auto, ale kdo chce kam... Teď jej na každý pád prodává za 37 500 liber, tedy necelých 800 tisíc Kč. A za to koupíte jen trochu nadstandardně vybavenou Octavii RS. Asi bychom si pořád raději koupili tu Octavii, faktem ale je, že za jejím vzhledem a zvukem se na ulici otočí asi málokdo. Za tímhle zeleným darebákem snad každý. Takže pokud je právě to, po čem toužíte...


Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 1 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 01Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 2 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 02Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 3 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 03Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 4 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 04Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 5 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 05Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 6 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 06Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 7 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 08Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 8 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 09Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 9 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 10Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 10 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 11Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 11 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 12Toto je nejlevnější Lamborghini Diablo. Stojí jako Octavie, má jen jednu vadu - 12 - Lamborghini Diablo 60 VT replika prodej 13
Je to replika a pro nás tím pádem automaticky nesmysl, je ale třeba uznat, že je mimořádně zdařilá. A vzhledem k tomu i relativně levná

Zdroj: eBay přes Car Throttle

Petr Miler

Diskuze 17 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše