Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily

Ne zase tak složitě rozluštitelný a ne zase tak problematický vzkaz měla majitelka na autě dlouhých 15 let. Po celou tu dobu nikomu nevadil, najednou má značky vrátit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily

29.8.2019 | Mirek Mazal

Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne zase tak složitě rozluštitelný a ne zase tak problematický vzkaz měla majitelka na autě dlouhých 15 let. Po celou tu dobu nikomu nevadil, najednou má značky vrátit.

Jeden z amerických úřadů pro motorová vozidla zase jednou zvedá obočí lidem z celého světa, neboť popotahuje matku s důmyslnými registračními značkami na rodinném automobilu. Wendy Auger žijící v americkém New Hampshire už 15 let jezdí s různými auty osazenými značkou na přání PB4WEGO. Úředníci nad jejím významem nikdy nepřemýšleli, jinak by asi zjistili, že jde o zkratku věty „Pee before we go“ čili něco jako „Vyčůrat než pojedeme“.

Byrokraté to vnímají jako urážlivé, proto vyzvali Wendy k odevzdání plaket na úřad. „Kdo to dětem před nastoupením do auta nikdy neřekl?” ptala se řečnicky rodička dospívajících dětí. Podle mluvčího úřadu ale nárok na vrácení značek nastává tehdy, „pokud nesplňují zákonné požadavky“. Popisky lidských vylučovacích potřeb podle úřadu nejsou povoleny, proto žena čelí nátlaku úředníků.

Američanka jezdí s originální kombinací čísel na Toyotě RAV4, dříve byla na jiné „ravce” a ještě před na rodinném MPV. Wendy je tak překvapená náhlou snahou o zamezení jejího používání. Pravda, v roce 2014 byla zavedena přísnější pravidla pro volbu alfanumerických kombinací označujících auta, ale i to už je pět let. A pořád jde o vcelku nevinnou výzvu k návštěvě toalety před odjezdem.

Oddělení motorových vozidel rozeslalo podobné výzvy dalším 92 motoristům z New Hampshire, řada z nich - Wendy Auger nevyjímaje - se hodlá bránit právní cestou. Najatí advokáti tak budou mít co dělat, aby uklidnili snad až příliš aktivní úředníky s detektivními choutkami.


Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 1 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 01Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 2 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 02Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 3 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 03Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 4 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 04Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 5 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 05Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 6 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 06Úřady zakázaly značku na přání PB4WEGO. Trvalo 15 let, než pochopily - 7 - Americke urady zabavily registracni znacku foto 07
Značka na přání PB4WEGO musí po 15 letech používání pryč, protože náhle pohoršuje úřednictvo. Majitelka se ji vzdát nechce a hodlá se bránit právní cestou

Zdroj: Seacoastonline

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.