Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit

Neobyčejně pestrou směsici aut dal dohromady svého času nejmladší ruský senátor Rauf Arašukov. Bohužel si na ně nevydělal a peníze na ně nakradl, zabaveny mu byly i se spoustou hotovosti, nemovitostí a dalšího majetku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit

13.1.2020 | Petr Miler

Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neobyčejně pestrou směsici aut dal dohromady svého času nejmladší ruský senátor Rauf Arašukov. Bohužel si na ně nevydělal a peníze na ně nakradl, zabaveny mu byly i se spoustou hotovosti, nemovitostí a dalšího majetku.

Loni spektakulárně zadržený senátor Rauf Arašukov, pro kterého si policie přišla přímo do jednacího sálu horní komory ruského parlamentu, už se zpovídá se svých zločinů. Politik zastupující Karačajsko-čerkeskou autonomní republiku se místo blaha svých spoluobčanů staral spíše o to své a s komplici vyvedl ze státem ovládaného molochu Gazprom v přepočtu miliardy korun.

Peníze byly z firmy čerpány různými způsoby přes její stavropolské filiálky za pomoci zaměstnanců firmy, mezi které patřila i Arašukova manželka. Pachatelům nebylo cizí prakticky nic od fiktivních zakázek až po zaměstnávání lidí, kteří pro firmu reálně nepracovali. Všechny peníze ale ve výsledku končily na některém z 69 Arašukových účtů, odkud mířily na útraty za libůstky dnes už bývalého senátora.

103 nemovitostí nebo 38 pozemků probírat nebudeme, zaujala nás ale obří sbírka 107 aut, která dal tento výtečník dohromady a která byla úřady pochopitelně též zabavena. Část z nich tvoří moderní luxusní automobily, jako jsou Audi, Mercedesy, Porsche, Bentley nebo Infiniti, převážné jde ale o historické vozy povětšinou ruské provenience.

Většinu těchto vozů si můžete prohlédnout níže na fotografiích Sergeje Cyganova, jde o celkem věrný obraz historie sovětského a později ruského automobilismu. Obvykle se jedná o specificky nikterak signifikantní vozy ve velmi dobrém stavu, najde se ale i pár rarit. Z nich jmenujme hlavně vozy sovětských pohlavárů jako GAZ-12 ZIM, ZIS-110 nebo GAZ-13 Čajka, který svého času používal Michail Gorbačov.

Dá se očekávat, že všechna auta budou spolu s dalším zmíněným majetkem vydražena ve prospěch okradeného Gazpromu spolu s 830 miliony rubly v hotovosti (307 milionů Kč). V případě aut to bude pěkná aukce, například onen vzácný ZIS-110 měl Arašukova stát v přepočtu 17 milionů Kč, nového majitele přijde jistě ještě dráž.


Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 1 - Rauf Arasukov zabavena auta 01Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 2 - Rauf Arasukov zabavena auta 02Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 3 - Rauf Arasukov zabavena auta 03Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 4 - Rauf Arasukov zabavena auta 04Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 5 - Rauf Arasukov zabavena auta 05Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 6 - Rauf Arasukov zabavena auta 06Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 7 - Rauf Arasukov zabavena auta 07Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 8 - Rauf Arasukov zabavena auta 08Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 9 - Rauf Arasukov zabavena auta 09Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 10 - Rauf Arasukov zabavena auta 10Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 11 - Rauf Arasukov zabavena auta 11Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 12 - Rauf Arasukov zabavena auta 12Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 13 - Rauf Arasukov zabavena auta 13Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 14 - Rauf Arasukov zabavena auta 14Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 15 - Rauf Arasukov zabavena auta 15Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 16 - Rauf Arasukov zabavena auta 16Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 17 - Rauf Arasukov zabavena auta 17Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 18 - Rauf Arasukov zabavena auta 18Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 19 - Rauf Arasukov zabavena auta 19Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 20 - Rauf Arasukov zabavena auta 20Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 21 - Rauf Arasukov zabavena auta 21Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 22 - Rauf Arasukov zabavena auta 22Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 23 - Rauf Arasukov zabavena auta 23Úřady zabavily sbírku 107 aut bývalého senátora, vlastnil i několik historických rarit - 24 - Rauf Arasukov zabavena auta 24
Pozoruhodnou sbírku aut dal dohromady Rauf Arašukov, bohužel převážNé za zpronevěřené peníze. Po jeho zatčení mu byla zabavena a budou rozprodána v aukci

Zdroje: Komersant, Sergej Cyganov/rusautomobile@VKontakte

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše