V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí

Záběry z počítačové hry, za ty mnozí označovali fotky Jeepu Wrangler uvízlého v horách. Vůz ale na tomto místě skutečně stojí a dojel na něj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí

24.9.2020 | Petr Miler

V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí

/

Foto: Hemet News@Facebook

Záběry z počítačové hry, za ty mnozí označovali fotky Jeepu Wrangler uvízlého v horách. Vůz ale na tomto místě skutečně stojí a dojel na něj.

Vskutku surreálně působící záběry začaly tento týden kolovat po sociálních sítích. Vidíme na nich zřejmě dronem nafocený černý Jeep Wrangler, kterak opuštěný stojí na místě, kam ani tak schopné terénní auto dvakrát nezapadá. Vůz podle nich měl zůstat v jakémsi sedle mezi horami v Kalifornii, kde jej majitel měl opustit a odejít.

Ne každý tomu zprvu věřil, nedokonale kvalitní fotky a vskutku bizarní situace měly rychle za následek reakce plné slov o obrázcích vytvořených na počítači nebo pohledech z počítačové hry, kde může klidně létat auto pověšené na balónu peklem. Někteří se ale do těchto míst vydali a přítomnost vozu potvrdili. Později přibyly i snímky, které auto ukazují na stejném místě zblízka, už zajištěné proti pohybu a s pár výsměšnými nápisy vyrytými do prachu, který v mezičase na karoserii uspěl.

Co se tedy stalo? Podle všeho majitel tohoto Jeepu přecenil schopnosti auta i sebe a vydal se na stezku určenou jen cyklistům. Jestli tak učinil záměrně, nebo při toulkách terénem ztratil směr, zůstává otázkou, na každý pád ale projevil hodně odvahy, když se na toto místo vůbec vydal. Ze záběrů je patrné, že jde o vskutku úzkou cestou lemovanou strmými srázy a je vůbec s podivem, že se Wrangler dostal až sem.

Pokud alespoň čas od času jezdíte s off-roady v těžkém terénu, budete tuto situaci znát. Občas se prostě někam dostanete, ale nelze odtud pokračovat ani dále, ani zpátky. Američané tomu říkají hezky „point of no return” - místo, odkud není návratu - a přesně v této pozici Wrangler uvízl. Bude těžké s ním pohnout dopředu i dozadu, protože dosedl na spodek karoserie. A i kdyby se to s trochou vehemence povedlo, může následovat pád na kteroukoli stranu srázu s drtivými následky.

Jak jsme již zmínili, auto je nyní zajištěné, na místě ale pořád stojí. Tušíme, že jedinou bezpečnou cestou k jeho vysvobození bude převoz vrtulníkem, to ale může být pro majitele hodně drahý špás. Možná dražší než auto samo.


V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 1 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 01V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 2 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 02V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 3 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 03V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 4 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 04V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 5 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 05V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 6 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 06V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 7 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 07V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 8 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 08V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 9 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 09V horách byl nalezen opuštěný off-road v pozici tak bizarní, až lidé nevěřili, že tam skutečně stojí - 10 - Jeep Wrangler opusteny uvizly Kalifornie 10
Vskutku neuvěřitelné záběry vznikly díky nemístné odvaze nebo zazmatkování majitele tohoto Jeepu Wrangler. Uvíznul na místě, odkud zřejmě není návratu, alespoň po kolech to může být velmi obtížné či bezpečně nemožné. Foto: Hemet News@Facebook

Zdroj: Hemet News@Facebook přes The Drive

Petr Miler