Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč

Někdo se pokouší prodat asi přes desítek aut a k tomu zhruba čtyřicet různých motorů. Vzhledem ke stavu všeho nabízeného není cena zrovna lidová.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč

9.3.2020 | Mirek Mazal

Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Někdo se pokouší prodat asi přes desítek aut a k tomu zhruba čtyřicet různých motorů. Vzhledem ke stavu všeho nabízeného není cena zrovna lidová.

Blízko geografického středu kontinentálního území Spojených států amerických příroda postupně decimuje poslední záchvěvy svérázné sbírky historických automobilů. Rozpadající se artefakty amerického automobilového průmyslu čekají, až se konečně najde bohatý kupec, který vysvobodí 81 různých vozů z područí koroze, plísně, porostu a rozmarů počasí centrální části Ameriky.

Kýžená spása léta nepřišla a nejsme si jisti, zda může přijít nyní, neboť kolekce automobilového šrotu není zrovna z levného kraje. Nabízené automobily z Kansasu včetně četných zásob motorů i dalších náhradních dílů jsou k dispozici za 425 tisíc dolarů neboli 9,5 milionu Kč. Mezi odloženými auty a motory by se možná daly dohledat zbytky odpovídající požadované sumě, na první pohled ale nejsou patrné.

Prodávající společnost Hemmings bohužel nabízené stroje detailněji nepopisuje, k dispozici ale zjevně jsou Chevrolet řady AK, nákladní Ford s motorem přímo pod řidičem, polorozpadlý pick-up GMC, shnilý Packard 160 nebo nepojízdný International Harvester KB1. To vše původem ze 40. let 20. století leží ladem převážně venku na dešti. Chybí okna, laky dávno pokryla špína, interiéry nejsou, i když se s spolu s dalšími kusy aut možná válí po okolí.

Část soukromé sbírky zůstala pod střechou, tady je možné počítat s lepším stavem některých komponentů či celých agregátů z kolekce osmiválců. Přibližně 30 pohonných jednotek pokrytých nečistotami doplňuje zásoba kapot, nárazníků, kol i blatníků. Kde se to všechno na kansaské louce vzalo a jaký to mělo účet, zůstává záhadou.

Zboží je tu každopádně spousta, pořád ale ne dost k racionálnímu odůvodnění astronomické cifry za louku posetou vraky a doplněnou o inventář méně či více použitelných autodílů. Podívejte se na to sami, jsme zvědavi, jestli po téhle zvláštní sbírce někdo sáhne.


Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 1 - Sbirka opustenych aut na louce USA 01Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 2 - Sbirka opustenych aut na louce USA 02Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 3 - Sbirka opustenych aut na louce USA 03Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 4 - Sbirka opustenych aut na louce USA 04Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 5 - Sbirka opustenych aut na louce USA 05Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 6 - Sbirka opustenych aut na louce USA 06Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 7 - Sbirka opustenych aut na louce USA 07Záhadná louka plná desítek starých aut a motorů je na prodej za 9,5 milionu Kč - 8 - Sbirka opustenych aut na louce USA 08
Dokumentace nabídky za 9,5 milionu Kč je trochu tajemná jako sbírka sama

Zdroj: Hemmings

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše