Žena Michaela Schumachera v rozhovoru poprvé od nehody promluvila o svém muži

Skoro na 6 let se obrnila hradbou mlčení dlouholetá partnerka a manželka Michaela Schumachera. Teď dala rozhovor magazínu Mercedesu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Žena Michaela Schumachera v rozhovoru poprvé od nehody promluvila o svém muži

11.11.2019 | Petr Miler

Žena Michaela Schumachera v rozhovoru poprvé od nehody promluvila o svém muži

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Skoro na 6 let se obrnila hradbou mlčení dlouholetá partnerka a manželka Michaela Schumachera. Teď dala rozhovor magazínu Mercedesu.

Za pár týdnů uběhne už šest let od chvíle, kdy svět šokovala těžká nehoda sedminásobného mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera. Po bezpočtu tuhých bojů o každý mistrovský bod jej ale nezradila jeho vášeň pro řízení, nýbrž jeho záliba v lyžování. Po těžkém poranění hlavy zůstal nejprve dlouho v umělém spánku, jeho stav po probuzení ale zůstává dodnes nejasný.

Už roky jsme neslyšeli nikoho z bezprostředního Schumacherova okolí říci, jak na tom Michael je a v případě některých z nich pro to vlastně ani nebyla příležitost. Například jeho dnes 50letá manželka Corinna neposkytla za celou tu dobu jediný rozhovor médiím a hradbu mlčení prolomila až nyní. To když si pohovořila s redaktorem She's Magazinu, který vydává automobilka Mercedes, poslední Schumiho zaměstnavatel.

Jak už asi tušíte, stav svého manžela ani v náznaku nevylíčila, vzpomínala spíše na to, co všechno si s ním prožila. Byl to prý hlavně on, kdo ji podporoval v její vášni pro jízdu na koni. „Když mi bylo 30, snila jsem o tom, že budu vlastnit koně. A tak se mnou zaletěl do Dubaje, abychom se na nějakého arabského podívali,” vzpomíná Corinna, kde začala její cesta k pozdějšímu zisku evropské šampionky ve westernovém ježdění.

Koupili tam hřebce jménem Tyson, který měl sloužit právě k westernovému ježdění. A protože koně je třeba někde ustájit, k 10. výročí svatby v roce 2005 koupil Michael Corinně i ranč, což si s majetkem o hodnotě dnes odhadované na více jak 16 miliard Kč mohl snadno dovolit. Manželka taky prý bude Schumimi nadosmrti vděčná za to, že ji umožnil vyniknout v tak specifické disciplíně: „Nezapomínám na to, komu za to všechno dlužím. Je to můj manžel Michael,” říká dojatě Corinna Schumacher.

Otázky na Schumiho stav byly předem zapovězeny, přítomna ale byla i jeho dnes už 22letá dcera Maria Gina, která zvítězila v evropském šampionátu ve westernovém ježdění pět let po své matce. Jakkoli vám to Michaelovi nemusí sedět, prý byl rád, že dává přednost koňům před auty, neboť ji to učí odpovědnosti. „Když řídíš motokáru, můžeš ji pak zavřít do garáže. Ale o koně se musíš starat pořád,” vzpomíná dnes na slova svého otce Gina Maria.

Jak vidno, obě Schumimu nejbližší dámy chovají ke svému manželovi a otci nadále velký respekt, jak vypadá současný život s ním ale bohužel ani nenaznačily.


Žena Michaela Schumachera v rozhovoru poprvé od nehody promluvila o svém muži - 1 - Michael Schumacher nove fotky 01Žena Michaela Schumachera v rozhovoru poprvé od nehody promluvila o svém muži - 2 - Michael Schumacher nove fotky 03
Michael a Corrina Schumacherovi v dobách, kdy Schumi ještě jezdil pro Mercedes

Zdroj: She's Magazine by Mercedes

Petr Miler