Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění

Možná odveta nebo projev odporu k policii jako takové se nejspíše postaraly o atak na policejní zařízení. Ten ho sice připravil o mobilitu, zcela z činnosti jej ale nevyřadil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění

11.9.2019 | Mirek Mazal

Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění

/

Možná odveta nebo projev odporu k policii jako takové se nejspíše postaraly o atak na policejní zařízení. Ten ho sice připravil o mobilitu, zcela z činnosti jej ale nevyřadil.

Policie v různých částech světa používá různé prostředky pro zklidňování dopravy. Někde se schovává ve křoví, jinde zase staví vedle cest mobilní radary a pak rozesílá pokuty. To leckomu vadí a může proti tomu bojovat vandalismem. Proč by ale mělo někomu vadit zařízení, které visí na vjezdu každé větší vesnice v Česku?

Jedno takové se stalo obětí zloděje v Novém Mexiku. Z mobilního zařízení, které zřetelně ukazuje místně platný limit a aktuální rychlost projíždějících zmizela kompletní kola. Ukazatel rychlosti s cedulemi tak zůstal stát trvale na kraji silnice a nadále sleduje provoz, jen jaksi pozbyl své mobility.

Kromě výše zmíněného plní ještě jednu funkci. Rychlosti si anonymně pamatuje a ze získaných dat pak lze zjistit, jak rychle na daném místě lidé jezdí. I to má svůj důvod. Vozík sleduje řidiče severozápadně od města Albuquerque v oblasti, kde prý poměrně často dochází k překračování maximálně povolené rychlosti. Takto lze získat data, zda je na daném úseku potřeba provádět zvýšený dohled včetně měření rychlosti nebo ne. A právě to zřejmě někomu vadilo.

Pokud ovšem důvodem krádeže kol byla snaha zamezit měření či čemukoli z něj plynoucímu, pak se zjevně minula účinkem. Je ale také možné, že šlo o prostý projev kverulantství, snahu ukázat policii, že s podobnými aktivitami není Albuquerque vítána a nebo naopak snahu zamezit podobné aktivitě na jiném místě, neboť tento měřič místo hned tak nezmění. Kdo ví, na každý pád jde o kuriózní případ - zřetelně policejní majetek si zloději z pochopitelných důvodů berou na paškál málokdy.


Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 1 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 01Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 2 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 02Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 3 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 03Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 4 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 04Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 5 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 05Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 6 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 06Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 7 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 07Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 8 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 08Zloději policii ukradli kola z mobilního měřiče rychlosti, místo hned tak nezmění - 9 - Zlodeji ukradli kola policejniho voziku 09
Místo potírání zločinu páchaného na občanech policisté řeší kola ukradená z jejich vlastního vozíku

Zdroj: KOB

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše