10 nejčastějších příčin nehod v roce 2015: a překročení povolené rychlosti je kde?

 | 19 příspěvků | 14.1.2016 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený lojz

Takhle zpracované články c.. | 14.1.2016 17:12reagovat
avatar

Takhle zpracované články chceme. Třeba jeden denně. A ne deset sleeperů a píčoviny z Ruska.

Nepřihlášený Luka

Buď je v nadpisu článku ře.. | 14.1.2016 17:33reagovat
avatar

Buď je v nadpisu článku řečnická otázka nebo je pan redaktor slabomyslný (myslím, že spíš to druhé). Kde je překročení povolené rychlosti? U "normálních" dopravních nehod jsou tři příčiny z deseti u tragických nehod je to nejčastější příčina! Ale nevím, třeba jste si, pane redaktore, jen nepřečetl, co jste tam napsal...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený .Z3

Reakce na: Buď je v nadpisu článku ře.. | 14.1.2016 17:38reagovat
avatar

Zkus si kromě nadpisu přečíst i článek a možná pochopíš, co tim autor myslel... "Je kriticky důležité rozlišit jízdu nepřiměřenou rychlostí, tj. nepřizpůsobení rychlosti jízdy, a jízdu nedovolenou rychlostí, tj. řečí zákona překročení nejvyšší dovolené rychlosti stanové ať už lokálně nebo typem silnice."

Nepřihlášený Cufi

Kdo z vás by se rád neproh.. | 14.1.2016 17:47reagovat
avatar

Kdo z vás by se rád neproháněl za peníze daňových poplatníků po dálnici v nadupaném autě?

Nepřihlášený kus

Jde zkrátka jen o to, vybr.. | 14.1.2016 17:56reagovat
avatar

Jde zkrátka jen o to, vybrat nejvíce peněz a honit výslednost. Jako za starých časů, vrací se nám policejní stát.

slon

defenestrovat. | 14.1.2016 18:44reagovat
avatar

defenestrovat.

Nepřihlášený cesar

Řada příčin je opravdu něk.. | 14.1.2016 20:01reagovat
avatar

Řada příčin je opravdu někde jinde. O tom už se jinde psalo. Řidiči prostě lžou. Absolutní většina z nich neřekne tu pravou pravdu. Jsou to jenom výmluvy. Takže policie má nákou tu škatulku a tam příčinu zařadí. Vím to z vlastní zkušenosti. Přeci jim nebudu vykládat, že jsem na daném úseku jel o více jak 30% rychleji, než je stanoveno. Takže jsem řekl, že jsem nějak nedával pozor, zajel na krajnici a skončil ve stoce. Beze svědků, spolujezdec mlčel. Žádná rychlá jízda, ale nevěnování se řízení. Blbec co nikomu nic neudělal, jenom sobě si rozbil auto.

Nepřihlášený Lukáš Rotrekl

Na nepřiměřenou rychlost (.. | 14.1.2016 20:23reagovat
avatar

Na nepřiměřenou rychlost (=dovolenou) bych to tipl u DN:

1) tak polovina, 2, 4 tak polovina, 5, 6, 7, 10 tak z poloviny

U smrtelných zranění:

1, 2 z poloviny, 3 tak z poloviny, 4, 5, 6 7, 10....

Omezení rychlosti taky není jen omezení "dokonalého" řidiče, ale taky jeho ochrana proti těn nedokonalým, kteří taky můžou udělat chybu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený řidič BOB

Reakce na: Na nepřiměřenou rychlost (.. | 14.1.2016 21:28reagovat
avatar

Co by sis till, to asi není relevantní.

No jo, tak začněme couvat - to bude úplně nejlepší!

Zákazy, příkazy, nařízení, omezení - to jsou bolševické metody...a nově i metody EU. Možná by nebylo na škodu, dát více odpovědnosti do rukou lidí.

Nepřihlášený Forest

Jedna se o subjektivni hod.. | 14.1.2016 22:02reagovat
avatar

Jedna se o subjektivni hodnoceni, nicmene z meho pohledu prvni opravdu kvalitni clanek (v komplexnim pojeti - pointa, zpracovani, data, udaje, struktura, skladba vet, gramatika) z pera pana Bednare!

Zobrazit reakce..

matus

Ja si myslim, ze nie len t.. | 15.1.2016 11:02reagovat
avatar

Ja si myslim, ze nie len tieto 2 polozky zahrnuju problem s prekracovanim rychlosti: -neprispusobeni rychlosti stavu vozovky -neprispusobeni rychlosti dopravne technickemu stavu vozovky patri tam aj toto: -jiny druh nespravneho zpusobu jizdy -nezvladnuti rizeni -vyhybani bez dodatecniho bocneho odstupu -jizda po nespravne strane vozovky - vjeti do protismeru cize potom je neprisposobenie rychlosti jednym z dovodov nehod v 27.170 pripadoch, co je naozaj moc. Myslim, ze spravne by mala otazka redaktora zniet: ak sa praca policie a aj jej technicke prostriedky takmer vylucne zaoberaju meranim rychlosti, ako je mozne, ze napriek tomu sa jej nedari velmi vysoky podiel takychto nehod znizit? Su sucasne postupy policie spravne a adekvatne?

Nepřihlášený older

Reakce na: Jedna se o subjektivni hod.. | 15.1.2016 12:38reagovat
avatar

S tímto článkem by měli bušit na vrata poslanecké sněmovny každý den.........

Nepřihlášený Driver

Já jen nechápu jednu věc... | 15.1.2016 13:48reagovat
avatar

Já jen nechápu jednu věc. Každý psycholog vám potvrdí, že řdičák na zkoušku s nižšími limity je jediná fungující výchovná pomůcka, jak ty 18ti leté sebevrahy trochu krotit. A né na 2 roky ale na 6let. Tím by odpadly ty tragické zbytečné chyby. A ten zbytek prasat, už bodový systém pochytal, bez papírů je asi 40.000řidičů. To je jedno větší celé městečko... A potom jedna věc. Proč dopraváci s těmi civilními auty nepokutují chodce co skáčou po přechodech na červenou, nebo skáčou pod kola na neřízených přechodech. To je dle dnešní legislativy jasné jako facka a jsou k tomu precedensy od soudů dávno. Je auto blízko, nemá tam co lézt, občanka, pokuta ,složenka od celníků a případně exekuce. To je prosté jako facka. jenže to by muselo jít dopravákům o životy a bezpečnost což evidentně nejde...

Nepřihlášený robo

@matus: odpoved je jednodu.. | 15.1.2016 14:21reagovat
avatar

@matus: odpoved je jednoducha, lebo rychlost meraju na (bezpecnych) rovinkach... miesto toho aby stale a posobili preventivne pred kritickymi usekmi...

Nepřihlášený Fanda

Chyba,že zde na internetu.. | 15.1.2016 15:11reagovat
avatar

Chyba,že zde na internetu může publikovat každý,jako například i pan Bednář.Nerozumím tomu,proč mu nová policejní auta ,tak leží v žaludku.Ještě měl k článku napsat,že máme s přehledem jednu z největších nehodovostí na silnicích v Evropě.Čím to asi bude pane Bednář?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Slí_pr

Reakce na: Chyba,že zde na internetu.. | 15.1.2016 19:38reagovat
avatar

Okurková sezona započala - nové téma po dieselgate - zrušte měření rychlosti! To jsou všude samá policejní auta jdoucí proti zákonu, měření rychlosti 5m před značkou konec obce, v každé druhé vesnici nějaký Řehoř, pak taky úsekové měření na D1čce. Tak nevím kluci, mám vůbec vyjíždět? Abych nepřišel o body ... BuBuBu.

Nepřihlášený Tommy

Reakce na: Chyba,že zde na internetu.. | 16.1.2016 14:13reagovat
avatar

Pan Fanda by rad zavedl cenzuru koukam ;) no to uz tu jednou bylo :D Co takhle ty internety zrusit uplne :D

Zrovna Vam bych meli zakazat publikovat nejdrive ;)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený older

Reakce na: Pan Fanda by rad zavedl ce.. | 16.1.2016 22:08reagovat
avatar

........pan Fanda mohl pro cenzuru pracovat za minulého režimu...

Nepřihlášený Karel

Důvod ve zvyšování počtu d.. | 18.6.2018 19:53reagovat
avatar

Důvod ve zvyšování počtu dopravních nehod vidím především v tom, že dnes se prakticky v žádné autoškole nevyučuje, ale dělá se řidičák dálkově, což znamená, že budoucí řidič nikdy nečetl Zákon o provozu na pozemních komunikacích, ani nejdůležitější předpisy související, naučí se JEN TESTY a to způsobem, že nejdelší odpověď bývá správná a vůbec neví, o co jde! Zeptejte se řidičů, co mají dělat.když je na autobusu označení O4! Většina ani netuší, co to je! Neznají vůbec dopravní značky, které nejsou v testech a vůbec neví, co dělat na silnici!

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif