Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu

I zdánlivě neškodné věci se mohou stát nekontrolovanými projektily schopnými zabíjet. A co teprve, když jde o opravdu nebezpečné předměty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu

31.5.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I zdánlivě neškodné věci se mohou stát nekontrolovanými projektily schopnými zabíjet. A co teprve, když jde o opravdu nebezpečné předměty.

Kanaďan Mackenzie Peddle může říkat, že se potřetí narodil. Už dvakrát ho o život skoro připravil nebezpečný předmět letící z jiného vozidla, který přes čelní sklo pronikl rovnou do kabiny vozu. Zhruba před deseti lety jím byl ocelový prut, který mu přivodil zraněné rameno a sklo v obličeji. Tentokrát si na něj zákon schválnosti připravil sekeru, i tentokrát ale ve svém Fordu F-150 smrti unikl.

Peddle, mimochodem elektrikář, se vracel domů v kanadské provincii Saskatchewan. Poslední okamžik si pamatuje cca 100 kilometrů od cíle, když projížděl okolo solného dolu. Těšil se z návratu do rodného Saskatoonu, ale dál má temno a vzpomíná si až na paní, která klepala na okno, jestli je vše v pořádku. Obezřetná dáma zastavila, aby se ujistila, jestli je se něco nestalo.

A stalo se. Peddle se probral se sekerou vedle sebe, nohou na brzdě, krvavým šrámem a mlhou před očima. Vůbec neměl tušení, co a jak vše událo. „V té chvíli jsem byl opravdu zmatený a dezorientovaný, jak si jen dokážete představit. Poté si vybavuji její ukazování a uviděl jsem sekeru vedle mě, proč tam ležela, jsem taky nechápal,“ řekl k celému incidentu její hlavní aktér.

Dodnes nikdo neví, odkud sekera přilétla. Pracovníci nedaleké firmy zapírají ztrátu dřevorubeckého nástroje, policie nemá žádné stopy vedoucí k rozuzlení případu. „Moje žena mi říkala, ať si sekeru pověsím na stěnu, abych se vždy před odjezdem ujistil, že mám náklad na autě pevně připevněný,“ vtipkuje možná nesmrtelný Kanaďan.

Zhruba před deseti lety zažil vyučený elektrikář něco podobného, což nemůže být náhoda. Na dálnici u jezera Kenosee spadla ocelová výztuha z protijedoucího automobilu a vletěla čelním sklem dovnitř jako vražedný šíp. První štěstí v neštěstí za volantem popisuje následovně: „Prut zasáhl silnici, odrazil se, pokračoval oknem přes mé rameno skrz sedadlo až do kufru. Znělo to jako střelba.“

Viník ani jedné nehody nebyl nalezen. Oběť obou incidentů věří, že není ve špatné chvíli na špatném místě, ale prostě lidé nedbají na správné upevnění nákladu. Důkladná kontrola před jízdou by měla být samozřejmost. „Znepokojilo mě opakování situace, a že se takové události vůbec ještě dějí,“ sdělil frustrovaný Peddle do novin. Jeho rozhořčení není nic neobvyklého, protože dvakrát málem ztratit život kvůli nezodpovědnému připevnění nákladu je na pováženou. Každý by měl před jízdou věnovat i nákladu maximum pozornosti...


Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 1 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 01Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 2 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 02Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 3 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 03Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 4 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 04Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 5 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 05Podívejte se, co vám také může proletět čelním sklem. Dávejte pozor na upevnění nákladu - 6 - Letici sekera a kovovy prut malem zabijely 06
Sekera a kovová tyč za posledních deset let ohrozila Kanaďana na životě. Lidé by si měli více dávat pozor na upevnění svého nákladu

Zdroj: CBC

Mirek Mazal

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše