Někteří hájí změnu pravidel na kruhových objezdech. Je to nesmysl

 | 26 příspěvků | 24.3.2016 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený G. Novák

Tu Beranovinu jsem dnes če.. | 24.3.2016 13:29reagovat
avatar

Tu Beranovinu jsem dnes četl, rozum mi zůstával stát. Sám to nejprve popřel, pak potvrdil. Pan Materiální Aspekt je vtipné, holt je to v jádru pořád právník.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený xpert

souhlas. pokus to menit je.. | 24.3.2016 13:37reagovat
avatar

souhlas. pokus to menit je blbost, argumentujete jako jediny logicky.

Nepřihlášený B.F.

To zrovnoprávnění je docel.. | 24.3.2016 13:39reagovat
avatar

To zrovnoprávnění je docela dobrá konspirační terie :-D Ale možný to je, Kocourkov holt.

Nepřihlášený Pavvel

Reakce na: Tu Beranovinu jsem dnes če.. | 24.3.2016 13:41reagovat
avatar

Říkám tomu "jelitní právník" :)) Ale ne, Beran je dobrej, ale tady je vážně slušně mimo. Dali mu to sežrat i v diskuzi.

Nepřihlášený Roman Roman

Vzpomněl jsem si na kruháče.. | 24.3.2016 14:24reagovat
avatar

Vzpomněl jsem si na kruháče na řeckých ostrovech, kde vozidlo přijíždějící ke kruháči má přednost před vozidlem jedoucím po kruháči.

Takže když jedete po kruháči, dáváte u každého výjezdu přednost autum co na kruháč chtějí najet :D

Asi už nemusím popisovat situaci kdy je kruháč uplně plný a nikdo podle předpisů nemůže už ani odjet :D

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený M.K.

Ja osobne mám pocit, že sa.. | 24.3.2016 15:01reagovat
avatar

Ja osobne mám pocit, že sa naozaj nič nezmenilo, i keď je to inak, ako píše p. Beran. Opravte ma, ak sa mýlim, ale dopravné značky nemožno umiestniť len tak "z brucha", ale podliehajú schváleniu. Schvaľuje sa jednak zdravým rozumom (alebo mozgovým myslením či s prihliadnutím k nepotizmu, podľa príslušného úradníka) a tiež z formálnej stránky. Formálne veci sú dané technickými podmienkami, konkrétne TP 65 (http://www.pjpk.cz/TP%2065.pdf), ktoré doteraz uvádzali, že značku kruhový objazd bez stopky alebo daj prednosť v jazde NEmožno osadiť.

Z toho vychádza, že napriek zmene vyhlášky kruháč s prednosťou zprava nemožno postaviť. Je možné, že zmena vyhlášky je prípravou na zmenu TP; lenže nikde nie je napísané, že nové TP umožnia oba módy na jednom objazde, čo je, ak správne chápem, hlavný problém.

Ako som písal, je možné, že nesprávne chápem rolu TP pri schvaľovaní dopravného značenia; ak ju ale chápem dobre, tak potom celé toto rozhorčenie je nad zmenou, ktorá zatiaľ nenastala a pravdepodobne ani nenastane v takej podobe, v akej je opísaná.

beranek

Reakce na: Tu Beranovinu jsem dnes če.. | 24.3.2016 15:38reagovat
avatar

Co jsem popřel a pak potvrdil? :)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Teorie

Reakce na: Vzpomněl jsem si na kruháče.. | 24.3.2016 16:09reagovat
avatar

Pokud je ovšem nějaký kruhový objezd "rovnoprávný" s křižovatkou, tak by do něj, stejně jako do křižovatky, neměl nikdo vjíždět, pokud nemůže projet?

Nepřihlášený kolemjdoucí

No tak prostě dáme na každ.. | 24.3.2016 18:34reagovat
avatar

No tak prostě dáme na každej vjezd a výjezd z kruháče semafory, pak to teprv bude opravdu pořádně "po kocourkovsku"

Nepřihlášený Petr Boháč

To je totální nesmysl... N.. | 24.3.2016 23:56reagovat
avatar

To je totální nesmysl... Ničemu to neprospěje, ba naopak.. Dám příklad: Zastavím v kruhovém objezdu, abych dal přednost autům zprava a auta se za mnou začnou štosovat.. Tzn. že auto, které jsem pustil a které bude chtít obkroužit celý kruhový objezd, se nedostane ven... Totální nesmysl. Ať mi někdo prosím objasní výhody této nesmyslnosti.

Nepřihlášený Jaroslav

Čím větší odborník, tím víc.. | 25.3.2016 18:20reagovat
avatar

Čím větší odborník, tím víc je nesrozumitelnější pro zbytek národa. Místo, aby se zjednodušoval provoz, tak opak. Připadá mě to, aby vykazovali nějakou činnost, tak vytváří takovýto paskvil. Nedovedu si představit takový kruháč, na který přijede za sebou několik autobusů a TIR nadměrných nákladáků.

Nepřihlášený USA

včera jsem jel po kruhaci,.. | 25.3.2016 18:59reagovat
avatar

včera jsem jel po kruhaci, predemnou auto, který se malem srazilo s autem co na kruhac vjíždělo, kdyby nezabrzdil, bylo by hotovo. protože po kruhaci nejsou znacky hlavni silnice, byl jsem si tezce nejistej, kdo ma prednost.

i kdyby vjezd na kruhac byl osazenej značkou dej prednost (coz přepokládám), za viniky by byli oznaceni oba - ten co vjizdel mel dan prednost z titulu znacky, ten co jel po kruhaci zas mel dat prednost z titulu prednosti zprava. vzhledem k tomu, ze malem doslo k bocnimu narazu, mohlo dojit velmi vaznymu zraneni

Nepřihlášený Bohuslav Martinek

Máte 100% pravdu. Škoda,.. | 26.3.2016 10:43reagovat
avatar

Máte 100% pravdu.

Škoda, že se pod nové "nápady" autoři nemusejí podepsat.

Nepřihlášený ACE

Reakce na: Tu Beranovinu jsem dnes če.. | 28.3.2016 08:19reagovat
avatar

No Beran má někdy i pravdu, ale je to právník a jeho ego mu bohužel často zastírá zdravej rozum. A opět bohužel jeho znalosti jsou pouze teoretické a mnohdy se pere s realitou.

Nepřihlášený vůl

Reakce na: Co jsem popřel a pak potvr.. | 28.3.2016 09:30reagovat
avatar

logiku

Nepřihlášený pavel

Dejte blbci funkci a vymys.. | 28.3.2016 11:42reagovat
avatar

Dejte blbci funkci a vymyslí lejstro.Takto stupidní změnu jsem snad ještě nezažil. Tato vyhláška hraničí z debilitou

Nepřihlášený

Kreténi jedni.Kdyby raději.. | 28.3.2016 12:39reagovat
avatar

Kreténi jedni.Kdyby raději řešili žel. přejezdy kde na to každý ser a vjíždí na koleje, rozpadající se mosty, obce kam vjíždí tisíce kamionů, všechny ty škodovácký kretény co se na silnicích chovají, jako hovada a nerespektují v ničem vyhlášku, všechny ty prasata kteří hází bordel do příkopů.Stačí se podívat co za prasata češi jsou a ti co nám vládnou jsou jen ostuda všech.Kdyby raději levně řešili malé kruháky, odpočívadla a koše u silnic, nesmyslné malování pruhů.

Tento stát v čele s kariéristou Ovčáčkem, zlodějem Minářem který vládne hradu i tím ožralcem co dělá ostudu kam přijede jdou příkladem a ani se nedivím.Ani děti už si ničeho neváží.Začínám uvažovat, že se odstěhuju.

Nepřihlášený Achjo.

V článku chybí jedna zásad.. | 28.3.2016 17:27reagovat
avatar

V článku chybí jedna zásadní věc. Tou je fotografie té obrovské obdélníkové modré cedule, která je mnohdy větší než kráva a upozorňuje vás, že se blížíte ke kruhové křižovatce. A jsou tam jako pro blbce schéma objezdu a další informace. Včetně toho, že vám končí hlavní silnice a jiné informace. Máte-li problém, rád foto zašlu. A bude to jako v zahraničí, že u těch větších dostanete informaci, že třeba projíždíte KO po hlavní silnici.

Nepřihlášený jirka

cekam az potkam kruhac kde.. | 28.3.2016 19:25reagovat
avatar

cekam az potkam kruhac kde to nebude upraveno znackou, prijedu k nemu a ten co jede po nem me sejme v kamionu to bude bomba a pak ho na dlouhe hodiny zablokujem. Za poslednich pet let mi lidi rozstrelili ctyri auta na totalku jejich blbosti a pojistovna mi vzdy cvakala. Takhle predpokladam ze zrusim dve auta za rok.

Nepřihlášený olda

tady vidíme co dokáže vymy.. | 29.3.2016 07:57reagovat
avatar

tady vidíme co dokáže vymyslet blbec který vyštudoval urřčtě v Plzni

Nepřihlášený Michal

Musí být v rámci jednoho ".. | 3.4.2016 09:21reagovat
avatar

Musí být v rámci jednoho "kruháče" stejná pravidla přednosti, nebo ne?

Příklad - vjedu na kruháč kde mám značku dej přednost, jedu po kruháči a vjíždí auto, které mi přednost nedává. Já nevím jakou on má na vjezdu za značku, tak ho raději pouštím...

Nepřihlášený Martin

Souhlas. K té argumentaci.. | 5.4.2016 09:55reagovat
avatar

Souhlas. K té argumentaci úamk, to mi připomíná zemanova ministra dopravy (už si nepamatuju jeho jméno), který navrhoval zúžit silnice - že prý řidiči pak budou muset dávat víc pozor a ubude nehod. Opravdu doufám, že tenhle paskvil ohledně kruháčů nikdo nevyužije, ale nezbývá, než pečlivě studovat značky před každým kruháčem, o to méně času mám na to čumět, jestli po něm někdo jede a už tím ta plynulost trpí, protože musím zpomalit víc, než kdybych "podléhal automatismům".

Nepřihlášený jirka

na rovinu... pro mě, jako.. | 7.4.2016 16:11reagovat
avatar

na rovinu... pro mě, jako vlastníka starého ojetého vozu, je to paráda :D Najdu si takhle pomatenej kruhák a budu po něm jezdit tak dlouho, až budu mít totálku :D Pochybuju že víc jak 10% řidičů bude sledovat značky před kruháčem... :D Takže asi tak :D je to samozřejmě naprostá kravina

Nepřihlášený Miroslav Forman

Jestliže na kruhových obje.. | 8.5.2019 21:23reagovat
avatar

Jestliže na kruhových objezdech nebudou upraveny vjezdy do objezdu označeny značkami "dej přednos v jízdě", budou se vytvářet na komunikaci v objezdu zácpy protože hlavně ve městech jsou tyto objezdy malé (malý radius), takže vozidla projíždějící objezdem mohou při těchto dopravních špičkách neustále dávat přednost vozidldlům přijíždějícím zprava. Proto se kruhové objezdy zaplní stojícími automobily. Tímto se vytvoří při dopravních dopravních špičkách fronty automobilů, čímž se mohou vytvořit další kolony stojících vozidel i na okolních komunikacích. Tímto nesmyslným opatřením se mohou vytvořit další zácpy vozidel i na dalších silnicích a ulicích, kde se tyto zácpy zatím netvořily. Na příklad v Praze, kde v některých lokalitách jsou kruhové objezdy poměrně v malých vzdálenostech od sebe, takže se mohou ucpat i další navazující komunikace na spojnice mezi kruhovými objezdy, kde také se tyto zácpy dosud nevytvářely.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše