Novela silničního zákona umožní policii zabavit malý techničák, co ještě přinese?

 | 17 příspěvků | 10.12.2015 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený core

Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 10.12.2015 14:17reagovat
avatar

Kdo jezdí slušně nemusí se ničeho bát. Hovado ať chodí pěšky.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Bond007

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 10.12.2015 15:16reagovat
avatar

:o) tohle muze napsat jenom uplny hovado? chodíš pesky?

Nepřihlášený core

Kupodivu jezdím autem a to.. | 10.12.2015 15:31reagovat
avatar

Kupodivu jezdím autem a to hodně už roky a nikdy jsem s policií neměl problém. To bude patrně tím že nejezdím jako ty.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Bond007

Reakce na: Kupodivu jezdím autem a to.. | 10.12.2015 15:41reagovat
avatar

Já s policií neměl problém ani nepamatuju ;) Ale už jsem jel s několika jedinci, kteří byli přesvědčení o tom, jak jezdí podle předpisů a proto jim nic nehrozí, problém je ten, že většina z vás ani předpisy nezná a netuší, že vůbec něco porušuje ;) ale jak říká klasik, pro hlupáka každý hloupý...obdobně to platí pro ty, co na silnici nemají co dělat

Nepřihlášený Sir CHerokee

Tuž jsem zvědavý, jak tu n.. | 10.12.2015 15:49reagovat
avatar

Tuž jsem zvědavý, jak tu nezpůsobilost pan policista pozná...to jako že si vleze s baterkou pod auto? :-)...kraviny.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Atomas

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 10.12.2015 16:09reagovat
avatar

Kdysi, za protektorátu, nebo za komárů, se to takto dalo konstatovat k platným zákonům taky. A bylo to dobře? Tvůj argument je strašný... ( chci být slušný)

Nepřihlášený jarka

Jako pěkný, že tu ten člán.. | 10.12.2015 17:07reagovat
avatar

Jako pěkný, že tu ten článek je - ale myslím, že zrovna autoforum by mohlo být v kritice dnešního buzeračního systému daleko více aktivnější. Bylo by dobrý kdyby sledovalo tyto témata více a vyjadřovalo se k nim ještě v době kdy teprve jdou na projednání, aby bylo možné vyburcovat co nejvíce lidí k akci (např. alespoň oslovit svého poslance).

Nepřihlášený Pomáhat si ochránit svou peněženku

Doufám, pane core, že svá.. | 10.12.2015 19:58reagovat
avatar

Doufám, pane core, že svá vyjádření o "slušných a hovadech" vztahujete i na řidiče u policie, kde je za volantem "slušných hovad" způsobujících nebezpečné situace často i nehody s následkem smrti víc než dost.

Mimochodem, slušný člověk nemá co skrývat, takže místo své přezdívky zde pište pod plným jménem s adresou, tel. číslem, číslem kreditky i s pinem, jinak jste jen anonymní provokatér a slušní lidé by si o vás ani boty neotřeli.

Nepřihlášený core

Vidím že jsem tu pár vybod.. | 11.12.2015 05:43reagovat
avatar

Vidím že jsem tu pár vybodovaným jelimanům šlápl na kuří oko. To nic nezmění na tom že slušnému řidiči muže být jedno jaké jsou uzákoněné postihy. Netýkají se ho.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Nabel

Reakce na: Vidím že jsem tu pár vybod.. | 11.12.2015 10:27reagovat
avatar

Mě by zajímala definice toho "slušného" řidiče. Tohle vůbec není o tom, kdo jak jezdí, ale o tom, že se dostává zásadních pravomocí lidem, kteří ze své pozice nejsou v danou chvíli schopni rozhodnout o tom, jestli jste nebo nejste "slušný" řidič.

zajda

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 13.12.2015 12:58reagovat
avatar

Četl sis vůbec článek? Nejde o zabavování TP za přestupek (což bys určitě taky kvitoval), ale že se policajtovi bude zdát, že auto má závadu. Se slušností řidiče to nemá nic společného. Jinak mi prosím popiš, čím přesně se ve svých očích kvalifikuješ na slušného řidiče?

Nepřihlášený beda

Reakce na: Vidím že jsem tu pár vybod.. | 13.12.2015 20:06reagovat
avatar

soudruhu core

ty jseš poněkud jednodušší a méně chápavý. pokud policista změří hloubku vzorku pohledem a mozkovým myšlením usoudí že je nedostatečná, nebo pokud mozkovým myšlením usoudí, že ti nefungují brzdy, sebere ti techničák a můžeš jít domů pěšky a to bez ohledu na skutečný technický stav auta.

plus tě čeká dost práce s tím dostat TP zpět.

a toto může potkat úplně každého bez ohledu na skutečný stav věcí. a pokud jsi fízl a myslíš že se tě to netýká, pak možná máš rodinu a ti nemají služební průkaz

Nepřihlášený Gale

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 14.12.2015 15:15reagovat
avatar

Kdo jezdí slušně, nemá šanci jezdit zároveň podle předpisů.

Nepřihlášený Gale

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 14.12.2015 15:30reagovat
avatar

Škoda páni redachtoři, že jste s tou novelou tak rychle hotoví. Za aspoň drobnou zmínku by možná stály i změny pravidel na přejezdech pro cyklisty, možnost vzniku cyklistických zón, pravidla pro segwaye a ostatně i o trochu podrobnější rozpitvání té nové opicejní pravomoci z hlediska skutkové podstaty přestupku další jízdy s takovým autem.

Dost mě mrzí, že kvalitu nahrazujete kvantitou a místo skutečného zpracování tématu jen opisujete slabomyslné žebříčky kdejakých píčovin... a přitom třeba o konečném odsouzení fízla-zabijáka z Dobříše nenapíšete ani čárku :-(((

Nepřihlášený LoL

Když to píše Bednář, tak t.. | 15.12.2015 05:26reagovat
avatar

Když to píše Bednář, tak to jistě bude pravda xDDDD do puntíku!!!

Nepřihlášený Kolap

Reakce na: Kdo jezdí slušně nemusí se.. | 15.12.2015 15:35reagovat
avatar

Že nemá? Vážně by ses měl probrat.

http://www.lidovky.cz/policiste-vybirali-pokuty-za -rychlost-ale-nemeli-radar-penize-si-nechavali-16a-/zpravy-d omov.aspx?c=A100930_134003_ln_domov_pks

Nepřihlášený Driver

Reakce na: Tuž jsem zvědavý, jak tu n.. | 16.12.2015 11:57reagovat
avatar

Tady se 20let diskutuje a nic se nevyřešilo. Chci se dožít toho, že na silnici bude hlídka, v noci pojede polák se světly¨nastavenými tak, že i na tlumené oslňuje všechny v okolí, hlídka ho odstaví, odebere čísla a řidičák a pošle ho pěšky do Polska pro odtahovku ať jede příště autem v pořádku. Tak jednoduché to je. No a když by někdo dokázal policii vybavit certifikovaným měřidlem na zimní pneu co umí změřit 4mm, a k tomu kontrola funkce stěračů a nemrznoucí kapaliny, jak to dělají němci a rakušáci už řadu let, tak v CZ je polovina aut technicky nezpůsobilá. To nemluvím o xenonech HID montovaných v lampách na žárovky H4 bez autonivelace, nefunkčních brzdách zadních náprav (komu ručka funguje i za jízdy a umí skutečně zastavit zadní kola?) atd...

A kté pasáži o zneužití pravomoci. Existuje NSS a náhrada škody, ušlého zisku atd... Jakmile strážník chybuje, může se mu stát, že někdo zmešká jednání, někdo nedoveze zboží automobilce, a vzniknou mnoha milionové škody neprávem odstaveného vozu, a potom nechť si strážník rozmyslí, z čeho to zaplatí. Z pojištění asi ne, tam to bude mít přes limit... Nelze přece pravidla nedefinovat jen proto, že by mohla být zneužita? Tak zrušíme celý silniční zákon? Aby někdo něco nezneužil? Bože lidi...

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše