Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate

(doplněno 6.10.) Zatím VW a Audi spustily webové aplikace dovolující kontrolu VIN vozu s cílem informovat zákazníky, zda se jich propíraný software motoru týká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate

3.10.2015 | Petr Miler | 6 příspěvků

Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno 6.10.) Zatím VW a Audi spustily webové aplikace dovolující kontrolu VIN vozu s cílem informovat zákazníky, zda se jich propíraný software motoru týká.

Doplněno 6.10.: Možnost zadaní VIN vašeho vozu a zjištění, zda pod kapotou ukrývá motor s nejvíce přetřásaným automobilovým software v dějinách, už spustila i Škoda. Zasaženy jsou všechny dříve zmiňované vozy, zda jde i o ten právě váš můžete zde. Odkazy na tento a další podobné aplikace ostatních značek koncernu VW naleznete níže.


Náš názor na celou aféru Diesel je velmi blízký pohledu Jeremyho Clarksona, který jsme vám přiblížili včera. Však jsme o celé věci v podobných souvislostech psali minulý víkend. To nám ale pochopitelně nezabrání snaze sledovat vývoj celé aféry, ať už je míra její skandalizace přehnaná jakkoli.

Naposledy včera jsme tak mohli doplnit informaci o tom, že VW stále nedokáže říci, co vlastně problematický software u evropských TDI EA 189 dělá. Není tedy pravděpodobné, že by nedělal nic, s ohledem na dobu, kdy vznikl a nespočet kombinací motorů, převodovek, pohonů kol a značek, s nimiž má co do činění, ale Volkswagen zatím není schopen jednoznačně říci, co u kterých automobilů dělá.

Ve stejném článku jsme vám také předvedli, jaký má dvojí řízení motoru vliv na jeho výkon. Je zřejmé, že i když maximální výstup motoru zůstává prakticky konstantní, jeho projev v nízkých a středních otáčkách se v „módu emisního testu” dost dramaticky mění - pochopitelně k horšímu. A stejný vliv lze očekávat i na spotřebu paliva. Tohle je ovšem pořád Amerika s podstatně přísnějšími limity pro emise NOx na kilometr, jaký bude vliv tohoto řešení na projev motorů v Evropě, teprve uvidíme.

Ani tento stav ale nezabránil VW a Audi (o dalších značkách zatím nevíme, ale situaci budeme sledovat a tento článek doplníme), aby zveřejnily webové aplikace umožňující kontrolu VIN vozu, jejímž výsledkem je informace, zda vaše auto zasaženo je či nikoli. Jde zatím o německé aplikace, ani jedna ale neuvádí, že by sledovaly automobily prodané pouze v Německu - hovoří jen o tom, že dohledatelné nebudou ty prodané v USA a Kanadě, což nás příliš trápit nemusí.

Asi nám vy sami nejlépe povíte - máte-li vůz jistě osazený motorem TDI EA 189 (škodovek s nimi je spousta, podobná aplikace ale zatím není) - jak na váš VIN reaguje. A také asi budete vědět, kde byl vůz původně prodán. Zkuste to a podělte se prosím o vaše zjištění v diskuzi...

VIN Škodovek

Číslo karoserie vozů Škoda můžete zadat a ověřit zde.

VIN Volkswagenů

Čísla karoserie vozů VW lze ověřit na této adrese.

VIN Audi

Čísla karoserie vozů Audi můžete zkontrolovat zde.


Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 1 - VW_Passat_Bluemotion11Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 2 - VW_Passat_Bluemotion16Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 3 - VW_Passat_Bluemotion13Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 4 - VW_Passat_Bluemotion10Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 5 - VW_Passat_Bluemotion02Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 6 - VW_Passat_Bluemotion18Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 7 - VW_Passat_Bluemotion21Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 8 - VW_Passat_Bluemotion20Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 9 - VW_Passat_Bluemotion19Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 10 - VW_Passat_Bluemotion36Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 11 - VW_Passat_Bluemotion26Podívejte se, jestli máte v autě motor TDI EA 189 zasažený Dieselgate - 12 - VW_Passat_Bluemotion28
Šance, že byste motor neměli třeba v takovém inovovaném Passatu B6 známé též jako B7, jsou docela malé

Petr Miler

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.