Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic

I v České republice si policisté bůh ví proč oblíbili stavět auta na krajnicích frekventovaných silnic nebo dokonce dálnic. Smutná příhoda z Ruska ukazuje, jak zbytečně riskantní to je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic

29.4.2019 | Mirek Mazal

Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic

/

I v České republice si policisté bůh ví proč oblíbili stavět auta na krajnicích frekventovaných silnic nebo dokonce dálnic. Smutná příhoda z Ruska ukazuje, jak zbytečně riskantní to je.

Každý den se na českých silnicích objevují policejní hlídky, které ohrožují sebe i kontrolované řidiče a posádky jejich aut. Nebezpečné jednání příslušníků spočívá především v zastavování aut na krajnici frekventovaných komunikací, pro které je těžké najít ospravedlnění.

Tuto praxi nám připomněly poměrně dramatické záběry zachycující nepříjemnou příhodu v Rusku, na kterou upozornila Španělská policie. Nesestříhaná nahrávka ukazuje služební automobil ruské policie se dvěma členy bezpečnostního sboru. Ti udělali chybu už tím, že si vynutili zastavení jiného vozu u kraje frekventované cesty, což vždy zavání průšvihem.

Mužský kolega se později věnoval řešení případu a nesledoval provoz na silnici. Když se důstojník bavil se spolupracovníkem, prolétl okolo Lexus RX a muže v uniformě srazil k zemi. Bílé SUV zasáhlo policistu pravým bokem, vypadá to na trefu zpětným zrcátkem. Zasahující muž neměl šanci překvapivou srážku ustát bez následků a okamžitě padl bezvládně k zemi. Druhý muž ve stejnokroji skočil do auta zavolat pomoc, zatímco se okolo zraněného shromáždili další lidé.

Bolestivá připomínka by měla být varováním pro všechny autority s právem zastavovat řidičů, aby mnohem pečlivěji zvažovaly, kde si zastavení vynutí. Vídáme denně zastavená auta u krajnic silnic první třídy nebo dokonce na dálnicích, kde se situace z videa níže může kdykoli opakovat. Zejména zasahující policista v tu chvíli obvykle zabírá část jízdního pruhu a spoléhá na to že si jej všichni včas všimnou a vyhnou se mu. A to se z různyćh důvodů nemusí stát.

Policisté by se sami měli snažit doprovodit zastavovaný vůz na bezpečné místo u čerpací stanice, na odpočívadle či na vedlejší silnici, obvykle není žádný rozumný důvod auto zastavit neprodleně. Je pak smutné sledovat nervózní policisty, jak si rychlé zastavení na nevhodném místě dokonce vynucují, když sám řidič neodporuje, neujíždí a dává najevo, že zastaví, jakmile to bude rozumně možné. Sami si tak koledují o problém, ze kterého nakonec mohou vinit hlavně sami sebe.


Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 1 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 01Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 2 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 02Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 3 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 03Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 4 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 04Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 5 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 05Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 6 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 06Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 7 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 07Policie nesmyslně riskuje, když zastavuje auta na krajnicích silnic či dokonce dálnic - 8 - Lexus srazil policistu ve Spanelsku foto 08
Video policejní nehody pochází ze Španělska, ale stejným stylem funguje i Policie ČR. Z nepochopitelných důvodů staví auta na krajnicích, kde hrozí srážka s nepozornými motoristy

Zdroj: Policias.es@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše