Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý

Není těžké dojít k přesvědčení, že obliba určitého ojetého auta mezi zákazníky je znakem vysoké kvality, jenže nemusí tomu tak být. Těchto osm ojetin je populárních, ale problematických.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý

26.2.2020 | Mirek Mazal

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý

/

Není těžké dojít k přesvědčení, že obliba určitého ojetého auta mezi zákazníky je znakem vysoké kvality, jenže nemusí tomu tak být. Těchto osm ojetin je populárních, ale problematických.

Volkswagen Passat je už po léta absolutním bestsellerem střední třídy. Ve výrobě je už přes 45 let a za tu dobu dobu si vybudoval pověst vyhledávaného automobilu pro uspokojivou reprezentaci firmy i rodinné výlety s dětmi. Osmá generace má nedlouho po faceliftu, přesto pomalu odcházející model kupují stále statisíce zákazníků ročně jen v Evropě.

Jeden z prodejních trháků Volkswagenu láká zájemce k prodejcům nových i ojetých vozů a spousta lidí mu automaticky přisoudí pověst kvalitního a spolehlivého auta. Kvalitního možná, ale se spolehlivostí se příliš chlubit nemůže. Je zarážející, že Passat je svou spolehlivostí dle dat TÜV těžce podprůměrný, třebaže je nutné uznat, že ročně odslouží výrazně nadprůměrný počet kilometrů.

Není tedy divu, že právě Passat figuruje v souhrnu problematických bestsellerů mezi ojetými vozy, který je sestavený podle průměrného počtu odhalených závad na pravidelných technických kontrolách TÜV v Německu. Němci tak mohli jasně vyjmenovat hojně vyhledávané automobily, které provází nadstandardní počet závad a upozornit, na co přesně si těch kterých modelů dát pozor.

8. Dacia Lodgy

Dacie obecně přitahují zájemce hlavně neuvěřitelně nízkými cenami. Zdánlivá ekonomická výhodnost je ale zjevně zástěrkou technických nedostatků, které pocit z dobrého nákupu rychle pokazí. U modelu Lodgy zlobí nejčastěji brzdy, úniky oleje a chabé osvětlení. Velké množství majitelů argumentuje nízkými pořizovacími náklady, ale pracovníci TÜV vídají šetření automobilky každý den na vlastní oči.


Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 1 - Dacia Dokker a Lodgy 2017 facelift prvni foto 01Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 2 - Dacia Dokker a Lodgy 2017 facelift prvni foto 02Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 3 - Dacia Dokker a Lodgy 2017 facelift prvni foto 04

7. Seat Alhambra

Tradiční volba mezi auty pro početné rodiny nabízí dostatek prostoru, variabilní interiér a vysokou míru bezpečí. Horší je kvalita zavěšení náprav nebo poddimenzované brzdové kotouče. Uživatelé by si měli dát pozor na časté problémy s elektrikou v oblasti světel, hlavně pak těch hlavních a směrových.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 4 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 34Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 5 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 35Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 6 - Seat Alhambra 2015 facelift nova sada 53

6. Fiat Panda

Zábavná krabička z Itálie se vejde všude, přesto poskytne dost velký interiér. Jednoduchý a docela praktický městský vůz však zklamává úniky oleje, špatným výfukovým systémem nebo rychle chabnoucím výkonem reflektorů.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 7 - Fiat Panda 2012 nove 001Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 8 - Fiat Panda 2012 nove 002Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 9 - Fiat Panda 2012 nove 140

5. Dacia Logan MCV

Druhé kolo pro rumunskou Dacii. Levné auto pro každodenní rodinné užití může rychle způsobit potíže kvůli nespolehlivým dílům podvozku. Pravidelně se ale objevují závady i na nejrůznějších jiných částech Loganu, proto by si majitelé měli bokem nechávat rezervní peníze na akutní opravy.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 10 - Dacia Logan MCV zive 03Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 11 - Dacia Logan MCV zive 05Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 12 - Dacia Logan MCV zive 08

4. Hyundai i10

Moderní městské auto je možné pořídit za lákavé peníze, ale malý Korejec umí překvapit drahým servisem. Kromě častých významných vad je součást žití s Hyundai i10 starost o slabou brzdovou soustavu a časté dolévání uniklého oleje.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 13 - Hyundai i10 2016 facelift prvni sada 02Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 14 - Hyundai i10 2016 facelift prvni sada 05Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 15 - Hyundai i10 2016 facelift prvni sada 07

3. Ford Mondeo

Součástí ekosféry střední třídy je i Ford Mondeo. Dřívější šampion třídy dnes projevuje řadu potíží již v mladém věku. Pracovníci technických kontrol nejčastěji zaznamenávají méně odolné komponenty brzdové soustavy, ztráty oleje a slabě reflektory.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 16 - Test Ford Mondeo 2015 rychly 03Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 17 - Test Ford Mondeo 2015 rychly 07Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 18 - Test Ford Mondeo 2015 rychly 35

2. Fiat 500

Kulatý Fiat hraje na svůj design, ale pod retro kabátem číhají vyšší investice do oprav pružin, tlumičů, osvětlení a výfuku. Seznam obsadily zejména položky, které jsou způsobeny krátkými poskakováním po městě, kam pětistovka určitě patří.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 19 - Fiat 500 2016 prvni oficialni sada 11Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 20 - Fiat 500 2016 prvni oficialni sada 12Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 21 - Fiat 500 2016 prvni oficialni sada 32

1. Volkswagen Passat

První a tím pádem nejhorší místo čekalo na zmíněný Volkswagen. Passat je ideální příklad problematického bestselleru. Lidé ho milují a servisy také, což ale není tak ideální stav, jak by se mohlo zdát. Problémy se objevují nejčastěji na zavěšení a brzdové soustavě.

Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 22 - Test VW Passat B8 2008 exterier 05Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 23 - Test VW Passat B8 2008 exterier 20Populární, ale problematické ojetiny dle TÜV: Žádaný neznamená spolehlivý - 24 - Test VW Passat B8 2008 Interier 07

Zdroj: TÜV

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše