Home > Rubriky a sekce > Život řidiče > Článek
Řidič dostal pokutu skoro 10 tisíc Kč za pouhé vyhození nedopalku cigarety z auta
14.6.2019 | Petr Miler
Velmi přísný trest stihl řidiče, kterého nenapadlo nic lepšího, než odhodit nedopalek cigarety z jedoucího vozu přímo před zraky policie. Snahy ruky zákona lze ale v tomto případě chápat.
Před pár dny jsme psali o tom, že dobrý řidič by nikdy neměl vyhazovat cokoli z jedoucího auta, neboť klidně může někoho i zabít. V nebezpečný předmět se v takovou chvíli dokáže proměnit kde co - pírko to asi nebude, ale klidně už cokoli o velikosti a váze mince se ve vyšší rychlosti umí proměnit v nebezpečný projektil.
Vyhazovat z auta by ale člověk neměl nic už proto, že nepořádek patří do odpadkového koše, nikoli na krajnici. A nejde jen o to. Některé předměty nemusí být nebezpečné pouze tím, že někoho přímo zraní, ještě větší paseku může způsobit třeba hloupě odhozený nedopalek uprostřed suchého a horkého období.
Právě to světu důrazně připomněl kanadský policista jménem Del Manak, který udělil vážně přísnou pokutu řidiči, který přesně takovou věc provedl, a to přímo před jeho zraky. Manak šoféra zastavil a zeptal se jej, proč takové věci dělá, na což mu bylo odpovězeno, že nechce, aby mu shořelo auto. „Pak nekuřte v autě,” odvětil mu policista a žádné další debaty se nevedly.
Řidič dostal pokutu 575 CAD, tedy v přepočtu téměř 10 tisíc Kč. Pochopitelně ne za porušení nějakého pravidla silničního provozu, ale za porušení zákona o ochraně před rozsáhlými požáry, které může uprostřed období, jako je to současné, zažehnout klidně i podobný nedopalek.
V tomto kontextu je těžké policistovi něco vyčítat - z auta se za jízdy zkrátka nic nevyhazuje, z tisíce a jednoho důvodu. Snad není tak těžké to vzít na vědomí. A pokud je, pak nezbývá než se smířit i s možností podobných postihů...

Za pouhé vyhození nedopalku z okna jedoucího vozu...

...dostal kanadský řidič pokutu bezmála 10 tisíc Kč. Chápat důvody není těžké
Zdroj: Del Manak@Twitter
Bleskovky
Pokud bude nové BMW řady 3 opravdu vypadat takhle, bude to pro fanoušky další těžká rána
včera
Hackeři konečně našli smysluplné využití nabíjecích stanic elektromobilů, dokážou na nich hrát Doom
24.11.2025
Řidič natočil, jak mu cestu zkřížilo stádo tisíců kusů „vysoké”. Ani nedohlédl na konec „fronty zvířat”, která chtěla přejít silnici
23.11.2025
Nejčtenější články
Další automobilka pochopila, že si jen s elektřinou nevystačí, je už jen krůček od návratu k žádanému
26.10.2025
Odvolaný šéf Stellantisu věští „svému dítěti” krutý osud poté, co ho sám přivedl na hranici rozkladu
26.10.2025
Hravě stylizovaný Korejec v bazarech nestojí moc a obvykle vydrží, pozor ale na některé verze
26.10.2025
BMW odhalilo plán, jak zajistí, aby vaše příští služební auto byla znovu dieselová mašina
27.10.2025
Za cenu základní Octavie můžete mít víc a víc ceněný německý superkombík. Místo 115 koní jich dostanete 457
27.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
