Za co dnes také dávají v Rakousku českým řidičům pokuty? Tady jde jenom o peníze

 | 259 příspěvků | 5.10.2017 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený tom

a co brání našim aby uděla.. | 5.10.2017 09:02reagovat
avatar

a co brání našim aby udělali to samé vůči Rakušákům?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tomáš

Dobrý den, kamarádovi.. | 5.10.2017 09:08reagovat
avatar

Dobrý den,

kamarádovi se na tom samém úseku stalo to samé, jen dostal pokutu 80 euro. Má zkušenost je nyní z konce obchvatu, kdy se sjíždí za Freistadtem směr čechy. Poctivě jsem jel na tempomat stovkou. Na konci obchvatu cedule 40 a za ní táhlý nájezd ke kruhovému objezdu. Vyřadil jsem na neutrál, plynule dobržďoval a blížil se v zatáčce ke kruhovému objezdu, logicky pomaleji a pomaleji. A před kruhovým objezdem policie, která mobilním radarem měřila mou rychlost PŘESNĚ NA ÚROVNI CEDULE 40. Logicky ze stovky jsem jel rychleji, a už jsem platil. Vtip byl v tom že tam tak jeli všichni, rakušané okolo policistů projížděli vesele dále, češi byli zastavování a platili.....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Dobrý den, mám stejnou.. | 5.10.2017 09:16reagovat
avatar

Dobrý den,

mám stejnou zkušenost z okolí Lince, nedávno přišla pokuta 70e, nevím zda pokuta došla i mne předjíždějícím Rakušanům v levém pruhu :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

To je zase place, vy uboza.. | 5.10.2017 09:19reagovat
avatar

To je zase place, vy ubozaci. Tak jednou zkuste přijmout odpovednost. Je tam 100? Všem je u prd... jestli je 3odpoledne, nebo 4 rano. Mate 100km dalnice, kde můžete jet, jak chcete a nic se nestane, staci zabrzdit na par kilometru pres Linz a všichni to vi, a vy to stejne nejste schopni udelat. Dement.i jste vy, ne oni

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený at

no problem je v tom, ze ta.. | 5.10.2017 09:22reagovat
avatar

no problem je v tom, ze tam je 100 cely rok. ne kvuli rychlosti, ale omezeni vyfukovych plynu.

Takze klasicky cechackovstvi - ale, ale, ale, pro ste je tam 100, proc to cesi nevi, ale musi ji dodrzet.

je tak napsane IG-L ci tak nejak a kdyz nevite co co znamena tak smula...

jinak i rakusakum chodi pokuty za 85 v 80tce .... Minimalni cena je64€ z automatu. takze cesi dostavaji vlastne slevu

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený at

Reakce na: Dobrý den, kamarádovi.. | 5.10.2017 09:25reagovat
avatar

ano, to je snad uz dneska v kazdy vesnici, hnedka za znackou foti. a opravdu i posilaji. i kdyz to vim, tak s tim problemy zpomalit. ale platil jsem jen 3x. takze bud jsou hodne volni nebo to ani neni zaple.

jinak jezdim jak s CZ tak s AT znackou

Nepřihlášený Stan

Jsi v cizí zemi, tak dodržu.. | 5.10.2017 09:38reagovat
avatar

Jsi v cizí zemi, tak dodržuj jejich pravidla ne? Pokdu dají na dálnici omezení kvůli životnímu prostředí na 80km/h tak tam pojedu 80 km/h. Jsem tam host a ten se má řídit pravidly hostitele.

Takže dobře vám tak, když se v cizí zemi neumíte chovat.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený xxx

Protože tam spinkají běžen.. | 5.10.2017 09:38reagovat
avatar

Protože tam spinkají běženci. Příště to sníží na 40ku. Nejhorší jsou Rakušáci původem z ČECH. Chytrý až to mlátí dveřma.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Fanda

Jezdím v Rakousku celkem ča.. | 5.10.2017 09:45reagovat
avatar

Jezdím v Rakousku celkem často a prostě se tam jezdí jinak než u nás.Tak si prostě dávejte pozor a pokuta Vám chodit nebudou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Svatopluk Vlček

Zdravím. Tak to já se nech.. | 5.10.2017 09:49reagovat
avatar

Zdravím. Tak to já se nechal u Geneve vyprovokovat Švýcarem, který mě vybržďoval a na 120 jsem měl 143, uznaných 136. 180 šv.franků přišlo. Jel jsem ze sl.cesty. z Cadarache do Prahy. No překročil jsem, ale 4 000,- za tohle? Dělají si z nás srandu. Sv.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka

Tak se mi zdá, že plačící.. | 5.10.2017 10:01reagovat
avatar

Tak se mi zdá, že plačící přispěvovatelé pořád nepochopili, že dopravní provoz má svá pravidla bez ohledu na stát. Asi chyběli ve škole, když se probíraly číslice... Prostě vy magoři, kde je 100vka, tam se jede maximálně stovkou, pochopili jste to už konečně. Pro vás nebude žádná pokuta přiměřená, protože se neumíte chovat! A v tom to vězí...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Gašpo

Problematický je už samotn.. | 5.10.2017 10:04reagovat
avatar

Problematický je už samotný systém značenia obmedzenej rýchlosti. Ak znížená rýchlosť platí hneď za umiestnenou značkou, tak je to logická blbosť ktorá je priam nebezpečná. Pri obmedzení 100 na diaľnici by ste museli dupať na brzdy, je bezpečnejšie nechať to auto prirodzene spomaliť, lenže stanovuje nejaká "norma" koľko metrov na to máte? Nestanovuje, takže polícia má zo zákona podmienky merať vás kúsok za značkou. Zákon umožňuje buzeráciu a doslova okrádanie ľudí, bohužiaľ to platí v hodne prípadoch a nielen v doprave. Štát je zlodej a buzerant. Polícia si može kľudne písať na autá "buzerovať a okrádať".

Páčil sa mi systém, ktorý som videl v Škótsku, neviem či platí v celej Británii. Obmedzenie bolo avízované v predstihu niekoľkými značkami, podobne ako u nás železničné prejazdy. Na štvrtej značke už bolo "definitívum" a museli ste rýchlosť dodržať. Lenže predstava takéhoto systému u nás, kde je nezmyselné obmedzenie na každom rohu...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Anonym

V noci (22-5)je v Rakousku.. | 5.10.2017 10:07reagovat
avatar

V noci (22-5)je v Rakousku pro os. vozidla max. 100 vsude!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Stejne misto a stejny prub.. | 5.10.2017 10:10reagovat
avatar

Stejne misto a stejny prubeh, taky 50EUR

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Kotelník

Reakce na: Stejne misto a stejny prub.. | 5.10.2017 10:17reagovat
avatar

po jaké době Vám pokuta přišla? Je nějaká lhůta, do kdy musí obsílku poslat, než je přestupek promlčen?

Nepřihlášený Ridic

To same misto. Letos v bre.. | 5.10.2017 10:21reagovat
avatar

To same misto. Letos v breznu 11 vecer. Ani jedno auto kolem. Radar je asi 10 metru za ceduli upravujici rychlost na 100 km/h...je to uplne zbytecna past na vybirani penez.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Radek

Pozdrav všem, jak uvád.. | 5.10.2017 10:22reagovat
avatar

Pozdrav všem,

jak uvádí nepřihlášený at, je potřeba to vnímat tak, že se skutečně nejedná o "ochranu" bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ale o redukci produkovaných emisí. Proto je skutečně jedno, jedete- li v hustém provozu nebo kopletně na prázdné silnici. Ze své zkušenosti z Německa mám vysledováno, že stacionární radary při změření rychlosti účtují řidičům "víc", než když vás změří například hlídka. Také je rozdíl, jaké město vás změří. Pokuty mají nastavené relativně odlišně. Nevím, jestli mají obdobný systém i v Rakousku. Jezdím s německou SPZ a přiznám se, že v Rakousku obzvlášť dodržuji maximální povolenou rychlost, i když mi to samozřejmě přijde kolikrát naprosto nesmyslné. Ale jak tu v diskuzi již něko uvedl, jejich země, jejich pravidla. Tím bych to uzavřel.

Jen pro informaci: Zóny mají snížit množství emisí z projíždějících vozidel (Immissionsschutzgesetz-Luft, zkratka IG-L). Pokud v daném úseku pojedete rychleji, kromě pokuty za překročení rychlosti hrozí ještě další pokuta za znečišťování životního prostředí, která je až dva tisíce eur.

Možná proto ta vyšší sazba.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený TV

Reakce na: To je zase place, vy uboza.. | 5.10.2017 10:24reagovat
avatar

Za Vámi jezdit musí být totální utrpení! Brzda-plyn, cukatura, ekologie musí trpět, ale alespoń do státniho rozpočtu víc nasypete!

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tomas

Cesti straznici jsou pres.. | 5.10.2017 10:26reagovat
avatar

Cesti straznici jsou pres kopirak stejni jako ti Rakousti ........ nevim proc nechavate misto tomu, ktery jel na useku kde je znackou 100 km jellllllll 118 km.........

+++ 2016 - Obec "půjčuje" své strážníky po celém kraji, vydělává balík

Za šestnáct hodin totiž dokáží chytit i 140 hříšníků. A když dají každému tisícikorunovou pokutu, je to pořádný balík. Výhodné je to ale prý pro obě strany. Peníze, které strážníci na pokutách vyberou, sice jdou do kolečské kasy, jejich služby ale jiné obce stojí jenom stovku měsíčně.

Na stokilometrové výlety po kraji se ale kolečtí strážníci vydávají běžně - a dokonce povinně. Koleč podle informací TV Nova své strážníky smluvně půjčuje až dvěma desítkám dalších obcí ve středních čechách - většinou na měření rychlosti. Některé rajóny jsou vzdálené i přes sto kilometrů. Jezdit takovou dálku se přesto strážníkům vyplatí.

++Starostka středočeské Kolče si na odstavném parkovišti u České Lípy vyzvedla služební auto svých obecních strážníků. O víkendu ho museli nechat u Mimoně poté, co se poprali a přivolaná policejní hlídka u obou naměřila přes jedno promile alkoholu.++

Nepřihlášený

lll | 5.10.2017 10:27reagovat
avatar

lll

Nepřihlášený jarda Vopálenský

Jenom k pokutám, letos mě.. | 5.10.2017 10:29reagovat
avatar

Jenom k pokutám, letos mě ze zadu na naší dálnici

smáznul Rakušák bez brzdění v plné rychlosti a poslal pod kamion přede mnou.WW.Passat na odpis.

Naše policie mu za tuto zaviněnou havarii vyměřila

pokutu 1500,- Kč a přišla na mě abych Rakušákovi rozměnil Eura za koruny s tím, že by od něj pokutu jinak nevymámila. Jsem zvědav kolik by mě to sálo v Rakousku kdybych ta udělal Já. zdrav Jarda

Nepřihlášený M

Dobrý den, úplně chápu Va.. | 5.10.2017 10:32reagovat
avatar

Dobrý den, úplně chápu Vaše rozhořčení, ale v ČR je to stejné. Silnice na tahu do Krkonoš je považována za zlatý důl. Vesnice Choustníkovo Hradiště, Kocbeře, Mladé Buky. Mám zkušenost právě na této trase, kde jsme cestovali do Krkonoš na Sněžku za východem slunce. Vesnici Choustníkovo Hradiště jsme projížděli cca 2:00 hod, liduprázdno, žádná auta. Představte si, že jedete z kopečka, cedule vesnice, nikde nikdo, je noc, tak normálně dobržďujete motorem na tech 50 km/hod. Po více jak půl roce, kdy jsme zde projížděli, přišel dopis a pokuta 1000,- rychlost 62 km/hod, vůbec jsem si nebyl vědom, že by nás něco vyfotilo...tak jsem byl v šoku, ale víc v šoku jsem byl když za další týden přišlo totéž ještě jednou jako přes kopírák, ale jiná vesnice a o cca pár minut později a znovu 1000,-Kč. 1. Tady je nevýhoda, pokud člověk udělá přestupek tak ať ho zastaví policie, dá pokutu a je sjednána nějaká náprava, ale po takhle dlouhé době, když vám přijde pokuta tak ani nevíte o co jde, lhůta pokutování je do jednoho roku. Pozor, měří se zde průměrná rychlost, můžete tedy při vjezdu do vesnice plynule dobržďovat motorem a zbytek trasy jet opravdu 50 km/hod, ale výsledná je třeba přes 60 km/hod. 2. Nevýhoda měření průměrné rychlosti v daném úseku. Když tedy například zvýšíte rychlost, aby jste předjeli traktor pravděpodobně bude vaše průměrná rychlost na pokutu. Obě pokuty byly za překročení povolené rychlosti ve vesnici v rozmezí 2:00 až 3:00 hod, průměrná rychlost 62km/hod, pokuta 2x 1000,- Za cestu zpět v odpoledních hodinách žádná pokuta... 3. Radary jsou zapnuté nonstop. Myslím, že bazírovat na překročení povolené rychlosti ve vesnici v nočních hodinách o 10 až 20 km/hod je trapné. 4. Buď zaplatíte 1000,-Kč bez jakýchkoli záznamů, nebo správní řízení od 2500,-Kč. Výše pokuty do 1000,- Kč a dávají horní hranici. Prostě je to jen systém na peníze. Není mým zvykem, abych překračoval povolenou rychlost o to víc mě mrzí, že jsem pokuty dostal právě já. Přijde mi to velice neadekvátní způsob..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený vlady

Reakce na: Tak se mi zdá, že plačící.. | 5.10.2017 10:34reagovat
avatar

Vzorný a mravní pan Jirka asi nepochopil podstatu článku, stejně jako jemu podobní kritici. On určitě ve škole nechyběl a umí poznávat číslice, tomu věřím a tleskám. Bohužel ho tam nenaučili logice, slušnému chování a trochu taktu. Člověk rozumný má pochopení pro prohřešek, který se zde popisuje. Ti druzí by kritizovali všechny a za všechno. Také se říká, že potrefená husa se ozve a je otázkou, zda-li se nechová někdy daleko hůře. Ale pořádek je výsadou slušných lidí a předpisy se mají dodržovat. Já bych uvedl i takové mravnostní fanatiky, kteří v momentu kdy uvidí značku 100, okamžitě dupnou na brzdu a sníží rychlost klidně na 50..tito lidé mi přijdou větší nebezpečí pro provoz, než tady popsaný příběh. Věřím, že i oni umí poznávat číslice!

Nepřihlášený Ivan

Je tam povolená 100, jel 1.. | 5.10.2017 10:35reagovat
avatar

Je tam povolená 100, jel 118, o čem chcete ještě diskutovat?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Sv

U nás to samé dělají obce.. | 5.10.2017 10:37reagovat
avatar

U nás to samé dělají obce a obecní strážníci, státní policie je benevolentnější a dává nižší pokuty, třeba omezení na dálnici na 80 km/h, tam se obce vyřádí

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

rakusaci omezuji na dalnic.. | 5.10.2017 10:38reagovat
avatar

rakusaci omezuji na dalnicich rychlost hlavne kvůli emisim, protože většina naftaky při dálničních rychlostech uplne rezigniji na likvidaci jedovatého NOx.

jen nechapu, proc se omezeni vztahuje i na benzinova auta, který s téma jedama zadny problem nemaji, proc nas s benzinovym autem hazeji do stejného pytle jako ty s naftovym...

Nepřihlášený Michal

Dobrý den,jen doplním o na.. | 5.10.2017 10:40reagovat
avatar

Dobrý den,jen doplním o naši profesní zkušenost se shodným systémem měření rychlosti na dálnicích v Itálii, Rakousku, Francii a Německu. Za poslední dva roky nám začaly chodit pokuty za překročení rychlosti po odečtení tolerance v rozmezí + 3 až 5 km/hod. Na řidiče kamionů. Pokuty chodí po spáchání přestupku zejména z Itálie cca 350 den po jeho uskutečnění!! Tohle není nic jiného než pouhé státní "rýžování" EUR.

Nepřihlášený USA

Reakce na: Je tam povolená 100, jel 1.. | 5.10.2017 10:40reagovat
avatar

navíc jen 50E, u nas by dostal minimalne to samy

Nepřihlášený USA

Reakce na: Problematický je už samotn.. | 5.10.2017 10:42reagovat
avatar

jestli ses kratkozrakej a vidíš jen na 5 metru, tak si porid brejle, nebo nemas za volantem co delat

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Nerez

Reakce na: V noci (22-5)je v Rakousku.. | 5.10.2017 10:48reagovat
avatar

To není pravda, omezené úseky mají v nočních hodínách 110km/h pro osobáky, 80 pro autobusy a 60km/h pro kamiony, resp. pro pár povolených, jinak nesmí jezdit TIR v noci vůbec.

Nepřihlášený Gašpo

Reakce na: jestli ses kratkozrakej a.. | 5.10.2017 10:48reagovat
avatar

Na krátkozrakosť brýle pomožu. Ale na debilitu akou trpíš ty žiadny liek neexistuje. Fakt milujem zamindrákovaných idiotov, ktorí si chodia na fóra vyprskať dušičku, pretože sa im zase nepostavil. A ešte si do nicku honosne napíšu "USA" :-DDDD

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Postarší páprda

Reakce na: Zdravím. Tak to já se nech.. | 5.10.2017 10:48reagovat
avatar

A pane Vlček, jezíte přes Švýcarsko často?

Ono je totiž všeobecně známo, jak tvrdě tam trestají dopravní přestupky.

Jestli jste jel na 120 tachometrových 143, tak neříkejte, že si z Vás dělají srandu. Skoro to vypadá, že jste si tu srandu dělal Vy. A ejhle, ono to nevyšlo.

Jak píše Jirka hned pod Vámi, je velký problém dodržovat dané předpisy?

Sježděnou mám celou Evropu a pokutu jsem platil jen jednou, letos na Slovensku. A jen tak mimochodem, choval jsem se slušně, slovenský policajt byl velmi, velmi korektní, takže původní pokutu jsme usmlouvali na čtvrtinu.....

Holt si musíte uvědomit, že předpisy se musí dodržovat a na rozdíl od nás to ve většině okolních zemí policie důsledně kontroluje. A pakliže to nejste schopen pochopit, tak alespoň nenaříkejte, je Vám to k ničemu.

Nepřihlášený USA

Reakce na: Dobrý den, úplně chápu Va.. | 5.10.2017 10:48reagovat
avatar

jezdim tam 60 tacho na tempomat, nikdy zadnej problem. je to z obou stran do doliku, jen ydyjota nenapadne ze se tam meri, když mas nad sebou kamery, navíc jde nejspis o usekove mereni, je tam křižovatka, vyjezd autobusu, a prechod pro chodce vpodstate, kterej je docala sirokej.

nechapu co resis prekroceni o 12, navíc protože nejspis usekove mereni, tak na zacatku ještě vyrazneji vic

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

Reakce na: Na krátkozrakosť brýle pom.. | 5.10.2017 10:51reagovat
avatar

nevchapu co se vztekas, předpisy sou platny, a když je nedodrzujes, tak musíš pocitat s tim, ze budes platit. ja rychlost dodržuju docela striktne jen v obci (60tacho), a na omezenich (+10) a problem nemam, a kdyby me zmerili, tak nebudu prskat. mozna mam na mereni cuch, protože na okreskách jezdim celkem bezne 120-130. ty omezeni tam většinou nejsou jen tak pro nic za nic

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený No.#1

Reakce na: Dobrý den, kamarádovi.. | 5.10.2017 11:03reagovat
avatar

.... to samé místo, taky mě tam chytli, z dálniční rychlosti rovnou na 40??? no asi to značil nějaký blb, spíš to tam tak mají schválně. S dětma v autě jsem to sundal opatrně na 60 a kluci dopraváci už na mě v dobré náladě mávali, popovídali jsem si o značení, argumenty je nezajímaly, bylo to za 25 EUR

Nepřihlášený nepřihlášen

Ano,ve dvě hodin v noci to.. | 5.10.2017 11:06reagovat
avatar

Ano,ve dvě hodin v noci to samé za Salzburgem...Zatím nic nepřišlo ale určitě přijde...

Nepřihlášený Karel Úbl

Taky jsem dostal na té sam.. | 5.10.2017 11:09reagovat
avatar

Taky jsem dostal na té samé dálnici 50 EUR. Bylo to na freiplace, široko dalkeo žádná obec. Byla tam značka 100 a pod ní cedulka IG-L. Všichni jeli tak kolem 110-120, bylo asi 2 v noci, tak jsem jel také tak. Při předjíždění náklaďáku (myslel jsem, že IG-L má něco společného s nákladní dopravou) náhle blesk a do měsíce to přišlo. Až na Googlu jsem se dozvěděl, že to je ochrana ovzduší - proměnlivá značka, která se automaticky rozsvítí při překročení limitu pevných částic. Kde udělali soudruzi z Ostereichu chybu? Snad tam neměli dát tu dodatkovou tabulku a bylo by jasno.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jouza

Proč to nemáte přeložený i.. | 5.10.2017 11:29reagovat
avatar

Proč to nemáte přeložený i do dojčiny ... tedy rakouštiny?

Nepřihlášený lvy

Reakce na: no problem je v tom, ze ta.. | 5.10.2017 11:32reagovat
avatar

Aha, takže je tam stovka kvůli tomu, aby se zvýšilo znečištění. Dobrá práce zelených bezmozků... :-(

Nepřihlášený Lord Byrd

Typické jezeďácké chování.. | 5.10.2017 11:34reagovat
avatar

Typické jezeďácké chování poloretardovaných Rakoušáků.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený M

Reakce na: jezdim tam 60 tacho na tem.. | 5.10.2017 11:36reagovat
avatar

USA kdyby sis to přečetl tak bys pochopil, že nic neřeším jen jsem chtěl přidat příspěvek podobného typu jako je téma článku nahoře...z mé vlastní zkušenosti

- jezdi si tam jak chceš, teď už je to známé místo, kde se měří, ale před několika lety nebylo

- psal jsem, že jsme jeli v noci, takže kamery vidět nebyly

- a ano vím, že se jedná o úsekové měření neboli průměrnou rychlost

Prosím pokud chceš přispívat do konverzace, přispívej pouze nevulgárně...

Nepřihlášený Marek

Tak na přesně stejném míst.. | 5.10.2017 11:38reagovat
avatar

Tak na přesně stejném místě jsem to letos vyfasoval též. Švagr jedoucí za mnou 5min později dopadl stejně. Přibližně stejná story jako v článku.

Nepřihlášený jan

Reakce na: Je tam povolená 100, jel 1.. | 5.10.2017 11:45reagovat
avatar

Všude se píše, že jel 118 Km/h. Fakt ale je, že překročil povolenou rychlost o 18 km/h po odečtení tolerance. Což je v tomto případě je 10% z povolené rychlosti, takže ve skutečnosti jel 128 km/h, když ho to vyblesklo.

Stalo se mi to podobné před Vídní při sjezdu z a Apl.

Nepřihlášený Martin

Nevím o co jde tomu redakt.. | 5.10.2017 11:47reagovat
avatar

Nevím o co jde tomu redaktorovi, že píše takové kraviny. Prostě je tam 100km tak se pojede 100km a ne 101km. Dobře dělají Rakušáci. Když to někdo nechápe, tak ať platí, dobře jim tak.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Tomáš

Minulý čtvrtek mi přišel s.. | 5.10.2017 11:48reagovat
avatar

Minulý čtvrtek mi přišel stejný dopis na částku 45 Eur za překročení povolené rychlosti. Jel jsem 90km/h na úseku 80km/h. Jen chci dodat - pro ty nejlepší, co vždycky všechno a všude dodržují - že jsem jel z Chorvatska až na české hranice ve velmi silném dešti, který se před Vídní zhoršil natolik, že jsme jeli v koloně stejnou rychlostí s minimálním rozestupem, bez předjíždění, aby nedošlo k další nehodě (a že jsme těch nehod potkali)... A za to mě sejmuli. Paráda, příště teda zpomalím na 80km/h a nechám to do nás zezadu naprat...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený marek

Reakce na: Problematický je už samotn.. | 5.10.2017 11:48reagovat
avatar

tak byste měl jit k očnímu když značku rozpoznáte až když ji míjíte. Nebo do vesnice vletíte 90 a teprve od značky začínáte zpomalovat? A na ty děcka co si u ní hrají a skočili vam pod kola reagujete jak?

Nepřihlášený Martin

Co je na tom nepochopiteln.. | 5.10.2017 11:54reagovat
avatar

Co je na tom nepochopitelného. Překročení rychlosti. Není na řidiči, aby vyhodnocoval, jestli to je bezpečné nebo ne. Já jsem v Turecku překročil o 13 km/hod. a dostal jsem pokutu větší. Sice přes den, ale také tam nic nejelo. Prostě jsme zaplatil.

Nepřihlášený Martin

Loni jsem jel na D1 z Brna.. | 5.10.2017 11:58reagovat
avatar

Loni jsem jel na D1 z Brna na 80tce 90tkou a taky jsem platil. Prostě zaplaťte a když nechcete příště platit, tak jezděte dle předpisů.

Nepřihlášený at

Reakce na: Protože tam spinkají běžen.. | 5.10.2017 11:59reagovat
avatar

no to bych nerekl :]. jen tu par let bydlim, ale proste 100 je 100 a ne 130 .... zivotni prostredi ma prednost. i kdyz i rakusaci nadavaji ...

to ze na druhy strane zeme davji pokuty videnakum a mistni pousti si vymeseli taky cesi?

Nepřihlášený at

Reakce na: Taky jsem dostal na té sam.. | 5.10.2017 12:04reagovat
avatar

jako chybu jsi udelal ty, mas umet jejich jazik a nastudovat znacky :-/

taky jsem nevedel co to znamena ...

je to blby, ale je to tak

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený at

Reakce na: Typické jezeďácké chování.. | 5.10.2017 12:06reagovat
avatar

nejsou kdo vi co, ale za tohle si ridic muze sam

proste 100 je 100. kdyz se mu to nelibi, tak at nejezdi nebo plati

Nepřihlášený petr kolařík

Tak to já v Itálii na daln.. | 5.10.2017 12:08reagovat
avatar

Tak to já v Itálii na dalnici na 80 jel 98km 7km mě odečetli přišlo to po půl roce stálo to asi180éček plus 1000kč překlad v Itálii se stím neserou je lepší dodržovat a nebo platit

Nepřihlášený at

Reakce na: Minulý čtvrtek mi přišel s.. | 5.10.2017 12:08reagovat
avatar

je pekne ze vis, ze jsi jel nebezpecne a presto brecis?

kde to jsme? jestli neco funguje v cz nejak, tak v at jinak, proste se musis prizpusobit.

jeste si mohl dostat flast za nedodrzeni vzdalenosti ..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený rock

1300 Kč za 18 km/h (po ode.. | 5.10.2017 12:11reagovat
avatar

1300 Kč za 18 km/h (po odečtení tolerance) přes limit? Vůbec nechápu, kde je v tom potenciál na článek...

Nepřihlášený at

Reakce na: Minulý čtvrtek mi přišel s.. | 5.10.2017 12:11reagovat
avatar

spatne cislo na dalnici znamce v madarsku. 50e pokuta + 50 za dopis z anglie. cislo spatne zadali/mam si overit/, takze me to dodatecne uznali. Pokuda 5e + 50e za ten dopis zustalo - moje chyba a nadavam snad na madary? ne, ale uz me to preslo

Nepřihlášený Standa

Příjem z pokut je nedílnou.. | 5.10.2017 12:25reagovat
avatar

Příjem z pokut je nedílnou součástí rozpočtu městské kasy (alespoň u nás). Pokud by se náhodou měl snížit, je třeba nastavit pravidla tak, aby se zase zvýšil - viz žonglování s omezením 50-70-50-70-50-70 po 100 metrech v tunelu blanka

Nepřihlášený Tomáš

Reakce na: je pekne ze vis, ze jsi je.. | 5.10.2017 12:29reagovat
avatar

Tady máš odpovědi na své otázky:

1. V dané situaci jsem dle svého uvážení nejel nebezpečně, i když to je čistě věc názoru

2. Kde brečím?

3. Jsme v ČR

4. Nevím jak to funguje v CZ, za 9let držení ŘP A, B jsem toto neřešil

5. Přizpůsobil jsem se ostatním účastníkům provozu - to, že nějaký automat vyhodnotí odchylku je paráda, těším se, až mi bude šéfa dělat robot, který taky nevezme v potaz další okolnosti

6. Flastr za nedodržení bezpečné vzdálenosti jsem dostat nemohl - píšu o minimálním rozestupu - přesto (dle Rak. předpisů) bezpečných 2s

Nepřihlášený Balon

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 5.10.2017 12:38reagovat
avatar

Našim "od -chovancům" v tom brání jediné - neschopnost ! S tou "partou", která v tomto oboru pracuje to však jiné být nemůže, bohužel.

Nepřihlášený Jakub

50 € je hodně? Tak to nevím.. | 5.10.2017 12:42reagovat
avatar

50 € je hodně? Tak to nevím kolik byste chtěli za porušování dopravních předpisů. To je "levná" pokuta. Mnoha Rakušanům chodí pokuty skoro každý týden. Já v jedné vesnici byl změřen a za 74 km/h na padesátce jsem platil 70 €. Včera mě přišla pokuta z Jihlavy za hodně těsně projetí na červenou, bylo to z kamery u Cityparku a vyšel mě ten špás na 2500 Kč. Takže nevím kde jsou levnější pokuty. Naštěstí jsem dostal zatím 2, snad byli poslední. Nechápu ten článek, to jako chce ten člověk těch 50 € vrátit za vlastní blbost?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený ňouma

Vybírání pokud hned za ced.. | 5.10.2017 12:44reagovat
avatar

Vybírání pokud hned za cedulí je zvěrstvo a ať si o mě myslí kdo chce co chce.

Někde jsou cedule schválně natážené už v neobydlené zóně, aby tam chlupatí mohli rejžovat a to je prostě všude v Evropě.

Co se týká pokuty o které je tady řeč, dotyčný má smůlu, jel rychle. Překročení po odečtení tolerance o 18 km je už za hranou. A bohužel nelze rozenávat to, zda to bylo nad ránem nebo v poledne. Asi vědí proč tam ten radar je. Mě taky sere, že tu jezdí slováci i rakušíci jako prasata a nic se jim nestane. Holt na našich dálních příliš stacionárních radarů nepotkáte a chlupatí si vyberou tři pokuty za den a mají vystaráno. Celníci si řeší jen dálniční známky a zboží a tak to potom u nás vypadá. Jezdíme jako prasata. Pak vyjedem někam "ven" a divíme se.

Jen mne fascinuje, kolik je tu chytrolínů, broků pytlíků a pod. kecálků co všude bylki a všechno znají a jen oni jsou svatí, protože jezdí jako buzeratni vždy a za každé situace podle předpisů. Někdy je potřeba se řídit a zdravým selským rozmumem. Jendou ta "naše" civilizace na tu přebujelou byrokacii skape.

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: USA kdyby sis to přečetl t.. | 5.10.2017 12:59reagovat
avatar

V noci musíš vidět příčnou čáru na silnici, pak je jedno, jestli kamery na sloupu vidíš nebo ne. Pravdou je, že malé obce si tímto způsobem vylepšují rozpočet, protože jinak k penězům přijít nemohou. Ale jsou drazí, v Praze za 12 km navíc zaplatíš 600 Kč...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rescue driver

Reakce na: Zdravím. Tak to já se nech.. | 5.10.2017 13:00reagovat
avatar

No tuhle byla na D3 u Planý stažená rychlost na 80, já okolo prosvištěl 170 a policajti mě ještě zdravili......

................jezdit se záchrankou má svoje výhody

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený petr

O čem je vlastně tento člán.. | 5.10.2017 13:09reagovat
avatar

O čem je vlastně tento článek? Pán jel na 100 km/h cca 118-128 km/h a stěžuje si, že dostal pokutu? To je teda strašné Vám povím!!!

Nepřihlášený martyd

Já bych vám vzal 12 bodů u.. | 5.10.2017 13:16reagovat
avatar

Já bych vám vzal 12 bodů už jen za ten článek. Pokud je někdo takový primitiv, že nedokáže respektovat ani omezení rychlosti, měl by mít na čele vypálený cejch s přeškrtnutým volantem.

Zobrazit reakce..

papy

Zase je tu nablité od kade.. | 5.10.2017 13:17reagovat
avatar

Zase je tu nablité od kadejakých blbečkov, ktorí nás budú presviedčať, že predpisy sú predpisy a musia sa dodržiavať do bodky. Magori nesvojprávny. A keď im policajt povie, že má skočiť pod kamion, tak to urobí, lebo pán policajt kázali.

Čo sú vlastne tie predpisy, ktoré tak vehementne obhajujú? Niečo, čo schválila väčšina poslancov, ktorý ani poriadne nevedia, za člo hlasujú a následne tie predpisy lokálne určujú policajti. Tí istí poslanci a policajty, o ktorých by si normálny človek ani bicykel neoprel. Keby ti poslanec prišiel k tebe domov a povedal, že toto a hento musíš robiť, tak ho pošleš do prdele, no zato že to prešlo byrokratickou procedúrou, tak zrazu je to sväté a ovce to obhajujú.

Celé je to iba o vyberaní dane z tachometra. Nie je žiadne racio za tím. A to obhajovanie ochranou ovzdušia?! Ha-ha-ha!!!

Jediné racio by bolo, any všetky rýchlosti boli iba odporúčané. Otroci majú práva a povinnosti. Slobodný ľudia majú slobodu a zodpovednosť. Zodpovednosť robí slušného človeka. Nesloboda robí nesvojprávneho blbca, ktorý obhajuje svojho otrokára.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený USA

Reakce na: 50 € je hodně? Tak to nevím.. | 5.10.2017 13:23reagovat
avatar

když sem před 4 lety tesne projel na červenou a prisla mi obsílka s nabídkou odpustku, po zvazeni všech pro a proti jsem ze zacatku delal mrtvyho brouka. město nakonec mohlo byt rado, ze to neskončilo blamazi a nekolikamilionovou pokutou za neopravne vybirani pokut ....

Nepřihlášený USA

Reakce na: Zase je tu nablité od kade.. | 5.10.2017 13:25reagovat
avatar

brzo na te dojde cobole

Nepřihlášený

Reakce na: Za Vámi jezdit musí být to.. | 5.10.2017 13:26reagovat
avatar

Proc b mělo, po dálnici jedu 170-190 a kdyz mam zbrzdit na 100, svete div se, zbrzdim na 100 a pokračuj dal. Po jižní spojce taky jezdím 120, na prujezdaku 80 a pak se zase jede. Jen totalni dementní lopata nezabrzdi pred radarem

Nepřihlášený a

Reakce na: Já bych vám vzal 12 bodů u.. | 5.10.2017 13:50reagovat
avatar

A ulevilo se ti, kdyžs to napsal, ty nenávistný trolle?

Nepřihlášený Clark

Nejsem závodník ani pirát.. | 5.10.2017 13:52reagovat
avatar

Nejsem závodník ani pirát silnic, jezdím svižně, na povoleném limitu a samozřejmě nejsem stroj takže někdy o nějaký ten km více nebo méně než bych chtěl. Rozhodně ale nehodlám platit kdejaké vesnici ,,výpalné" protože se vyhýbám jejich dírám a nemohu mít oči přilepené na tachometru. Pokutu za překročení o 3-4 km neuznávám a platit nebudu, na obranu proti těm automatům stačí takový sprej, nebudu se rozšiřovat ale ,,vyděrači" pak mají smůlu. Oni mě také neplatí za to že si ničím auto na jejich neudržované silnici!

Nepřihlášený pulec

To je skutečně reakce velk.. | 5.10.2017 14:02reagovat
avatar

To je skutečně reakce velké většiny českých řidičů. Posuzovat podle vlastního úsudku. Bohužel jsem na tuhle filosofii skončil jako spolujezdec v nemocnici. Důvod jednoduchý: řidička na hlavní silnici jela asi tak něco přes sto. Za zatáčkou omezení na 70km/, široká silnice 1.tř. z kopce a proti nízkému slunci. Pod kopcem křižovatka vedlejší se stopkou. Poctivě jsme zastavili, i já zkontroloval, že je zprava až do zatáčky volno. Přejezd přes křižovatku trvá s rozjezdem kolem 9 sekund. Ale auto, které jede z kopce ujede při 120 km/h vzdálenost 400m od zatáčky za dobu kratší než oněch 9 sekund. Pokud řidič-ka proti slunci nevidí a dokonce ani nezpomalí na značce 70km, dojde s velkou pravděpodobností k vážné nehodě. Na vině je řidič, který na stopce nedal přednost. I když situaci nemohl ovlivnit a jel podle předpisů.

Takže omezení na 90 a následně 70 km/hod. asi má svůj důvod, i když se řidiči 100x bude zdát, že je to blbost.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený 158

Rád čtu diskuse o rychlost.. | 5.10.2017 14:28reagovat
avatar

Rád čtu diskuse o rychlosti.

Český řidič (primitiv milující cestovní rychlost 170-190) nikdy nepřipustí svoji chybu, ale cokoliv a vždy vyhodnotí jako záměr policie chudáka šikanovat. Např. zapnutým radarem v místě s nesmyslně stanovenou rychlostí v čase, kdy tam nikdo nejezdí a následně vyžadující zlodějskou až likvidační pokutu ve výši jedné plné nádrže.

Všude v zahraničí se mi řídí lépe než u nás, protože tam je nižší koncentrace českých řidičů.

Nepřihlášený Ladislav

Krátce po revoluci měli po.. | 5.10.2017 14:37reagovat
avatar

Krátce po revoluci měli poláci povinnost svítit ve dne, u nás tato povinnost ještě nebyla. Kdo z čechů zapomněl na hranicích rozsvítit, byl po pár metrech zastaven jejich policajty a zkasírován. Poláci jezdili kolem bez svícení naprosto bez problémů a nikdo si jich nevšímal. Při dalších jízdách už jsem si dal pozor..

Nepřihlášený Mira

Jsme hlupáci, jezdím pravi.. | 5.10.2017 14:44reagovat
avatar

Jsme hlupáci, jezdím pravidelně po dálnici v nedeli večer, skoro všichni rakušáci, němni a poláci nedodržujou povolenou 130km/h. A co naši, proč nevybírají ?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Bobo

Poraďte mi, co dělám špatn.. | 5.10.2017 15:26reagovat
avatar

Poraďte mi, co dělám špatně. Do Rakouska jezdím často a zatím mi žádná pokuta nepřišla. Občas jedu i trochu rychleji, ale číslovky na značkách ještě přečtu, tak se jimi tak nějak řídím. Mám tedy přidat nebo se někde zaregistrovat? Přijde mi to nespravedlivé, že někdo pokutu má a já ne :-))))

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jenda911

Reakce na: Problematický je už samotn.. | 5.10.2017 15:27reagovat
avatar

sorry, ale to je stejné na dálnici, na hranici obce, všude. V Praze např. ve Střešovické je u nemocnice u tramvajové zastávky 40 km/h, dává to smysl přes den, ale měří tam celou noc, automaticky. Prostě to tak je a basta. Napoprvé zanadávám, zaplatím, napodruhé přibrzdím a můžu třeba vypláznout jazyk, když mě to štve. Dopravní značka platí od místa, kde je umístěna, avizovat ještě tohle dalšími cedulemi s předstihem nemá smysl komentovat. Co třeba zákaz vjezdu nebo zákaz předjíždění? To musí každé značce předcházet návěst? Omezení rychlosti je buzerační pravidlo, to je pravda, měření hned za cedulí ale není až taková novinka. Respekt ke značení je respekt k pravidlům, tedy k ostatním řidičům. To těch značek už tak není dost? Nejste vy zaangažovaný ve vývoji asistentů signalizace dopravního značení v autech? :-) A co asistent asistentů? Nebo radši soukromý řidič, který s pravidly nemá problém, když to nezvládáte osobně.

Nepřihlášený hrdina

Reakce na: No tuhle byla na D3 u Plan.. | 5.10.2017 15:31reagovat
avatar

....skutečně hrdinství, příště to dej na 200 km/h, dálnice je tam rovná, nová ta 170 km/h je tak pro cyklisty

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený jenda911

Reakce na: Zase je tu nablité od kade.. | 5.10.2017 15:41reagovat
avatar

taky jsem si tady vyblil svoje, to je pravda, na druhou stranu už jsem někde psal že rychlost je vlastně jediný parametr chování řidiče, který lze exaktně změřit a tedy pokutovat (možná ještě jízda na červenou, ale všechno potřebuje kamery a hordy právníků). Takže buď jsem smolař a svět je nespravedlivý když mi dají pokutu, nebo prostě jsem si přizpůsobil pravidla svému vlastnímu egu a podle toho jednám, podle toho musím nést zodpovědnost za svoje jednání. Řidičák jsme dělali všichni a všichni jsme tak odsouhlasili stejná pravidla. Značka platí tam, kde je umístěna, pokud není dodatkovou tabulkou uvedeno jinak. Značky jsou proto, aby se podle nich řidiči řídili a je to proto, že tím pádem máte určitou představu, co se asi tak může na silnici dít, když je budou všichni respektovat. Do té doby, než přijede ko.kot, co si myslí, že je chytřejší než všichni ostatní a který všechny "přečůrá". Jasně, vyhrál, je třeba o 5 aut rychlejší, o jeden interval semaforu projede křižovatkou dřív, stihnul to předjíždění (tak co máte). Tím neříkám, že mě průjezd nočním Rakouskem 100km/h baví, ale prostě to respektuju.

Nepřihlášený ňouma

Souhlas s Pulcem i se s 15.. | 5.10.2017 15:43reagovat
avatar

Souhlas s Pulcem i se s 158.

Mě se líbilo na Krétě, že tam každý Řek uhýbal do strany rychleji jedoucímu vozidlu. To se u nás prostě nevidí.

Přitom jedeš.....široká cesta pro tři auta, ale jede ogar nalepený na středovou čáru, přitom má vpravo min. 1,5 m prostor, jede raději 80 km (co kbyby tam ti chlupatí stáli s radarem, tak aby mě náhodou nenaměřili) a neuhne a neuhne.

Pak se přiřítí nervák co chce vpřed a hned je na problém zaděláno......

Já říkám...kdo chce jet rychle nech jezdí, ale běda ti, jak někoho zramuješ. Půjdeš sedět na 10 let. Jenže ti prachatí si zaplatí právníka a pak budou u soudu tvrdit, že si na nic nepamatují jako sexuolog Weiss a dělat mrtvého brouka. Nebo ten dement co zlikvidoval v loni v létě celou rodinu u Tvarožné a zdálo se mu 4 roky moc a tak požadoval podmínku !!!!

10 let bych každému napařil....a ať si to hezky užije. Pak by se možná jezdilo líp i u nás. Jako řidiči jsme hovada a hanba nám!

Nepřihlášený Georgis

Proč o tom diskutujete. Ta.. | 5.10.2017 16:37reagovat
avatar

Proč o tom diskutujete. Taky jsem dostal obsílku na 30 éček. Překročení o 10km po odečtení tolerancí měřidel. Takže zaplatím a souhlasím s pokutou. Kamará ka dosta po příjezdu z Chorvatska 2 dopisa po 50 eček. Vždy překročila o 20km. Bez diskuzí. Naučte se jezdit-např. jako ve skandinávii.

Akorát, že aši policajti se stále na něco vymlouvají , že to od cizinců nejde. Žiju na ostravsku a vím že poláci jezdí jako prasata. A nikdo s tím nic nedělá. To by byl vývar na opravu komunikací. Kurvy polské. Nemůžu je ani cíti.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

jel jsem 106km/h a taky js.. | 5.10.2017 16:52reagovat
avatar

jel jsem 106km/h a taky jsem dostal 50 Euro. Kdo cestuje často ,tak ví, jak je vyčerpávající sledovat to ,aby jsi na úrovni cedule měl požadovanou rychlost ,místo puštěného plynu a klidného, plynulého dojetí na požadovanou rychlost. Bohužel nám nezbývá nic jiného než se Rakušákům přizpůsobit. Řeči těch lidí co tomu fandí nechápu. Rakušáci za takové překročení pokuty nedostávají. To je ověřeno !

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený banesto

Nechápu tuhle diskuzi, je.. | 5.10.2017 16:52reagovat
avatar

Nechápu tuhle diskuzi, je tam 100, jedu 100 a nemusím plakat, kolikže já chudák musím platit. Až tohle většina lidí pochopí, třeba poklesne počet mrtvých na silnicích.

Nepřihlášený Max

Viac ma v Rakusku stve 70.. | 5.10.2017 17:37reagovat
avatar

Viac ma v Rakusku stve 70 pre auta s vozikom mimo obce a 80 na dialnici. Plosne. Tlacia ma kamiony, su s tym problemy alebo chodia pokuty.

Nepřihlášený Malý Poseroutka

Reakce na: ....skutečně hrdinství, příšt.. | 5.10.2017 17:44reagovat
avatar

Proč hrdinství?

Se záchrankou 170 je špatně?

Asi nechápeš ironii.

Nepřihlášený Vítek

Reakce na: To je skutečně reakce velk.. | 5.10.2017 18:21reagovat
avatar

9 sekund potřebujete na průjezd křižovatkou ???

To jste jeli se starým Zetorem ?

Protože normálnímu osobnímu autu to takto dlouho trvat snad nemůže...

400 metrů je dálka jak prase, na to aby si vás dotyčná řidička nevšimla. Chyba musela být jinde...

Nepřihlášený Petr

Stejné místo u Linze na ja.. | 5.10.2017 18:25reagovat
avatar

Stejné místo u Linze na jaře sobota 5.30 ráno. Přišlo to asi za 14 dni. 18 km přes. Taky bez plynu na dojezd. A v srpnu pozdrav z Francie hned 2 x. Bylo to +5 a +7 . to bylo v neděli v 6 ráno uprostřed lesu pol a pastvin . 2 x cca 46 euro když se za platí včas. Naštěstí v tomto případě řídila manzelka.

Za blbost se platí to chápu. Ale zajímalo by me jestli i my to posilame cizincům taky. Řekl bych ze asi moc ne.

Nepřihlášený Karel

Myslím, že není věcí řidiče.. | 5.10.2017 18:34reagovat
avatar

Myslím, že není věcí řidiče řešit zda je tam omezená rychlost oprávněně či nikoli. Prostě tam je. A překročení rychlosti o 18 km/hod je už dopravní přestupek trestaný jistě minimálně po celé Evropě. Podle mne jste pokutu dostal oprávněně. Jinak já to tam znám moc dobře.

Nepřihlášený davidek

Popravdě řečeno, nevím o c.. | 5.10.2017 18:37reagovat
avatar

Popravdě řečeno, nevím o co autorovi článku jde. Jednou je někde pravidlo či zákon a to má - v právním státě - platit pro každého a kdykoli.

Bylo tam omezení na 100 km/h jasně vyznačené? Bylo. Na tachometru měl dotyčný podstatně více než 118km/h - to je hodnota po odečtení tolerance, která obnáší kolem 10%. Tak na co si proboha stěžuje?

Zákony nejsou od toho, aby si je každý vykládal po svém.

Pokud někomu maximální povolená rychlost v konkrétním místě vadí, pak - v právním státě - existují různé možnosti kde a jak si stěžovat např. formou peticí atp.

Jezdit ale v daném místě rychleji je každopádně ta nejhloupější forma "protestu" :) .

Nepřihlášený Karel

Jinak se mi také stalo, že.. | 5.10.2017 18:42reagovat
avatar

Jinak se mi také stalo, že jsem v minulosti v Rakousku byl pokutován za to, že jsem nevlastnil mezinárodní technický průkaz od vozidla. Ten policista si nenechal vysvětlit, že takový doklad neexistuje a tak si vysílačkou zavolal pomoc. Ani druhý policista si to nenechal vysvětlit a tak jsem jim asi po hodině pokutu zaplatil, nechal si napsat stvrzenku s odůvodněním za co pokuta byla udělena a nechal jsem si tam připsat služební číslo policisty. A stěžoval jsem si na Rakouském Ministerstvu vnitra. Pokuta mi byla vrácena i s omluvným dopisem.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Vlado

Z tehle diskuze je mi smut.. | 5.10.2017 18:45reagovat
avatar

Z tehle diskuze je mi smutno, kolik je tu zakompexovanych chudáků. Rakusaci jsou buzeranti a ekoteroristi. Když po dálnici jedete o trochu rychleji, není to prohřešek, jako kličkování v koloně, nebezpečné předjíždění, nedání přednosti a další závažné přestupky zamindrakovanych blbů. Bohuzel se ale snadno postihuje... Lidi proberte se chovejte se lidsky a řiďte se rozumem.

Nepřihlášený Špaček Miroslav

Reakce na: To je zase place, vy uboza.. | 5.10.2017 18:48reagovat
avatar

Souhlasím .A nechodte do rakous.Podívejte se napřed doma.

Nepřihlášený Špaček Miroslav

Reakce na: Jsi v cizí zemi, tak dodržu.. | 5.10.2017 18:52reagovat
avatar

Naprosto souhlasím.

Nepřihlášený Peter

Reakce na: To je zase place, vy uboza.. | 5.10.2017 19:09reagovat
avatar

Piaty rok som v AT. 3 roky som jazdil na SK značkách , posledné 2 AT. Denne v aute. Žiadna policajná kontrola , dialnica 135-140 podľa premávky. Viem ža do+10 tolerujú, ak však svieti IGL nekompromisne trestajú. Nie som si istý či zrovna pri Linz nieje IGL zona. ( zvýšené emisie ) Rakúski policajti nebuzerujú bez výrazej príčiny. To že pokutujú viac cudzincov bude možno tým že rakúski vodiči sú na rozdieľ od tých CZE, SK, HU, PL,BG, RO......, výrazne ukáznenejší. Mimo obce na bundeskách (100) jazdia 80-90,, vždy radšej -10 ako + 10. Dodržujú bezpečný odstup, predbiehanie je skôr výnimka. Pokojní, ohľaduplní, v kolone žiadny stres, nevytrubujú , nenadávajú. Dialničné havárie z viac ako polovice majú účastníkov z bývalého východného bloku. Toť moja skúsenosť. Nesťažujte sa že buzerácia, dodržujte zákony a žiadna nebude.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Petr

Je to přesně tak jak se píše.. | 5.10.2017 19:21reagovat
avatar

Je to přesně tak jak se píše v článku, já 117 km a 50 euro že začátku července... v 6 hod 50 min, na dálnici v neděli nikdo...

Nepřihlášený Fanda

Rakousko za 50€. Francie 4.. | 5.10.2017 20:07reagovat
avatar

Rakousko za 50€. Francie 45€ za 96 km na 90. Čekám selfie z Bremerského průsmyku. Ve Francii radar skoro v každe vesnici. Páni řidiči lepší to už nebude tak buď brzdit nebo platit.

Nepřihlášený Petr

Na tomto místě jsem také d.. | 5.10.2017 20:25reagovat
avatar

Na tomto místě jsem také dostal pokutu při stejném stylu jízdy jako je uveden v příspěvku. Jeli jsme lyžovat do Itálie, radar nás změřil v cca 4:30 hod ráno, provoz byl nulový. Je to past na řidiče.

Nepřihlášený R

Pořádek musí být, rozkaz z.. | 5.10.2017 20:29reagovat
avatar

Pořádek musí být, rozkaz zněl jasně...-)

Nepřihlášený Mira

Dneska jsem jel po opravov.. | 5.10.2017 20:32reagovat
avatar

Dneska jsem jel po opravované cestě kde je 30km/h 46km/h stálo mě to 20 eur. Přede mnou 2 rakouská auta za mnou asi pět. Že si vybrali zrovna mě z českou SPZ, že by si chtěli procvičit češtinu? Když jsem jel nazpět měl jsem v plánu jet těch bezdůvodných 30. Nešlo to v souvislé koloně rakouských aut, zase jsme jeli lehce pod padesát. Jinak jet třicítkou 3 km po rovné cestě kde se nic nedělá ....vlastně ne na konci stojí policajt.

Nepřihlášený RX

A proč do té prd*le vlastn.. | 5.10.2017 20:41reagovat
avatar

A proč do té prd*le vlastně jezdíte? Vždyť víte, ž to jsou jen buz*ci, co dělají prsa. Přes misl*mský rampušáky už nikdy.

K moří pohodlně přes maďary a v klidu.

Nepřihlášený Premek

Reakce na: Nevím o co jde tomu redakt.. | 5.10.2017 20:53reagovat
avatar

Přesně: řidič má dodržovat předpisy a ne vymýšlet výmluvy nebo se snažit měnit pravidla

Nepřihlášený jarda

Jedete o pul noci z Trutno.. | 5.10.2017 20:56reagovat
avatar

Jedete o pul noci z Trutnova na Pec 67km v hod a mate to za 800Kč.Je tam 50tka.Vlak nejede nic tam neni jenom ta hloupa kamera na vydělávani peněz.Fuck.

Nepřihlášený pelli

Mě vyfotili v Německu,když.. | 5.10.2017 21:04reagovat
avatar

Mě vyfotili v Německu,když jsem jel na dovolenou.

Dopis jsem si nemohl vyzvednout,protože jsem nebyl doma. Tak jsem to nechal plavat.

Zatím nic npodruhé nepřišlo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Dobry den take jsem obdrze.. | 5.10.2017 21:23reagovat
avatar

Dobry den take jsem obdrzel pokutu z rakouska jenze paradox je v tom ze v rakousku jsem nikdy v zivote nebyl ale spz byla z meho vozu predal jsem to nasi polici a ta proverovala zda pokuta je prava byla pry ufajne prava a tudis pry je to muj boj at to dokazu jenze pokud jsem chtel dukaz o prestupku dostal jsem dalsi papir z rakouska zvysenou pokutu a dokonce i vezeni pokud nezaplatim stale to neni doreseno i po zaslani dukazu ze jsem onoho dne natoz vube byl v rakousku stale cekam co bude dal mohu nafotit dopisy co mi dosli pokud ma nekdo stejny problem dejte vedet diky.M.

Nepřihlášený FB

Nechápu čemu se kdo diví.s.. | 5.10.2017 21:43reagovat
avatar

Nechápu čemu se kdo diví.snad jen ten kdo do rakouska nejezdí a neví že předpis předpis.prostě jel rychle a nikoho nezajímá jestli to bylo ve 4 ráno bo ve 4 odpoledne.jen chudáček čecháček bude oplakávat že není až takoví pirát.jen trošku a v noci a sem tam,tudíž si nezaslouží trest.dle mojeho názoru regulérní

Nepřihlášený Jani

Zdravim, stejný radar,ste.. | 5.10.2017 21:49reagovat
avatar

Zdravim,

stejný radar,stejná výše pokuty,rychlost 117km.

Nepřihlášený Michal

A co je za problém? Jméno.. | 5.10.2017 22:09reagovat
avatar

A co je za problém? Jméno řidiče:Rodrigo Jimenez, Mexiko! a jedte si hovada rakouský něco vymáhat. Navíc by se podobého chování měla chytnout naše vláda a reakce by měla být okamžitá a při nejmenším stejná-buzerace rakouských řidičů. Proč by policiste nesměli stavět jen rakouská auta a vždycky, vždycky se něco najde, tu lékárnička, tu trojůhelník, na jižní Moravě to bude vínečko za volantem a dál a dál....

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Roman

Mně přišla na začátku září.. | 5.10.2017 23:12reagovat
avatar

Mně přišla na začátku září 2017 pokuta z Rakouska na 75 Euro za to, že jsem 1. září 2016 nedodržel bezpečnou vzdálenost. Takže po roce. Jen konstatování, že vzdálenost mezi mnou a autem přede mnou byla 0,6 sekund. Nic víc. Žádný důkaz.

Takže bacha i na vzdálenost, ne jen na rychlost.

Nepřihlášený Jára

Samozřejmě chápu rozhořčen.. | 5.10.2017 23:25reagovat
avatar

Samozřejmě chápu rozhořčení lidí, že cedule je naprosto nepřekročitelná a to co je na ní je svaté.

Většinou je šetrnější brzdit pomaleji.

Z podobného důvodu jsem v autoškole rozflákal auto. Jakmile blikne oranžová, tak vozidlo nesmí projet křižovatkou. Já to zadup a autobus za mnou mě slisoval. Učitel už ani nenadával. Nebyla to naše vina.

Takže až budete prudce brzdit ihned za cedulí třeba o 50km pomaleji, tak se Vám může stát něco podobného.

Nepřihlášený Petr

Pánové, já nevím, co tady.. | 5.10.2017 23:26reagovat
avatar

Pánové, já nevím, co tady probíráte. Je tam 100, je. Je tam tabulka, že neplatí ve 4 hodiny ráno? Není. Takže překročení o 18 km, zcela legitimní pokuta. Pokud by jel řidič 105, nikdo ho nezměří.

Nepřihlášený

a to jeste nevite za jake.. | 5.10.2017 23:30reagovat
avatar

a to jeste nevite za jake kraviny plati ridici kamionu¨

Nepřihlášený loiuz

Presne tak hned na hranici.. | 5.10.2017 23:45reagovat
avatar

Presne tak hned na hranicich bych rakusaky "vital" povinnou vybavou a pokud nahodou neni alou zpatky ....!!

A ze to neni lidske ze to neni koser NASRAT pokud chcete prudit na hrubej pytel hruba zaplata!!!!

Nepřihlášený Petr

Dne 6.5. 2017 byl v Rakou.. | 6.10.2017 00:43reagovat
avatar

Dne 6.5. 2017 byl v Rakousku spáchán řidičem vozidla s reg. značkou.....dopravní přestupek....atd.

Stalo se to ve 4:48 10 km před Innsbruckem za Evropským mostem ve směru od Itálie,Rychlost překročená o 11 km, pokuta 45,- Euro....

Nepřihlášený Lojza

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 6.10.2017 03:41reagovat
avatar

Toakto by to mělo být i u nás, to by bylo spoustu ukázněných řidičů.

Nezlobte se na mě, ale je uplně jedno, jestli je snížení rychlosti ve 4 ráno nebo ve 4 odpoledne. Pokud to není stanoveno dodatkovou tabulkou, tak to prostě platí vždycky. Jsou nějaké pravidla, a pokud je nedodržím tak platím. Pokud borec jel na stovce 118km/h, na tachometru měl alespoň 125. Prostě se naučte dodržovat pravidla. ty jsou tady nejsou aby se porušovali. Pokud je nedodržujete, musíte počítat s tím, že tady zase bude článek o tom, jací jsou řidiči co překračují rychlost vlastně chudáci.

No a poslední věc, pokud by byla pokuta 200 a víc euro, pochopím že někdo frfle, ale 50?

Nepřihlášený Jan Valenta

Reakce na: Proč o tom diskutujete. Ta.. | 6.10.2017 07:58reagovat
avatar

Pravda pravda stejná zkušenost , drbat ještě tak důchodce v naleštěné pixle, ale ukrouš v polském kamionu si zde dělá co chce, to nic nevidí , odporná sestava, jako celá , tato Říše včetně jejích kámošů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený elbunda

Reakce na: Dobrý den, kamarádovi.. | 6.10.2017 08:11reagovat
avatar

v tomto jsou rakušácí ještě větší svině jak češi a vím o čem mluvím-makal jsem tam přes 20 roků

Nepřihlášený Karel

Ještě se vrátím k té překr.. | 6.10.2017 08:18reagovat
avatar

Ještě se vrátím k té překročené rychlosti o 18 km. důkaz jak je to s rychlostí na tachometru. Jel jsem v noci(ale to je jedno kdy) v Rakousku po dálnici 180 km/hod. Změřili mě ručním radarem a naměřili 166 km, které mi také na tom radaru ukázal. Tak že prokazatelně tachometry ukazují (a to záměrně) o něco víc. Protože jsem byl vstřícný tak pokuta jen 70,-€.

Nepřihlášený Džin z láhve

Reakce na: Poraďte mi, co dělám špatn.. | 6.10.2017 08:20reagovat
avatar

Redaktor zde zřejmě hledá ospravedlnění pro své hloupé chování. Právě kvůli takovým ignorantů bez sebereflexe se stále zpřísňují pravidla a pokuty.

Nepřihlášený Džin z láhve

Reakce na: Poraďte mi, co dělám špatn.. | 6.10.2017 08:22reagovat
avatar

Redaktor zde zřejmě hledá ospravedlnění pro své hloupé chování. Právě kvůli takovým ignorantů bez sebereflexe se stále zpřísňují pravidla a pokuty.

Nepřihlášený Petr

Na dálnici za Vídní, přizp.. | 6.10.2017 08:25reagovat
avatar

Na dálnici za Vídní, přizpusobuji rychlost vždy místním řidičům, tedy v tomto případě rakouským, na úseku s max. rychlostí 130km/h jsem měl o 11km/h víc.Pokuta 45 eur. Bylo to v19:59. Tak bych rád věděl, kolik těch rakušanů tu pokutu dostalo taky. A pravda je že u nás jezdí mimo obec jak prasata a nebo pro změnu 70 kou.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Mě vyfotili v Německu,když.. | 6.10.2017 08:34reagovat
avatar

Tak než tam pojedeš znova, tak si nech vyměnit číslo, aby ses pak nedivil.

Nepřihlášený Honza

Úplně stejný dopis hodnoty.. | 6.10.2017 08:51reagovat
avatar

Úplně stejný dopis hodnoty 45 Eur za 113 km/h jsem obdržel letos v červnu.

V rodném jazyce jsem jim napsal, že to na mě působí jako podvod, ať mi pošlou foto jako důkaz. Foto poslali, 45 Eur jsem zaplatil, nerad.

Nepřihlášený Petas

Stejné vybírání peněz je u.. | 6.10.2017 09:50reagovat
avatar

Stejné vybírání peněz je u tunelů v Ústí n/L u každého je zaparkované policejní auto a dle barevného provedení policejního vozu poznáte, který tunel je na které straně hranice.. Dále mě příjde nefér když se vybírají pokuty z foto pastí za rychlosti 53 Km/h na 50 Km/h apd.

Nepřihlášený at

Reakce na: Jsme hlupáci, jezdím pravi.. | 6.10.2017 10:07reagovat
avatar

to nejsou rakusaci !

to jsou cesi /polaci/ a dalsi co maj jen rakouskou znacku.

ano v rakousku nemusi svitit, ale nebojte. taky jsou mista, kde stoji a vybiraji 200 za hranici na ceske strane a jen taky rakusaky....

Nepřihlášený at

Reakce na: Pravda pravda stejná zkuše.. | 6.10.2017 10:11reagovat
avatar

tak od lonskeho roku uz se prave daji vybirat pokuty celkem lehce, jak pisou v clanku to prijde.

Me naboural polsky kamion s beloruskym ridicem do auta s AT znackou. Policajti byli ochotni a v pohode, jen rikali , ze jazyky neumi , tak nevedeli jak se s nami domluvi. jeste jsem preklada i tomu belorusovi ... a co jako, vse v pohode

Nepřihlášený at

Reakce na: Jinak se mi také stalo, že.. | 6.10.2017 10:14reagovat
avatar

njn mel jsi rict dolmetcher a konec debaty.

nez sezenou na statni naklady tlumocnika... to je pak sranda :-]

ja uz nekolikrat s nimi mluvil nedobrovolne a vzdy byli v pohode a pokuty za 10-20e, prujezd na cervenou + bez papiru od auta + bez dokladu ... a jeste se omluvili, ze to tak dlouho trva ...

Nepřihlášený at

Reakce na: jel jsem 106km/h a taky js.. | 6.10.2017 10:16reagovat
avatar

zajimave, a tech 300e kazdy mesic co plati rakousky kolega s rakouskou znackou si to vymyslel?

a druhy co byl 3 mesice bez papiru

a dalsi plati 2-3x mesicne?

taky si na ne zasedli?

Nepřihlášený at

Reakce na: Na dálnici za Vídní, přizp.. | 6.10.2017 10:22reagovat
avatar

tak jestli mel znacku na W, tak to na 80% byl nerakusak.

Nepřihlášený Milan

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 6.10.2017 11:12reagovat
avatar

že jich ale u nás jezdí, žejo? A vůbec-je to snad nějaké řešení? Hojit se na nějakém chudákovi za volantem?

Nepřihlášený PETR DOKTOR

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 6.10.2017 12:20reagovat
avatar

je to správný, jezdit se má všude do povolené rychlosti a ne povolenou rychlostí a výše a čecháčkové se zvykli všude jezdit jak chtějí bez trestu, pak vyjedou někam ven a čučej s otevřenou hubou, že dostanou pokutu.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Michael

Clanek o nicem...ma dodrzo.. | 6.10.2017 13:12reagovat
avatar

Clanek o nicem...ma dodrzovat predepsanou rychlost a pokud ne tak zaplatit. Vsichni jsou tu dopravni experti koukam :D

Nepřihlášený Ted

Mne teda zarazi daleko vic.. | 6.10.2017 13:18reagovat
avatar

Mne teda zarazi daleko vice, ze naprosta většina prekroceni rychlosti v tunelech na D5 jde pry na vrub zahraničním vozum a svete div se - tem nase policie pokutu nezasle, protože nedokazou rozeznat statni prislusnost dane registracni znacky!

když jsem to cetl, tak jsem neveril svým ocim...

Nepřihlášený Krabat

Reakce na: U nás to samé dělají obce.. | 6.10.2017 13:47reagovat
avatar

Jak už tady uvedli i jiní. Naše obce dělají totéž. Pokuty ve 2-3h ráno za 10km překročení rychlosti na výjezdu z obce. Např. Bučovice kousek od Brna. Zkrátka úředníci tady nejsou pro lidi, ale proti lidem. A my už si zvykli, že nám komplikují život, aniž by to často mělo nějaký smysl.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Martin

Souhlasím plně z článkem D.. | 6.10.2017 14:04reagovat
avatar

Souhlasím plně z článkem Dostal jsem 2 pokuty z Rakouska Jedna za 61 na 50 za 45 euro a jedna za 116 na 100 za 50 Euro. Před cca 5 leti mě změřili za 160 na 130 na dálnici z auta a to jsem tenkrát dostal 20 euro a ten policaj mi řekl že na 130 lidi ktří jedou do 150 vůbec nestaví. Je to ale továrna na peníze, protože system vše udělá sám, vygeneruje text, úředník ho pouze vytiskne a zlepí do obálky a je vyděláno

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Rambler17

Mám tu samou zkušenost. Pr.. | 6.10.2017 14:46reagovat
avatar

Mám tu samou zkušenost. Projížděl jsem Rakouskem, kdy na všech tunelech byla rychlost omezena na 80 km/h, s tím nemám problém, protože to znám. A jeden z mnoha tunelů měl omezenou rychlost na 60 km /h a v nočních hodinách mi bylo naměřeno 73 km/h a přišla pokuta 50 EUR.

Nepřihlášený at

Reakce na: Souhlasím plně z článkem D.. | 6.10.2017 15:18reagovat
avatar

na miste je to levnejsi, to neni az takovy problem

Nepřihlášený majki

Červen 2017 - jedu v pohod.. | 6.10.2017 16:46reagovat
avatar

Červen 2017 - jedu v pohodě na dovolenou, sjíždím do Lince s neutrálem, nikdo nikde 5:50 hod. sobota ráno. za 2 měsíce 50 EU pokuty, jel jsem 114 km.

Kdybych to věděl tam, tak se na místě zastřelím. Co jinýho se mnou.

Nepřihlášený Z

Zrovna včera mi přišla pok.. | 6.10.2017 17:37reagovat
avatar

Zrovna včera mi přišla pokuta...70 €... před cestou jsem pročetl spousty článků o tom že na tom Rakušáci rejžují prachy. Proto jsem většinu času strávil v pravém pruhu a jel s rakouským davem (ti přece ví kde jsou radary a dávat si pozor) a koukal jsem na ostatní v levém jak tam lítaj, i když byl provoz o něco hustější. Proto mne opravdu překvapil pohled s částkou 70€. Takže, buďto oný den dostalo pokutu asi 6512981968465 řidičů, nebo se raději příště pojedu kouknout jinam. B je správně.

Nepřihlášený ALF

Já vám nevím, řeč o tom že.. | 6.10.2017 19:03reagovat
avatar

Já vám nevím, řeč o tom že to bylo ve 4h ráno mi přijde jako vymlouvání se. Jednou je tam 100km/h a řidič je dle předpisů povinen tuto rychlost dodržet ve dne i v noci. Nevšiml jsem si, že by v dopravních předpisech bylo napsáno že ve 4h ráno se můžete na omezení vybodnout. Je to dáno jasně a platí to 24/7 tak jaké pak diskuse.

Toto lamentování je počátek anarchie. Rakušané na to mají samozřejmě právo a je váš problém pokud porušujete vědomě předpisy. Pokud tedy konám v rozporu s nějakým právem, musím také nést následky. Pokud pokuta nepřijde tak můžu jen děkovat že mi to prošlo, pokud přijde tak sklopím hlavu a přiznám chybu.

Nepřihlášený ALF

Reakce na: Jak už tady uvedli i jiní... | 6.10.2017 19:08reagovat
avatar

mě zase komplikují život lidé jako vy kteří než aby dojeli pár desítek metrů slušně 50tkou tak už 200m v obci akcelerují, často nebezpečně předjíždějí, čímž ohrozí mě i případné chodce. Pak nasadí vražedné tempo 80km/h a člověk má 500m za obcí na výběr jestli se bude plazit a nebo předjíždět. Hlavně že těch pár metrů v obci to nemohly vydržet.

Nepřihlášený ALF

Reakce na: Dobrý den, úplně chápu Va.. | 6.10.2017 19:10reagovat
avatar

vyhláškou jste ale vázán mít rychlost v obci 50kmh už na úrovni cedule... vyřaďte dřív a ušetříte nervy nad vztekáním se u pokuty po měsíci... prosté.

Nepřihlášený Ondra

Moje zkušenost z Francie... | 6.10.2017 19:35reagovat
avatar

Moje zkušenost z Francie. 5:01 na dálnici prý omezená rychlost na 110 naměřili mi 119 a za týden jsem měl na stole 45 Eur plus poplatek za převod. Jedu podle předpisů, ale na 1300 km to občas člověk neuhlídá. Jediné ž čeho mám obavu, aby mi nepřišlo těch dopisů vic? Vzniká ž toho pak taková pachuť. Prima dovolená a pak člověk měsíc země, kolik bude doplácet...

Nepřihlášený Petr Šíma

V jednom týdnu jsem dostal.. | 6.10.2017 19:47reagovat
avatar

V jednom týdnu jsem dostal hned 2 pokuty po 50€. Je to jasná buzerace českých řidičů.

Nepřihlášený medvěd

První týden v červenci náv.. | 6.10.2017 20:22reagovat
avatar

První týden v červenci návrat z dovolené a dlouhá, asi 4m uzavírka (zúžení pruhů na dálnici) před Vídní od Grazu. Omezená rychlost na 80km/h. Jedu v koloně a na konci omezení vidím již značku konec om.rychlosti. Přidávám plyn jako většina v již širokém pásm již tří pruhů, ale 10 - 20m před značkou náhle BLIK a do 14 dnů v kastlíku složenka na 45 éček za +13km/h 10m před značkou. Ano, porušil jsem předpisy, ale stejně mě nikdo nevymluví, že to byla buzerace.

Nepřihlášený Valdert

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 6.10.2017 21:05reagovat
avatar

Naši úředníci nemají koule a ženský jsou neschopný. Pro ně to musí být velice složité a tudíž je lehčí řešit místní hříšníky.

Nepřihlášený Vladimír

Reakce na: A co je za problém? Jméno.. | 6.10.2017 21:34reagovat
avatar

No hezké je nahlásit cizího řidiče, nicméně podle rakouského výkladu v případě, že řidiče nelze určit, pak platí pokutu majitel vozu. Je za svůj vůz zodpovědný totiž. :-)

Nepřihlášený Newmann

Já dostal pokutu v ČR na D.. | 6.10.2017 21:43reagovat
avatar

Já dostal pokutu v ČR na D1 1000 Kč.

Na prázdné dálnici jsem jel v neděli v 5 ráno 93 Km/hod ve zpomalení na 80. Ani fotku jako důkaz jsem neviděl.

Nepřihlášený mira

Mě změřili ve 2 ráno,na 50.. | 6.10.2017 22:11reagovat
avatar

Mě změřili ve 2 ráno,na 50 jsem jel 69 a stálo to 2000Kč.Jo a bylo to v Čechách-Starý Vestec u Mochova,takže nevím,co řešíte.V Rakousku to vyjde levněji.

Nepřihlášený Nezname

Vy jste jel o 18 km vice n.. | 7.10.2017 08:06reagovat
avatar

Vy jste jel o 18 km vice nez jste mohl. A prisel spravedlivy trest. A ted co by meli rikat ridici kterym chodi z Francie pokuty za prekroceny 1 km ( na 50 jel 56). A pokuty jsou za tuto rychlost 45 eur. A ve Francii vas klidne zmeri na jedne a te same silnici dvakrat behem 10ti minut a prijdou pokuty dve ve financnim rozmezi 45 az 90 euro.

Nepřihlášený Jakub

Ahoj, mám teď čerstvou zku.. | 7.10.2017 12:00reagovat
avatar

Ahoj, mám teď čerstvou zkušenost z Francie, jezdím tam již 2 roky každý týden s dodávkou a FR začali posílat pokuty i zpětně, již jsem zaplatil 1190 Euro za rychlosti 51/50 - 71/70 - 72/70 - 91/90 a podobné, celkem cca 25 přestupků maximálně překrčený limit o 5 k,/h více nikde. To je prostě sviňárna za každouá takovouto rychlost 45 Euro.

Obrana proti tomu není pokud tam jezdím každý týden.

Nepřihlášený Koby46

Kamarádovi ted za 117kmh n.. | 7.10.2017 13:02reagovat
avatar

Kamarádovi ted za 117kmh na 80 u Lince přišlo 150 euro nebo 3 dny a 6 hodin vězení :-)) Druhýmu zhořkla dovolená z Itálie ( jak tam se měří, na to nikdo nemá, radar pruměrně tak každých 500m mimo obec a v obci, dálnice jsou někde snad celej jeden velkej prujezdovej radar... ) a ten dostal za překročení na 70 - 97kmh změřili 180 euro a asi 30 nějakej poplatek za zprostředkování do čr... Takže bacha. :(

Nepřihlášený Siki22

Reakce na: Problematický je už samotn.. | 7.10.2017 13:11reagovat
avatar

Jak typické. Zvláště od slováka.

V zákoně je jasně psáno, že můžeš jet jen tak rychle, abys zastavil vozidlo na vzdálenost, na jakou máš rozhled. => Měl bys jet tak rychle, abys byl schopen u této značky zastavit (natož zpomalit na 100). Zrovna tak zákon říká, že za značkou už nesmíš jet rychleji, než rychlostí uvedenou na značce.

A osobně bych trestal překročení rychlosti > 10km/h odebráním řidičáku na rok bez možnosti předčasného vrácení a pokutou rovnající se měsíčnímu platu, popřípadě násobku.

Nepřihlášený daschi

Reakce na: V noci musíš vidět příčnou.. | 7.10.2017 13:37reagovat
avatar

Neni pravda, čáry tam být opravdu nemusí. A překročení o 18 km po odečtení 10% je rychlost 128 plus odchylka tachometru. musel mít na tachometru přes 130 a je jedno kdy... V čechách by dostal mnohem víc.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Daschi

Reakce na: V noci musíš vidět příčnou.. | 7.10.2017 13:42reagovat
avatar

A jen tak mimochodem, tolerance tam mají fakt velké. Tam kde je 100 na muzete jet podle tachometru do 120 a nevyfotí vás to. Bylo mi to řečeno od Policie i z vlastní zkušenosti z více aut. Tempomat na 119, předjdedu v klidu LKW a jsem bez pokut;)

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Tak se mi zdá, že plačící.. | 7.10.2017 14:41reagovat
avatar

Svého času na kruháku u Jirkova jel kdosi o půlnoci víc, než předepsanou padesátkou, byl vyblejsknut a pokutován. Jenže si postavil hlavu a nějaký z těch našich nejvyšších soudů mu dal za pravdu, že jeho přestupek v danou hodinu nikoho a nic neohrožoval, takže pokutovat být neměl. Bylo k tomu zdůvodnění na dvě stránky... Takže jak vidíš, ne vždy musí být číslo číslem a přestupek přestupkem, záleží na dalších okolnostech.

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Neni pravda, čáry tam být.. | 7.10.2017 14:43reagovat
avatar

Při úsekovém měření musí být na silnici čára, aby se vědělo ke kterému vztažnému bodu se měří a šlo překontrolovat měřenou vzdálenost. A program to neumí bez čáry vyhodnotit. U klasického radaru nebo jiného měření absolutní rychlosti se žádná čára použít nemusí, jelikož jde o jiný princip měření.

Nepřihlášený Fido

Reakce na: Pozdrav všem, jak uvád.. | 7.10.2017 15:10reagovat
avatar

Zrovna tento úsek je z kopce, tedy žádné emise bez ohledu na rychlost. Emise za tím v tomto případě nejsou, bezpečnost také ne, zbývá jen ta past.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Pesimista

Cesi jsou jen otloukanci,.. | 7.10.2017 15:31reagovat
avatar

Cesi jsou jen otloukanci, v Ceskem kotliku od Ceskych fizlu, v Rakousku od Cisarskych pohrobku, uvedomte si, ze tenhle nedorostly nemec (jak rakusaka vnimaji nemci) je jen zakomplexovany cisarsky poskok,

to dokumnmentuji vzpominky na dobu, kdy RAKOUSKO vstoupilo do EU a kazdy rakousky policajt mel razitko "Nezadouci v Evropske Unii", tohle razitko otiskovali temer kazdemu cechovi, hlavne z jizni Moravy do pasu na potkani,

dnes uz na to maji posveceni ktere ziskali v Bruseli,

nechapu co je k videni v zaostalem Rakousku, nevim, nevim

Nepřihlášený Miro

Reakce na: Pozdrav všem, jak uvád.. | 7.10.2017 17:47reagovat
avatar

Som zvedavý keby som tak prekročil rýchlosť elektromobilom aká by prišla pokuta

Nepřihlášený

Zase tu nekdo breci nad sv.. | 7.10.2017 20:44reagovat
avatar

Zase tu nekdo breci nad svou demenci. Proste ve svete se pravidla dodrzuji, jen u nas na dalnici na 80km/h jedou vsichni 130 pac prece silnicari jen prudi omezenim. Navic smesnych 1300 kc. Za dovolenou vycaluje 50 tis ale 1300 kc co vydela za den v praci ho hrozne boli

Nepřihlášený Mirrecek

Moja skúsenosť po ceste na.. | 7.10.2017 20:46reagovat
avatar

Moja skúsenosť po ceste na juh je tá, že najväčšie ho..da sedia zhodou okolností práve za volantom aut s MPZ A, resp. D. Toľko k tejto téme.

Nepřihlášený Milo

Zkoušel někdo zaslanou pok.. | 7.10.2017 21:02reagovat
avatar

Zkoušel někdo zaslanou pokutu ignorovat? Co se dělo dál, jaké jsou možnosti vymáhání ze zahraničí? Přišla mi také pokuta 50€ za překročení rychlosti na dálnici v Rakousku v českém překladu, obyčejnou poštovní korespondencí.

Nepřihlášený Takychycený

Reakce na: Je tam povolená 100, jel 1.. | 7.10.2017 23:06reagovat
avatar

O tom, že při 130 km/h auto ujede za vteřinu asi 30 m. A než zareaguješ a plynule zbrzdíš auto na 100 km/h, uplynou asi 3 vteřiny. Jelikož měří rychlost pár metrů za značkou velice snadno ti naměří 110 km/h. Je to takové jejich policejní zlaté prasátko.

Nepřihlášený

Reakce na: To same misto. Letos v bre.. | 8.10.2017 00:24reagovat
avatar

Taky se k tomu hlásím, 108 na stovce. 50 euro.

Jde jen o kasírováni peněz, a to přesné Linzem. Nikde dál už takově svinstvo není

Nepřihlášený Jirka

Taky se hlasom ve francii.. | 8.10.2017 00:57reagovat
avatar

Taky se hlasom ve francii v 90 mi namerili 93 km/h v 3:45 rano pokuta 96€

Nepřihlášený Mirda

Reakce na: Zrovna tento úsek je z kop.. | 8.10.2017 17:53reagovat
avatar

Není to žádná past. Ten radar je dost daleko za značkou 100 a není tam ani IG-L. Tohle omezení předchází značce 80 která platí už před sjezdem na Urfahr a je přes celý Linz.

Nepřihlášený Hubert

Reakce na: nevchapu co se vztekas, pře.. | 8.10.2017 19:53reagovat
avatar

nechapu co se vztekas, předpisy sou platny, a když je nedodrzujes, tak musíš pocitat s tim .... pokud se pamatuji nehajila se takto u norimberských soudu obsluha koncentracnich taboru .... zajimave

Nepřihlášený Jan

Letos v červenci mě zastav.. | 8.10.2017 20:59reagovat
avatar

Letos v červenci mě zastavili na dálnici kus za Vídní, nesvítilo mi pravý potkávací světlo. 200 Éček za "Závažnou technickou nezpůsobilost vozidla" a navíc dalších 150 za odtah na nejbližší parkoviště, protože mě to nenechali na místě vyměnit. Mohl jsem argumentovat jak jsem chtěl, že v půl dvanáctý při slunečnym počasí opravdu nezjistím, že mi rupla žárovka... A pak se můžeme bavit o buzeraci.

Nepřihlášený Martin Prokop

Já mám zkušenost z Francie.. | 9.10.2017 13:20reagovat
avatar

Já mám zkušenost z Francie. Máme speciálně upravený autobus, ve kterém vozíme bugyny, protože moji dva synové jezdí ME v autokrosu. Přišel mi dopis z Francie, opět s dokonelým překladem do češtiny, že protože po odečtení tolerance radaru kdesi naměřili 51km/h na padesátce. Mám zaplatit 90euro. A proč taková přísnost? Já se domnívám, že po frantíkovi by to nechtěli, ale brání se přílivu pracovníků z východní Evropy a že jsme tam byli závodit a ne pracovat... to oni neřeší a ani neví. Raději mají asi muslimy.

Nepřihlášený M.

Děláte si legraci? Nějaký.. | 9.10.2017 18:52reagovat
avatar

Děláte si legraci? Nějaký pablb v cizině nedodržuje předpisy a tady vyjde článek, který nedodržování předpisů schvaluje? Češi svojí mentalitou do Evropy fakt nepatří, spíše patří k Rusku.

Nepřihlášený Lada

Autor clanku at si uvedomi.. | 10.10.2017 07:32reagovat
avatar

Autor clanku at si uvedomi ze vsechny omezeni maji svuj duvod,jestli je to bezpecnost nebo emise to uz je jedno.

Zda se mi ze autor postvava vsechny proti policii a nabada k tomu ze dodrzovat rychlost je zbytecne.podivejte se na vasi D1 kde v ruznych omezenich jsou stale nehody a potom je neprujezda dalnice a vsichni nadavaji na ty kdo opravuji dalnici ze za to mohou oni a ne ridici kteri tam bezne jezdi 120 km/h.

Bezny Rakusan tyto omezeni take nema rad ale nic mu nezbyva nez je respektovat.Takove pokuty chodi bezne i Rakusakum a casteji nez by jste si mysleli a kazdy s tim pocita a prumerny rakousky ridic zaplati minimalne 100,-Euro mesicne na pokutach,myslim toho kdo pravidelne jezdi do prace v techto usecich.

Tak se pane redaktore zamyslete k cemu ridice nabadate.

Nepřihlášený zavec

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 10.10.2017 20:34reagovat
avatar

No,Rakušáci jsou tímto známí už delší dobu.A co brání našim policajtům jim to vracet??Neznalost řeči(Rakušáci to neřeší),téměř žádné měření na dálnicích,přebujelá byrokracie na naší straně.(Rakušáci pošlou foto a složenku,u nás by to šlo přes kdoví koho).Mě zastavili cestou do Chorvatska,jen preventivně,měl jsem 4 vesty(jeli jsme dva)hasičák,lano,startovací kabely(ty jsem v autě zapoměl po zimě),novou lékárničku,všechny náhradní žárovky.Byli korektní a slušní,popřáli příjemnou cestu.Takže zásada:vždy dodržovat rychl.limit.Ráno,přes den,v noci.A je po problému!!

Nepřihlášený Petr

Reakce na: Zdravím. Tak to já se nech.. | 12.10.2017 18:41reagovat
avatar

Jedu výpadovkou z Vídně na Prahu červen 2017 za mnou černé BMV s českou SPZ povolená rychlost 80Km, říkám si proč se na mně lepí, proč mne tlačí když je zde 80tka,

nakonec jsem mu radši uhnul , po několika Km vidím že ho zastavuje Rakouská policie a říkám si škoda že tak nepracuje česká policie která když už je na silnici tak dělá že je hluchá a slepá.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený oto

Ohledně těch slavných emis.. | 13.10.2017 18:59reagovat
avatar

Ohledně těch slavných emisí, u Ostravy taky byla 110 kvůli ochraně ovzduší a zmizela, Kolik emisí vyprodukuje auto při konstantní a rychlejší jízdě oproti zbrždění, pomalejší jízdě a zrychlení?

Nepřihlášený Nevim

Ja tedy nevim, ale pokazde.. | 17.10.2017 15:56reagovat
avatar

Ja tedy nevim, ale pokazde kdyz jedu v Rakousku a neni to jen okrajove, ale napriklad az za Zeel am See. Tak jizda po jejich silnicich je dar a odmena. Nemyslim tim kvalitou povrchu, ale inteligenci a mentalitou dalsich zucastnenych v provozu. Kdo tam nikdy nejel, doporucuji. Nebojte se a vyrazte tam za nakupy a pod. Ze cechackove dostavaji pokuty? Byl jsem svedky v AUS nekolika prestupku, zejmena se jednalo o vozy s Ackem v SPZce. Napriklad na semaforech kde rovne byla cervena ale v odbocovacim pruhu do leva zelena, si to prazak stradoval v odbocovaku, aby minul tech 10aut cekajici na cervene a pak to hned strihnul zpet. Jak na nas maji koukat? Jako na neandrtalce co neznaji pravidla. Proste cesi, jsme za volantem prasat. Taky mi to ulitne ale kdyz jsem jinde, tak jedu co nejlepe abych se nemusel stydet. Nebo kdyz 1ková oktavia na dalnici po pridani plynu zahulila jako blazen(vloni). Hned zacali houkat a sli po nem. Tohle beru, po Rakouskych silnicih mam nalítano aspon 25000km a nikdy mě nezastavili kvůli pokutě.

Nepřihlášený Nevim

Reakce na: Jedu výpadovkou z Vídně n.. | 17.10.2017 16:12reagovat
avatar

Presne tak. Ze zacaktku jsem byl opatrny a vim ze u nas i kdyz je limit 90 ale ja nechvatam a jedu si 80, tak to nikomu nevadi. Tak je limit 100 a proste 100 pojedete. Na dalnici máte 120 nebo 130 a pres to vlak nejede. Maji system ktery dodrzuji, proto je pak divny ze cesi pokuty maji. Aby ne, kdyz maji navyky z te jungle tady u nas.

Nepřihlášený Mike

Reakce na: Jezdím v Rakousku celkem ča.. | 22.10.2017 15:07reagovat
avatar

Článek absolutně nechápu. Pán udělal přestupek a ti darebáci a zloději si dovolili dát mu pokutu!!! To si fakt děláte srandu? Titulek je zavádějící a vzhledem k obsahu článku lživý. Nedělejte přestupky - nebudete pokutovaní...

Nepřihlášený Michal

treba pro kamiony v rakous.. | 22.10.2017 22:47reagovat
avatar

treba pro kamiony v rakousku na dalnici mezi 22 a 5h(az na vyjimky) plati 60ka a brzdi se jen u pevnych radaru.Jinak plati jak pise Mike-pokud jedete v noci-pres den rakouskem nebo nemeckem na miste ktery neznate je lepsi dodrzovat rychlosti protoze radary maji vsude.

Nepřihlášený Dave

Inu, připrchlenci něco sto.. | 25.10.2017 22:51reagovat
avatar

Inu, připrchlenci něco stojí, takže se rýžuje na pokutách a nejlépe na těch, u kterých je jistota, že se budou bránit jen výjimečně. Asi jako v Německu, kde se navýšily sazby pokut - a vybrané pokuty jdou na podporu německých krimigrantů.

Nepřihlášený Ernie

Reakce na: je to správný, jezdit se m.. | 26.10.2017 12:15reagovat
avatar

Treba aj rozumne nastavit pravidla - a nielen tupo (tzv vojenska logika) pocuvat aj absurdne nezmysly pod hrozbou sankcie... Ci dopravne znacky obmedzujuce rychlost rozmiestnuju bezchybni geniovia?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Mates

Ta 100 tam neni jen tak a.. | 26.10.2017 13:15reagovat
avatar

Ta 100 tam neni jen tak a pokud někdo ví že tam ke radar a přesto jede víc tak je to blbec a zaslouží si tu pokutu. A je jedno zda rano ve 4 nebo v poledne.

Nepřihlášený Mates

Reakce na: Dobrý den, mám stejnou.. | 26.10.2017 13:18reagovat
avatar

Další lhář. Je tam ještě před tou 40 sníženo na 60 tak tu nelžete a rozhodně neberou jen čechy !!!! Pohádky si nechte pro děti.

Nepřihlášený Fero

Reakce na: Treba aj rozumne nastavit.. | 26.10.2017 15:16reagovat
avatar

A značky přednosti v jízdě taky netřeba dodržovat? Značky předností taky nerozmísťují bezchybní géniové, že?

:-)

A existuje pro zpochybňovače pravidel nějaké "rozumné nastavení" pravidel? Pojďme se na pravidla úplně vysrat, pravidla jsou jenom pro nesvéprávné debily a nácky z koncentráků!

:-D

Nepřihlášený Petr

Otázka zní! Jde s tím něco.. | 28.10.2017 13:03reagovat
avatar

Otázka zní! Jde s tím něco udělat aby to člověk nemusel platit.

Když nezaplatí můžou to vymáhat?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Dalibor

Zdravím. Do Rakouska jezdím.. | 29.10.2017 08:02reagovat
avatar

Zdravím. Do Rakouska jezdím každý den do zaměstnání takže o radaru dobře vím.A přesto jsem se před dvěma týdny zapovídal s kolegou a najednou blik.Je to tam a čekám na pokutu (zdřejmě 70e) protože jsem jel asi 120km.A víte co?? Moje chyba že sem debil.Je tam povolená rychlost 100km a hotovo, přes to nejede vlak.Rakousko je jiná země ,která je mnohem dál než my a třeba i díky takovýmto pravidlům tam mají méně nehod a úmrtí na silnici než je tomu u nás,takže co se od nich spíš něco naučit než tady brečet.A ani se jim nedivím že nám Čechům tu pokutu rádi pošlou.Společně semnou tam každé ráno jezdí desítky dalších aut z Čech a popravdě ....jezdíme tam jako hovada a to včetně mě.Takže buďme rádi že se na nás nezaměřují mnohem víc.....

Nepřihlášený Pavel

Prý hosté v cizí zemi :D a.. | 29.10.2017 11:14reagovat
avatar

Prý hosté v cizí zemi :D a kdy se začnou všichni s těma A značkama a PL chovat jako hosté u nás? Na D46 na 110 valí všichni 130 nejméně, někteří i 150, když vidí policejní auto tak pro jistotu zpomalí na 110 i v místě kde je 130. Na D1 kde člověk jede 135 podle gps (140 tachometrovych) ho Poláci předjíždí ve 160 a více, určitě se takto v Rakousku nechovají, ale tam pravda jako hosté asi nejsou, spíš levná pracovní síla ;) Pak samozřejmě nemají být několikrát do týdne kolem Brna problémy, když se někdo přiřítí ve 160 do zúženi kde je 80.

Nepřihlášený Pavel

Reakce na: Piaty rok som v AT. 3 rok.. | 29.10.2017 11:38reagovat
avatar

Dokud nepřejedou české hranice, stačí se podívat na D1 (D46) od Brna po Ostravu ;)

Nepřihlášený Saj

No hlavně to prostě těm ra.. | 30.10.2017 19:51reagovat
avatar

No hlavně to prostě těm rakušanum neplaťte. Posílají to obyčejně, takže s tím si můžou vytřít,,. když to pošlou doporučeně, stačí nahlásit nějakýho Helmuta nebo kohokoliv. Tím splníte svou povinnost. Pokud Rakousko do 3 měsíců nedohledá viníka, jste podle jejich zákonů nevinní.

Navíc chtějte po úředníkovi česky osvědčení o kalibraci radu, info o povětrnostních podmínkách, info o dalším autu před nebo za vámi, fotografii.

To, že to platíte, tak jim akorát nahráváte. Nesmysl to platit.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený zase jeden curak

Reakce na: no problem je v tom, ze ta.. | 31.10.2017 05:45reagovat
avatar

Aha, takze kdyz tam budu dobrzdovat motorem a nebo projedu neutralem, tak urcite budu mit vyssi exhalace, nez kdyz zbrzdim na 100 km/h a pak pojedu s plynem 95 km/h... Ty ses fakt debil, serou me takovi idioti, jako ty..

Nepřihlášený pro at:

Reakce na: jako chybu jsi udelal ty,.. | 31.10.2017 05:59reagovat
avatar

"jazik" se píše s "y" - fakt sranda, že někoho poučuješ o znalosti jazyka... :-D

Nepřihlášený jurinko

My sme vo Francuzsku dosta.. | 2.11.2017 09:29reagovat
avatar

My sme vo Francuzsku dostali za prekrocenie o 1 km/h (!) pokutu 45,- E. Na 90-tke. Keby sa nam to nestalo, tak tomu ani neverim.

Z Nemecka nam pravidelne chodia pokuty vo vyske do 30,- E za omnoho vyssie prekrocenia (mame dopravnu firmu, takze chodime tak vela, ze sa to proste obcas stane, ze nam nieco taketo pride, hlavne v dialnicnych spomaleniach). Naposledy za +6 km/h na 100-vke za 10,- E.

Hold, niekto si asi lieci komplexy a niekto to berie ako realny nastroj udrzovania poriadku...

Nepřihlášený Ivan

Je tam 100kmh? Je. Jel 118.. | 2.11.2017 10:18reagovat
avatar

Je tam 100kmh? Je. Jel 118kmh? Jel. Nad čím se pán diví, na tachu měl zhruba 125kmh.

Nepřihlášený Martin

je to chamrad vzdy aj boli.. | 2.11.2017 11:54reagovat
avatar

je to chamrad vzdy aj boli rakusania a nemci .. mne poslali 100 e za 17 km naviac ..isiel som 78 na 60 ke..

Nepřihlášený Martin

Ahoj, pár pokut už jsem ta.. | 3.11.2017 10:07reagovat
avatar

Ahoj, pár pokut už jsem taky obdržel různě po Evropě, ale žádná nepřesáhla 100E, překročení bylo max 30km/h. Naposledy jsem obdržel dopis z Maďarska, kde jsem jel 197km/h a pokutu 20.000F v přepočtu 2.600Kč. Tak nevím, mají tyto pokuty zastropovány nebo mi dali slevu?

Nepřihlášený Postarší páprda

Reakce na: Otázka zní! Jde s tím něco.. | 3.11.2017 20:28reagovat
avatar

Odpověď - jezdi tak, aby Ti žádné pokuty nechodily, není to tak těžké.

A možnost nezaplatit pokutu samozřejmě máš.

Ale může se stát, že třeba za tři roky Tě při banální kontrole prolustrujou, zjistí dluh za neuhrazenou pokutu a z dvaceti éček se s úrokama stane třeba dvěstě.

A třeba ve Švýcarsku Ti klidně zabaví auto do doby, než pokutu zaplatíš. A jestli bude ten dluh třeba rok starej, tak se s Tebou moc mazat nebudou, budeš pro ně nespolehlivá osoba a daj Ti to patřičně sežrat. ( zkušenost z blízkého okolí )

Takže je to na Tobě.

Nepřihlášený Petr

Co se divíte??? To je norm.. | 4.11.2017 08:53reagovat
avatar

Co se divíte??? To je normální. U nás je to stejné. Jel jsem na STK otcovým autem, požádal mě o to. TK byla propadlá 2 (dva) dny, auto v perfektním stavu. Cestou na STK mě zastavila PČR. Nic nepomohlo, bez pardonu dodrželi zákon, přestupkové řízení...dál snad nemusím psát....

Nepřihlášený Poloviční Rakušák

Reakce na: No hlavně to prostě těm ra.. | 5.11.2017 18:16reagovat
avatar

A jejej, zas jeden hrdina.

Můžeš mi říct, na jakém základě by ti měli Rakušáci za přestupek spáchaný v Rakousku posílat česky potvrzenou kalibraci radaru?

A s tím promlčením si slyšel kde? Jo a Helmuta sice nahlásit můžeš, ale v případě jeho nedohledání jde pokuta za TeboTy seš majitel vozidla.

Tak si tady nevymejšlej hrdino

Nepřihlášený Zdenda

Reakce na: To je zase place, vy uboza.. | 6.12.2018 15:00reagovat
avatar

souhlas , v česku nejsou řidiči vůbec zvyklý jezdit dle cedulí označující rychlost , troubí blikají , atd., pěknej den

Nepřihlášený Giorgetto Giugario

Vážení,jde tu o jeden pro.. | 9.12.2018 20:41reagovat
avatar

Vážení,jde tu o jeden problém ! Je to pouze velká ZLODĚJNA ! Měřící radary jsou pravidelně KALIBROVÁNYY ! Ale co ,,tachometry,,vozidel

Nepřihlášený Giorgetto Giugario

Jsou ANALOGOVÉ a DIGITÁLNÍ.. | 9.12.2018 20:53reagovat
avatar

Jsou ANALOGOVÉ a DIGITÁLNÍ .Nikdo je za celou dobu provozu vozidla NEKALIBRUJE ! Podle testů různých pneu,nové a ,,sjeté je rozdíl až 12 km/h.Na stk se rychloměry nekalibrují, PROČ? Na jakém ZÁKLADĚ VY platíte POKUTY? O 1 až 2 km/h za hod.? Toto už kdysi probíral Judr. Karel Friml A co ? HLUPÁCI platí pokuty! A EU ??? MYSLETE !!!

Nepřihlášený Giorgetto Giugario

Tachografy nákladních vozi.. | 9.12.2018 21:09reagovat
avatar

Tachografy nákladních vozidel a Autobusů se Kalibrují ale co ty ostatní ? Pokud se vám pokazí ,,tachometr,, jak to zjistíte ? ,,Jen Platíte,, !

Nepřihlášený Kočičák

Bojkotovat Rakousko. | 11.12.2018 17:02reagovat
avatar

Bojkotovat Rakousko.

Nepřihlášený Kočičák

Reakce na: a co brání našim aby uděla.. | 11.12.2018 17:12reagovat
avatar

Naši policisti,by mohli přejít na rakouský systém,s tím že by Rakušanům dávali takové pokuty aby to také pocítili.Jako Češi v Rakousku 3:1.

Nepřihlášený Karel

Dobrý článek. Přesně toto.. | 31.12.2018 21:24reagovat
avatar

Dobrý článek. Přesně toto zajistí že se v Rakousku bude jezdit přesně podle rychlostních limitů. Zaveďme to i u nás!!! Odhad je tak o polovinu méně mrtvých na silnicích, větší ohleduplnost a méně agresivity u řidičů.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený VÁCLAV Martínek

Reakce na: Dobrý článek. Přesně toto.. | 1.1.2019 01:23reagovat
avatar

Mám podobnou zkušenost a od té doby do Rakouska prostě nejezdím. Ale kasu mají prázdnou všude. Projeďte se po naší zemi všude na vás číhá radar.Řidiči čumí jenom na tachometr aby náhodou nepřekročili rychlost o jeden km a nesledují provoz před sebou a následuje rána. A bude hůř. Aš bude možné si založit firmu na měření rychlosti jako ve Francii.

Nepřihlášený Mirek

Ale to je preci domena ces.. | 1.1.2019 01:25reagovat
avatar

Ale to je preci domena ceskych radaru, jak v mistech a v noci kde nic tu nic tak vas na 70 tce blejskne vyberci a pokuta vas nemine, ted i na D1u jihlavy v noci kfyz bylo omezeni na 80 km/ h a pojedete 84km/h tak vam prijde litr ani nemrknete ikdyz tam nikdo v noci nepracuje a pres den taky ne jen nekdy se tam objevi kontrolni panak ale pokuty se hrnou a jak vime je to jen vydelecny radar. Je skoda ze se vic jak tretina D1 opravuje teda zuzi a obce se hned chytnou bezpracneho vydelku a nepokutuji firmy ktere zde ucelne jen zuzili dalnici ale nikdo tam nepracuje.

Nepřihlášený VÁCLAV Martínek

Reakce na: Tak se mi zdá, že plačící.. | 1.1.2019 01:26reagovat
avatar

Radilo kolik natočil tvůj tachometr.

Nepřihlášený Libor

Dobrý den . Musím reagova.. | 2.1.2019 11:04reagovat
avatar

Dobrý den .

Musím reagovat na vaš příspěvek . Uvádíte udávanou změřenou rychlost 118 km v hodině ,tedy překročení o 18 km. Je potřeba se držet údajů v dopise.Tato rychlost je po odečtení torelance která je v Rakousku 12 km/h .Musíme tedy vše sečíst tzn .118+12 + odchylka tachometru což je 5%.Timto se dostáváme do úplně jiné úrovně a řidič kterému byla tato rychlost naměřená musel pohybovat podle výpočtů min rychlosti udávanou na tachometru 136km/h. Kolik by zaplatil v Česku za překročení o 36km . Měl velké štěstí že v tomto úseku nesvitila doplňková značka IG-L. V tu chvíli by pokuta byla v řádu tisíců Kč.

Nepřihlášený milan Malina

Reakce na: Dobrý den, kamarádovi.. | 4.1.2019 14:56reagovat
avatar

stačí mít rakouský číslo a je po problému.milan.

Nepřihlášený Jarda

Sic se nejedna o Rakousko... | 4.1.2019 23:41reagovat
avatar

Sic se nejedna o Rakousko...ale o Holandsko kde na 80ce na 3proude dalnici sem jel podle radaru 81.2km/h ale i tak domu prisla pokuta v castce 48eu po odectu priblizne 20%kdyz do mesice zaplatim..Jen jsem chtel podotknout,ze ne jen rakušaci toho využivaji..Cert byl dluznej registr eu..na Slovensku dostanete flastr za koureni v aute a nebo ze se jen napijete z male lahve vody...a ve Spanelsku?dokonce za to kdyz Vam Vase draha polovicka na sedadle spolujezdce da ruku na nohu...100eu multa(pokuta)no a nedej boze kdyby delala neco jineho?...z vezeni by jste asi nevylezly..a ona taky ne?...Vsak jsme prece hrozny pirati silnic?hodne stesti v novem roce vsem..a co nejmene kontrol a radaru

Nepřihlášený Stani

Tohle vidím naprosto v pořád.. | 5.1.2019 09:15reagovat
avatar

Tohle vidím naprosto v pořádku. Sám najezdim hodně kilometru ročně a vim jak se jezdí v mnoha státech Evropy. Pokud je někde 100 má se jet 100. Ne ze si někdo bude odůvodnovat ze je ráno 04:00 hod a koho mužů ohrožovat svým překročením o 18 km/h. Tohle je typicky české myšlení, kladné odůvodnit co jsem špatně udělal. Rakousko je jedna z malá zemi kde se předpisy dodržují jak mají a měli bychom se z nich poučit. Naše cesty jsou bez nadsázky boj o holy život mnohdy, hotovy Bronx a nemusí to byt dálnice. V obci kde se provádí stavební úpravy a rychlost je omezena na 30km/h se běžné jezdí 80km/h a nejedna se jen o pány ! Je lepší priskrtit než povolit....

Nepřihlášený Michal220

Ten kdo umí jezdit tak se.. | 6.1.2019 15:59reagovat
avatar

Ten kdo umí jezdit tak se dívá i před sebe takže pokud vím že jedu rychleji tak hledám radary nebo podezřelá auta u kraje.Pokuď se kochám jedu podle předpisů.Třeba v DE mají i dost vesnic kde mezi 22-5h ranní platí 30km/h a radary nehledě na kilometr dlouhou vesnici jsou třeba 3 a měří obousmerne.Někdy stačí jet jako ostatní místní.

Nepřihlášený

Reakce na: To je zase place, vy uboza.. | 17.1.2019 19:42reagovat
avatar

Souhlasím ,to jenom Češi si mylí že vždy a všude si mou dělat co chtějí

Nepřihlášený Mik

Takze jsem to prave projel.. | 5.7.2019 06:38reagovat
avatar

Takze jsem to prave projel. 4x na me bliklo cerveny svetlo. Predpokladam, ze to je ten radar. Zadny IGL tam neni. Je to celkem za zatackou, takze nez jsem si to uvedomil a zabrzdil uz to blikalo. Nikoho jsem tam nemoh ohrozit a zadny cechackovstvi v tom nevidim, proste se to plynulou jizdou nedalo dodrzet. Ve Francii letos normalni lidi znicili 50% podobne nesmyslnejch radaru, ktery jenom buzerujou ridice, aby jezdili predrazenou mhd. Ve Svycarsku se normalni ridici bojej ridit, protoze by mohli prijit o rocni plat. Je to proste dalsi forma dane, ktera je uvalena na normalni ridice, protoze pokud po dalnici jedes celou dobu 100, tak to ses na to moh rovnou vybodnout a jet v Rakousku po okresce. Nebo ten kdo zacne krizove brzdit, protoze se v zatacce vynorila 100, tak taky nema na dalnici co delat, protoze to je horsi nez jet 50 metru o trochu vic ato mi nikdo nevymluvi. Jsem nastvanej a cekam, ze me to bude stat tak 120 ecek..

Nepřihlášený Franta

Zapněte waze a nemusíte ře.. | 6.7.2019 22:46reagovat
avatar

Zapněte waze a nemusíte řešit pokuty.

Nepřihlášený

Mám navigaci TomTom, a sta.. | 10.7.2019 00:34reagovat
avatar

Mám navigaci TomTom, a stahuji si aktuální radary, letos jsem s ní jel do Chorvatska. Už při plánování cesty mi napsala, že cestou bude 22 radarů. Nejvíc jich bylo v Rakousku, o trochu méně ve Slovinsku, v Chorvatsku jen v některých obcích. Bylo vidět, že někteří místí o radarech vědí, když před nimi zpomalovali stejně jako já. Tak tohle je taky možnost, jak zbytečně neplatit.

Nepřihlášený Alf 1963

Reakce na: Dobrý den, kamarádovi.. | 18.7.2019 15:04reagovat
avatar

Je to tak v tunelech rakušáci lítaj 120 a nic , kbyby tak jezdili češi je sléknou z trenek.

Nepřihlášený Lina

Tak něco jinýho k tomu,vyj.. | 3.11.2019 17:23reagovat
avatar

Tak něco jinýho k tomu,vyjela jsem z Kufsteinu a cirka po 15min.mě stáhli rakušáci a dostala jsem pokutu 440euro za přídavnou poličku na palubovce s modrým světýlkama,a to mám originál na DAFa, už to sundavám

Nepřihlášený Pffffff

Hehe lidi to snad nemyslit.. | 6.11.2019 23:48reagovat
avatar

Hehe lidi to snad nemyslite vazne. Dodrzujte predpisy a neplacte fnukalkove. A to i rakusaci dost tolerujou!!!

Ziju v Rakousku, dalnice kde je 130 jezdim tacho 145. Okresky tacho 110. Mesto tacho 53 max. Rok a pul zadna pokuta... Fnuk Fnuk.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše