Reklama

46tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo

Plně naložený kamion spadl na osobní auto tak přesně, že lépe to snad nešlo ani naplánovat. Na zemi zůstal jen mastný flek, ale stal se zázrak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

46tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo

29.5.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Plně naložený kamion spadl na osobní auto tak přesně, že lépe to snad nešlo ani naplánovat. Na zemi zůstal jen mastný flek, ale stal se zázrak.

Na okraji Bangkoku ve čtvrti Lat Krabang se stala kuriózní autonehoda. Řidič kamionu Narong Wongpen neukočíroval plně naloženou soupravu o celkové hmotnosti 46 tun a zavalil vedle stojící bílou Toyotu. Třiatřicetiletý šofér tahače vypověděl, že se musel vyhnout motorkáři na neovladatelném stroji. Během úhybného manévru ztratil kontrolu nad vozem a převrátil se na pravý bok, kde se zrovna nacházel středně velký sedan.

Hrozivě vypadající nehoda odpovídá thajskému stylu řízení, úmrtnost na tamních silnicích patří k největším na světě. Dopravní předpisy se nedodržují, jezdí se podle zvyklostí bez dozoru policie. Stanovená rychlost ve městě 60 km/h, mimo město 80 km/h a na dálnici 80-90 km/h nikoho nezajímá. Anarchie občas dopadne tragickou nehodou, ale tentokrát se stal zázrak.

Převrácený kamion plný sójových bobů rozdrtil Toyotu tak, až je těžké poznat, že se kdysi jednalo o auto. Člověk by čekal, že podobná placka zbude i z řidiče, ten ale nehodu přežil. Nesmrtelný zachráněný může děkovat bohu, protože i když byl zraněn, po vyproštění z rozplácnutého vozu byl při vědomí a komunikoval se záchranáři. Zázračné přežití je nepochopitelné, po zvednutí kamionu pomocí hydrauliky byly nejlépe vidět následky nerovného souboje 46 tun proti konstrukci osobního auta.

Šofér náklaďáku utrpěl šok, ale jinak je v pořádku. Thajská džungle na cestách ho vystrašila do morku kosti, ale překvapivě nikoho nezabil. Jeho tahač s návěsem po drobné opravě poslouží dál, což se nedá říct o Toyotě, ze které zůstala jen rozdrcená placka.

46tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 1 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 0246tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 2 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 0146tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 3 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 0346tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 4 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 0446tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 5 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 0546tunový kamion se za jízdy převrátil na auto jedoucí vedle. Podívejte se, co z něj zbylo - 6 - Kamion rozdrtil Toyotu foto 06
Z tohoto nerovného souboje vyvázli všichni živí, to je neuvěřitelné štěstí v neštěstí

Zdroj: The Nation

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše

Reklama