Reklama

Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video)

Už jsme viděli čísla dokladující, že ostrá Giulia dokáže své ostré konkurenty z Německa a USA porazit, ale nikdy jsme to neviděli na videu. Teď můžeme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video)

15.4.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Už jsme viděli čísla dokladující, že ostrá Giulia dokáže své ostré konkurenty z Německa a USA porazit, ale nikdy jsme to neviděli na videu. Teď můžeme.

Alfu Romeo Giulia QV si zatím příliš mnoho zákazníků nepořídilo, vinit z toho ale rozhodně nemůžeme málo dramatický vzhled. Či málo zajímavé technické parametry. Naopak, v tomto ohledu toho Quadrifoglio Verde může nabídnout ve většině ohledů více než konkurence. Jeho 2,9litrový šestiválec s kořeny u Ferrari byl totiž naladěn na 510 koní, s nimiž sedan zvládá zrychlení z klidu na stovku za 3,9 sekundy.

Za touto jízdní dynamikou stojí působivý poměr výkonu a hmotnosti, Giulia QV totiž má na kontě 3,5 kilogramu na koně. Tomu se rozhodně nemůže rovnat ani BMW M3 Performance, ani Cadillac ATS-V. Tedy rivalové, s nimiž se Alfa Romeo již dříve poměřila a zašlapala je do prachu. A schopnou se ukázala být i na okruhu.

To všechno ale byla jen čísla. Např. čtyři sta metrů s pevným startem měla podle nich Giulia QV zvládnou nejrychleji, a to lehce pod 12 sekund. BMW M3 disponující 450 koňmi pak tuto disciplínu zvládlo za 12,22 sekundy, ATS-V poháněné šestiválcem o výkonu 470 koní pak potřebovalo ještě o dvě desetiny více. Je ale taková i skutečnost? Na vlastní oči, třebaže na videu, jsme podobný sprint dosud vidět nemohli.

Teď můžeme, a to rovnou na kilometru s pevným startem. Giulia QV přitom zpočátku ukazuje svou nadvládu především Cadillacu, který sice má více koní než BMW, zároveň je ale z celé trojice nejtěžší. Nakonec je pokořeno i M3, ačkoliv skutečně jen o chloupek. Zdolání jednoho kilometru totiž německému vozu zabere 22,2 sekundy, zatímco ten italský je o dvě desetinky rychlejší. „Obézní“ Američan pak do cíle dorazí jako poslední se ztrátou šesti desetin na BMW a tedy osmi na Alfu Romeo, která tímto jen znovu prokázala svou nadvládu.

Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 1 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 01Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 2 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 02Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 3 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 03Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 4 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 04Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 5 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 05Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 6 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 06Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 7 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 07Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 8 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 08Alfa Romeo Giulia QV vs. M3 vs. ATS-V naživo: opravdu vítězí? (video) - 9 - Alfa Romeo Giulia QV vs M3 a ATS-V video lepsi 09
Alfa Romeo Giulia QV znovu poměřila své síly s BMW M3 a Cadillacem ATS-V, z klání znovu vyšla vítězně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama