Reklama

Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou

Pokud věříte na náhody, budete muset uznat, že Alex Penfold měl velkou kliku. A pokud jste spíše paranoidní, budete přesvědčeni, že se s ním Aston Martin jednoduše domluvil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou

8.7.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Pokud věříte na náhody, budete muset uznat, že Alex Penfold měl velkou kliku. A pokud jste spíše paranoidní, budete přesvědčeni, že se s ním Aston Martin jednoduše domluvil.

Jméno Alex Penfold asi znát nebudete, ale je to někdo jako britský Marchettino s fotoaparátem v ruce - člověk, který se potlouká po rozličných automobilových akcích nebo prostě jen ulicemi Londýna, fotí pěkná auta a ta pak ukazuje na Facebooku, internetových fórech a podobných místech. Stručně řečeno: automobilový nadšenec, který se rád podělí. U nás tím zatím neproslul, v Británii má ale dost příznivců, stačí se podívat na jeho facebookový profil.

Každému podobnému automobilovému paparazzi se tu a tam podaří nějaký dobrý zářez, ale aby nafotil ve skoro ideálním prostředí stále oficiálně nepředstavený Aston Martin V12 Vantage Roadster (materiály v odkazovaném článku byly nakonec - alespoň formálně - uniklé) ze spousty různých úhlů, za jízdy i na místě a se sexy párem cestujících na palubě... Možné to je, ale sami tomu moc nevěříme. Spíše půjde o domluvenou akci s cílem rozpoutat větší vlnu zájmu o chystaný model i skrze podobné komunity jako je Alexův fanklub.

Ale nakonec je to jedno. Podstatné je, že si můžeme znovu prohlédnout vskutku výjimečný vůz, navíc v barevném provedení, které jsme zatím spatřit nemohli. Zajímavý není jen tím, že to je dvanáctiválcový Aston bez střechy, ale i proto, že vyroben bude v pouhých 101 exemplářích. Pod kapotou má konkrétně šestilitrový V12 s výkonem 517 koní při 6 500 ot./min. a točivým momentem 570 newtonmetrů dostupným při 5 750 ot./min, a tak minimálně o dynamiku bude dobře postaráno.

Pokud máte zálusk, rezervujte si nějakých pět milionů korun. Další podrobnosti vám přiblíží náš předchozí článek na stejné téma.

Díky za tip, Ondro!

Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 1 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 01Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 2 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 02Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 3 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 03Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 4 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 04Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 5 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 05Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 6 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 06Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 7 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 07Aston Martin V12 Vantage Roadster nafocen v Londýně, prý náhodou - 8 - Aston Martin V12 Vantage Roadster Londyn 08
Štěstí přeje připraveným, ale že by až tak? Ale to opravdu není až tak důležité, toto je z mnoha důvodů očividně tovární V12 Vantage v provedení Roadster

Foto: Alex Penfold

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše