Reklama

Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6

Zatím si nemůžeme být jistí, o co tu přesně běží, vůz pojmenovaný E-Tron Sportback ale nejspíše míří k modelu Q6, ať už s elektřinou či bez ní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6

17.4.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

Zatím si nemůžeme být jistí, o co tu přesně běží, vůz pojmenovaný E-Tron Sportback ale nejspíše míří k modelu Q6, ať už s elektřinou či bez ní.

Nedá se říci, že by dnes Audi nabízelo málo SUV. V jeho portfoliu najdeme modely Q2, Q3, Q5 i Q7, z čehož tři jsou navíc ve své současné podobě na trhu jen chvíli. Přesto se jistojistě brzy dočkáme i skoro hotové Q8 a na spadnutí jsou také další typy - obecně očekáván je příchod menšího kupé-SUV Q4 a také většího vozu stejné ražení, Q6. A zřejmě právě jeho konceptu se nyní díváme do tváře.

Jisti si tím být nemůžeme, neboť Audi oficiálně nic takového neřeklo, navíc o konceptech Q6 už padla řeč i v minulosti. Tehdy ale také mohlo jít o předobrazy budoucí Q4, neboť podobně Q3 a Q5, ani Q4 a Q6 nebude dělit velikostní propast (nějakých 20 cm na délku není málo, ale není to zase tolik) a nebo všechno může být ještě docela jinak.

Na každý pád dnes vidíme první konkrétní upoutávky na koncept, který si říká Audi E-Tron Sportback a svým označením prozrazuje minimálně dvě věci - nebude mít úplně obvyklou záď a bude mít nějakou formu elektrického pohonu. To první nutně vede ke tvarům připomínajícím kupé a to druhé zase není tak podstatné, Němci už několikrát ukázali svou chystanou novinku jako hybridní či elektrický koncept, pak ale sériové auto prodávali s motory TDI, jako skoro všechno.

Podívejte se zatím na to, co můžeme vidět, více ukáže šanghajská premiéra vozu už tuto středu. Spekulace nejčastěji hovoří o tom, že jde skutečně o předobraz sériové Q6, kterou uvidíme v příštím roce. Druhou možností je ale také ryze elektrický model nazvaný prostě e-tron, který by sice rysy Q6 nesl též, právě pro svůj pohon by ale stál mimo „kvéčkovou řadu”. Čas ukáže víc...

Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 1 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 01Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 2 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 02Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 3 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 03Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 4 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 04Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 5 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 05Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 6 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 06Audi odhaluje další nové SUV, zřejmě vlastní konkurenci pro BMW X6 - 7 - Audi e-tron sportback Q6 koncept prvni 07
Zatím si nemůžeme být jistí, co to přesně je. Předobraz dalšího nového SUV Audi je to ale jistě

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše