Reklama

Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video)

Malý sedan čtyř kruhů se pyšní novým pětiválcem naladěným na 400 koní. S ním nechá v prachu i dvakrát dražší Porsche 911 Carrera S, mimo jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video)

26.7.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Malý sedan čtyř kruhů se pyšní novým pětiválcem naladěným na 400 koní. S ním nechá v prachu i dvakrát dražší Porsche 911 Carrera S, mimo jiné.

Nové Audi RS3 Sedan stojí na první pohled hodně velký peníze, u nás za něj dáte 1 511 900 Kč. To zní jako šílená částka za kompakt stojící na stejných základech jako Škoda Octavia, jenže to je jen jeden úhel pohled. Také je to auto s 2,5litrovým pětiválcem který produkuje 400 koní a posílá je na všechna čtyři kola. A na stroj s takovou technikou to není zase tak přehnaná technika. Navíc ti koně nejsou to jen papíroví, jak ukazují videa, dynamika tohoto auta je docela výjimečná.

Podle výrobce trvá akcelerace z klidu na stovku za 4,1 sekundy, ve skutečnosti ale dokáže být až o čtyři desetiny rychlejší. Ve výsledku tak za sebou sedan se čtyřmi kruhy ve znaku nechá i Porsche 911 Carrera S s převodovkou PDK a paketem Sport Chrono, a to i přes více než dvojnásobnou cenu. Potvrzuje to také dříve řečené, že oficiální číslo je znovu záměrně podhodnoceno.

Pokud se tedy chystáte ke koupi stále ještě dostupného vozu, ve kterém mimo jiné odvezete po ránu děti do školky a odpoledne se stavíte pro víkendový nákup, mělo by Audi RS3 Sedan stát na vrcholu vašeho seznamu, třebaže tak rodinné jako zmíněná Octavie pochopitelně není. Jeho působivá jízdní dynamika navíc nekončí stovkou. Dvoustovky dosáhne za 13,4 sekundy, mety 250 km/h pak za 22,5 s.

Nejvyšší rychlost vrcholí hodnotou 284 km/h. Je to dílo elektronického omezovače, přesto se i v této oblasti se tedy vůz může vyrovnat řadě sportovnějších aut. I když na zmíněné Porsche 911 již ztrácí nějakých dvacet kilometrů v hodině. Jak jsme ale zmínili, je také dvakrát levnější. K tomu více než působivě zní, v nízkých, středních i vysokých otáčkách. Máme zde tedy tip na koupi roku, i když puristům asi zkazí radost fakt, že vůz je k mání jen s automatem...

Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 1 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 01Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 2 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 02Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 3 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 03Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 4 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 04Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 5 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 05Audi RS3 Sedan předvedlo akceleraci i zvuk, obojím posílá do kolen (video) - 6 - Audi RS3 Sedan 2017 acceleration video 06
Svou jízdní dynamikou dokáže Audi RS3 Sedan ohromit. Stejně jako zvukem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše