Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
BMW M2 vs. Ford Mustang GT ve sprintu: americký svalovec nebo německý atlet? (video)
8.7.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Mustang má charakterní osmiválec, manuální převodovku a více výkonu, BMW M2 je slabší, ale je lehčí a má dvouspojku. Kdo vyhraje?
Nejednoho petrolheada napadne srovnání BMW M2 a Fordu Mustang, německého inženýrství proti americkým svalům. V USA navíc milují čtvrtmílové sprinty, takže by se tu Mustangu mělo dařit. A jeho osmiválec Coyote dává z pěti litrů objemu víc než slušných 415 koní a 530 Nm. Na taková čísla Němec nestačí.
Pod kapotou BMW M2 je řadová šestka o objemu tří litrů, ale se dvěma turbodmychadly. Má 370 koní a 500 Nm, ale také trochu jinou křivku průběhu výkonu. A je o zhruba 200 kg lehčí než Mustang. Obě auta mají motor vpředu, pohon zadních kol a launch control, ovšem BMW má dvouspojkovou převodovku a Mustang manuál.
Mohlo by to být vyrovnané, ale nižší hmotnost M2 s oním německým přístupem k věci znamenají podstatně lepší využití potenciálu a výsledek je nakonec zcela jednoznačný. BMW M2 tak projíždí cílem v čase 19,9 s, Ford Mustang GT v čas 20,9 s. Vteřina rozdílu nevypadá jako mnoho, ale je to vážně hodně a přiložené obrazové materiály vás o tom přesvědčí. BMW tedy vypadá jako lepší koupě, jenže když dojde na placení, už to tak jednoduché není. Mustang je levnější o více než 11 tisíc liber, tedy přes 350 tisíc korun...




Vedle sebe stojí jen na startu...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
včera
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Nejčtenější články
Nejsou Korejci jako Korejci. Tihle s faceliftem vrátili svému levnému velkému SUV tlačítka bez jakýchkoli řečí
23.5.2026
Falešný zvuk a falešné řazení už Hyundai nestačí, chystá i falešnou řadicí páku
23.5.2026
Němci proklepli poslední tři generace VW Golf jako ojetiny, tu poslední vám opravdu nedoporučí
23.5.2026
Šéf Euro NCAP kárá Dacie za to, že nemají pět hvězd. Firma ale říká, že na ně kašle schválně, nechce lidem cpát drahé nefunkční nesmysly
24.5.2026
Už i v USA podlehli kouzlu kódu E46. O docela obyčejné BMW řady 3 z roku 2003 se 100 tkm se v aukci strhla mela
24.5.2026
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.22. 10:04 - Předseda
- Onboard videa 06.22. 07:53 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s dieselem? 06.21. 21:12 - Stepan
- whitelist & blacklist 06.21. 21:04 - M.Z.
- BMW Divize 06.21. 13:41 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.21. 11:00 - pavproch
- Politický koutek 06.21. 10:52 - pavproch
- Banky, peníze, finance, investice... 06.20. 11:09 - jerry
