BMW X4 2013 potvrzeno pro výrobu, další crossover vyrazí do světa z USA

Nový crossover postavený na platformě modelu X3 bude vyráběn na stejném místě, jako jeho sourozenci - v americké továrně ve Spartanburgu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW X4 2013 potvrzeno pro výrobu, další crossover vyrazí do světa z USA

13.1.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nový crossover postavený na platformě modelu X3 bude vyráběn na stejném místě, jako jeho sourozenci - v americké továrně ve Spartanburgu.

Zdroje blízké automobilce BMW již nějakou dobu vynáší od vysoce postavených manažerů informace o plánech na výrobu menší verze modelu X6 nesoucí označení X4. Tomu je nyní konec. Tedy těm neověřeným spekulacím, protože Mnichov ústy svých zástupců právě oficiálně oznámil přípravy sériové výroby.

Nový crossover připomínající svou linií střechy kupé bude produkováno ve Spojených státech ve Spartanburgu ležícím v Jižní Karolíně, odkud dnes sjíždějí z pásů rovněž typové řady X3, X5 a X6. Aby vše klapalo podle navrženého projektu, BMW v příštích třech letech zainvestuje do továrny 900 milionů dolarů, v přepočtu 18,1 miliardy korun a do konce letošního roku vytvoří 300 nových pracovních pozic.

„Jde o reakci na stoupající poptávku po našich vozech z řady X a rovněž z důvodu expanze této rodiny o typ X4,” vysvětlil u příležitosti oslavy výrobení dvoumiliontého vozu ve Spartanburgu (od roku 1994) Frank-Peter Arndt, člen představenstva BMW. Arndt zároveň dodal, že masivní úpravy závodu pomohou zvýšit roční produkci na 350 tisíc vozů.

BMW tiskovou zprávu k modelu X4 dodnes nevydalo, přesto v jiném rozhovoru další člen představenstva Norbert Reithofer prozradil, že vůz bude dlouhý 4,65 metru, téměř na chlup stejně jako X3. A protože upřesnil, že dostane identické čtyř a šestiválce, je jasné, že čtyřka bude umístěná mezi X3 a X5 pouze symbolicky posloupností čísel. Technicky ovšem bude přímo postavená na platformě menšího SUV. O vzájemné odlišení a oslovení jiné klientely by se měl postarat hlavně agresivnější design.


BMW X4 2013 potvrzeno pro výrobu, další crossover vyrazí do světa z USA - 1 - BMW X4 01BMW X4 2013 potvrzeno pro výrobu, další crossover vyrazí do světa z USA - 2 - BMW X4 02
BMW X4 dostane podobně se svažující linii střechy jako větší model X6

Ilustrace: theophiluschin.com

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše