- -

BMW Z4 Zagato Roadster: další italsko-německá specialitka míří do Pebble Beach

Mnichovské automobilce BMW se spolupráce s věhlasným italským studiem Zagato zjevně zalíbila. A protože sympatie byly oboustranné, má další pokračování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

BMW Z4 Zagato Roadster: další italsko-německá specialitka míří do Pebble Beach

16.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mnichovské automobilce BMW se spolupráce s věhlasným italským studiem Zagato zjevně zalíbila. A protože sympatie byly oboustranné, má další pokračování.

Letos v květnu uznávané designové studio Zagato předvedlo, že umí pořád navrhnout a postavit zakázkovou karoserii i pro auta jiných značek než jen britský Aston Martin. Na Concorso d’Eleganza Villa d’Este u italského jezera Como mělo díky tomu světovou premiéru BMW Z4 Zagato Coupe.

Hlavní aktéři obou stran - za tu německou designéři Adrian van Hooydonk a Karim Habib a italskou Andrea Zagato a návrhář Norihiko Harada - se před pár měsíci příliš netajili vzájemným respektem a obdivem. A teď se zdá, že se opravdu nejednalo pouze o divadýlko pro veřejnost, ale že BMW i Zagato dále ladí na stejné vlně.

Už za tři dny bude na podobně noblesní akci Pebble Beach Concours D’Elegance v Kalifornii ve Spojených státech odhalen další plod vzájemné kooperace v podobě BMW Z4 Zagato Coupe. Z první obrazové upoutávky je zřejmé, že nový návrh dal poněkud méně práce než ten minulý. Pokud můžeme usuzovat z tmavé fotografie, skutečně to vypadá, že vůz vychází z původního modelu a kromě chybějící střechy jsou všechny linie identické. Ale i kdybychom se zmýlili, na výsledek není nutné čekat měsíce ani týdny.

Co nás bude určitě zajímat, je to, jakým způsobem designéři vyřešily zadní světla a hlavně střechu. Stroje od Zagata jsou typické svou dvojitě vyboulenou střechou, v zavazadlovém prostoru originálního Z4 však přebytek místa není. Pokud by se ale upravil tvar víka kufru (a z prvního záběru se zdá, že k tomu skutečně došlo), prostor by se i při zachování nějakých litrů pro pár tašek určitě našel. O víkendu budeme vědět více.

BMW Z4 Zagato Roadster: další italsko-německá specialitka míří do Pebble Beach - 1 - BMW Z4 Zagato Roadster 02BMW Z4 Zagato Roadster: další italsko-německá specialitka míří do Pebble Beach - 2 - BMW Z4 Zagato Roadster 01
Zagato Roadster se podle upoutávky bude držet základního designu Coupe

Zdroj: carscoop.blogspot.com

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše