Reklama

Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa

Slunečné klima Azurového pobřeží každoročně láká nejbohatší lidi světa, kteří podél Středozemního moře vystavují svá auta. Je to přehlídka toho nejlepšího z dnešní automobilové produkce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa

21.8.2018 | Mirek Mazal

Slunečné klima Azurového pobřeží každoročně láká nejbohatší lidi světa, kteří podél Středozemního moře vystavují svá auta. Je to přehlídka toho nejlepšího z dnešní automobilové produkce.

Malé městečko Cannes se každým rokem stává centrem dění mezinárodního filmového festivalu. Promítání filmů pravidelně láká návštěvníky z celé planety, kteří touží být součástí kulturní slavnosti. Už od roku 1946 se sem sjíždějí filmové hvězdy, aby si na červeném koberci před fanoušky vystřihly svůj taneček ve světle ramp. Současně s nimi přijíždějí jiné celebrity a smetánka ze všech koutů světa a z původně rybářského přístavu se časem staly moderní lázně s nově vystavěnými luxusními hotely lemujícími pobřežní promenádu.

Prestiž Cannes během let stoupla natolik, že se město proslavila jako vítaná letní destinace i bez ohledu na aktuální dění. Opakovaně se sem vracející bohatí klienti, kteří ulice přetváří v přehlídku nejdražších automobilů světa. Leckterý autosalon by mohl závidět, co všechno se objeví na několika metrech čtverečných před luxusními hotely. Ulice lemovaná nejcennějšími exempláři v těchto měsících není ojedinělý jev; místní si zvykli, ale příležitostní návštěvníci mají o atrakci postaráno.

Pro ty, kteří se podobným místům raději vyhýbají, zachytil atmosféru všedního dne nám dobře známý člověk, který si na Youtube říká Marchettino. Sám má doma BMW M3 a s výjimečnými vozy přichází do kontaktu snad denně, přesto mu tamní soubor aut vyrazil dech. Mercedesy a BMW v Cannes rázem konfekcí, leda speciality jako G63 AMG 6x6 zaujmou. Porsche se po chvíli stane masovou záležitostí, která nikoho nenutí otáčet hlavou. Více pozornosti vzbuzuje Ferrari nebo Lamborghini různého provedení.

Hotelové hosty po okolí rozváží Rolls-Royce, zatímco před hotelem čeká McLaren jednoho z ubytovaných šejků. Arabští vládci jsou častými hosty a podle toho vypadá automobilový výběr. Absolutní špičkou letošní sezóny jsou 4 kusy Bugatti Chiron na jedné ulici. Potkat tak vzácný automobil ve čtyřech provedeních v provozu se podaří možná jednou za život, Cannes je ale místo, kde se to může lehce přihodit.

I ten největší obdivovatel automobilové techniky se po chvíli přestane soustředit v náporu zajímavých kusů. Ferrari LaFerrari si jistě zaslouží zájem, ale Pagani Huayra není o nic horší kandidát na hodinovou obhlídku. Exhibicionisty určitě potěší rudé Stallone 812 z dílny Mansory nebo Bentley Bentayga stejného úpravce. Je libo Porsche GT2 RS Weissach? Není problém, ale možná bude lepší prozkoumat retro klenot jménem Singer.

Člověk by vydržel koukat na hlavní ulici celé dny a stejně by ho den před odjezdem něco fantastického položilo do kolen. Za sebou stojící smetánka motorismu je naprosto dokonalý mix toho nejlepšího, co si bohatí lidé mohou aktuálně koupit. Ve francouzském letovisku neexistují hranice vkusu nebo bankovního konta, z exkluzivních aut je tu k vidění téměř vše. Však se přesvědčte sami...


Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 1 - Auta na Francouzske riviere foto 01Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 2 - Auta na Francouzske riviere foto 02Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 3 - Auta na Francouzske riviere foto 03Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 4 - Auta na Francouzske riviere foto 04Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 5 - Auta na Francouzske riviere foto 05Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 6 - Auta na Francouzske riviere foto 06Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 7 - Auta na Francouzske riviere foto 07Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 8 - Auta na Francouzske riviere foto 08Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 9 - Auta na Francouzske riviere foto 09Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 10 - Auta na Francouzske riviere foto 10Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 11 - Auta na Francouzske riviere foto 11Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 12 - Auta na Francouzske riviere foto 12Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 13 - Auta na Francouzske riviere foto 13Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 14 - Auta na Francouzske riviere foto 14Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 15 - Auta na Francouzske riviere foto 15Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 16 - Auta na Francouzske riviere foto 16Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 17 - Auta na Francouzske riviere foto 17Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 18 - Auta na Francouzske riviere foto 18Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 19 - Auta na Francouzske riviere foto 19Bohatí Arabové obsadili Cannes, silnice jsou přecpané těmi nejdražšími auty světa - 20 - Auta na Francouzske riviere foto 20
Bohatí vládci z Blízkého východu si v těchto měsících užívají Francouzskou riviéru. Na dovolenou s sebou vozí vlastní automobily, které tak vytváří drahý autosalon pod otevřeným nebem

Zdroj: Marchettino@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše