- -

Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video)

Aktivisté proti špatnému parkování se pokusili vychovávat člověka, který by se vyjímal i v čele ruské mafie. A dočkali se velmi svérázné reakce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video)

8.1.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Aktivisté proti špatnému parkování se pokusili vychovávat člověka, který by se vyjímal i v čele ruské mafie. A dočkali se velmi svérázné reakce.

Chápeme, že někteří se na silnicích nechovají tak, jak by měli, však i my se je občas snažíme přivést k ohleduplnějšímu chování. Jenže omezovat druhého není ideální cestou, jak to změnit. „Vychovávači”, třebaže mohou být vedeni dobrými úmysly, se někdy chovají sami velmi neurvale, ač nemohou tušit, proč jiný řidič zrovna dělá to, co dělá. Však i pro zdánlivě neomluvitelné chování lze mít velmi dobré důvody.

Lidé, kteří na špatně zaparkovaná auta lepí nálepky či dávají lístky za stěrač s různými vzkazy, jistě k vychovávačům patří. Je to ta nejméně násilná forma, leckomu ale může přijít stejně problematická. Ruská iniciativa „Stop a douchebag”, „Zastav nevychovance”, se přesně tímto směrem vydává organizovaně - lepí na čelní skla nevhodně zaparkovaných aut gigantické nálepky, které mají řidiči sdělit, že špatně parkuje.

Možná ji znáte a pokud ne, na jednom z mnoha jejích videí níže lze zahlédnout její typickou aktivitu. Na snímku si jistě všimnete, že nálepky plastové, které jednoduše stáhnete, nýbrž papírové, které je obtížné sundat. Jejich činnost lze tedy vnímat jako stejně bezohledná, jako přečiny, kterými se zaobírají - není to jen upozornění, je to i trest. A čas potřebný k sundávání nálepky může znamená, že auto na daném místě překáží déle, než by bylo nutné.

Smysluplnost jejich aktivity posuďte sami, nás ale na videu zaujal jiný aspekt - poslední osoba, které tito aktivisté řeknou, že špatně parkuje. Je to od pohledu muž, se kterým bychom se nechtěli pustit do křížku - člověk ohromných rozměrů, jehož červené sako připomíná první půlku 90. let. Najděte si ve výkladovém slovníku spojení „ruská mafie” a někdo takový tam bude na ilustrační fotce.

Jenže není to mafián, je to Stanislav Bareckij, ruský hudebník, známý např. ze skupin Leningrad nebo EU. A k tomu, že má někdo na jeho parkování jiný názor, se postavil jako showman - rozkousl vejpůl plechovku piva. A pak ještě druhou. Onu nálepku mu nakonec na čelní sklo nikdo nelepil, což je možná dobře, vzhledem k velikosti a lehce zastrašujícímu zjevu Bareckého. Pokud tedy nemusíte sledovat, jak aktivisté naštvou nejednoho motoristu, Bareckij je na videu zhruba od času 2:08 - pozornost tu rychle strhne hlavně na sebe...

Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 1 - nalepky na skle stanislav bareckij 05Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 2 - nalepky na skle stanislav bareckij 06Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 3 - nalepky na skle stanislav bareckij 07Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 4 - nalepky na skle stanislav bareckij 08Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 5 - nalepky na skle stanislav bareckij 09Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 6 - nalepky na skle stanislav bareckij 10Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 7 - nalepky na skle stanislav bareckij 11Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 8 - nalepky na skle stanislav bareckij 12Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 9 - nalepky na skle stanislav bareckij 13Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 10 - nalepky na skle stanislav bareckij 14Bojovníci za lepší parkování umravňovali obřího Rusa, poznali sílu jeho zubů (video) - 11 - nalepky na skle stanislav bareckij 15
Stanislav Bareckij to bere s nadhledem. Můžeme se ale pochopitelně ptát, jestli se nedíváme na inscenaci. Minimálně ze strany Bareckiho je to nadsázka zcela nepochybně

Zdroj: Stop a Douchebag World@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše