- -

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete

Bugatti se pochlubilo tím, že rozjelo výrobu Chironu a ukázalo údajné první tři kusy pro zákazníky. Realita je ale jiná, privilegovanější už ho mají déle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete

16.3.2017 | Petr Miler | 8 příspěvků

Bugatti se pochlubilo tím, že rozjelo výrobu Chironu a ukázalo údajné první tři kusy pro zákazníky. Realita je ale jiná, privilegovanější už ho mají déle.

Bugatti Chiron je výjimečné auto a to samé platí o jeho zákaznících. Budou si jej moci dovolit jen ti nejbohatší z bohatých, kterým navíc ani peníze nezajistí brzké dodání. Musíte být pro automobilku z nějakého důvodu „někým”, aby se vám věnovala tak rychle, jak byste si sami představovali. Když nám tedy firma krátce po oficiálním zahájení výroby ukázala tři kusy pro údajně první zákazníky, kteří nejsou saúdský princ, mysleli jsme si, že vidíme vozy blíže smetánky klientů značky. Jenže není to tak úplně pravda - ta opravdová smetánka už je má.

Dozvídáme se o tom nyní díky fotografiím ze světa. V době, kdy kus vyvedený v kombinaci světlé a tmavé modré doputoval do mnichovského dealerství Bugatti, už se nedaleko proháněl ještě světlejší vůz s rakouskou registrací „S ULA 13”. To zní jako firemní auto značky nabízející nadměrné velikosti oblečení (Ulla Popken), realita je ale jiná - všechny salzburgské registrační značky S ULA 1 až 99 a stejně tak S FKP 1 až 99 mají ve svém vlastnictví Ferdinand Piëch a jeho manželka Ursula.

Právě Ursula Piëch byla už mnohokrát spatřena za volantem různých aut s některými z těchto registrací a nový Chiron je dalším z nich. Dostala jej dříve než kterýkoli z oněch prvních třech majitelů (podle dostupných informací už loni v listopadu) a dá se to pochopit, však jejího manžela není nutné dlouze představovat. Je nejen bývalým výkonným ředitelem, předsedou představenstva a předsedou dozorčí rady koncernu Volkswagen, ale také jedním z jeho nejvýznamnějších akcionářů a duchovním otcem celého moderního pojetí Bugatti. Nakonec to je právě on, kdo má zálibu v šestnáctiválcových motorech.

Piëch si tak zkrátka odvezl jeden z prvních Chironů pro manželku, protože je to do značné míry jeho automobilka. Pozoruhodné ale je, že není sám. Přednostně dostal vůz i Joaan bin Hamad, který se pochlubil kompletně černě zbarveným kusem též dříve, než jej dostal kdokoli ze zmíněného tria. Už podle jména asi tušíte, kam si ho zařadit - je to pátý syn katarského emíra a se svými „ropnými penězi” rád ukájí svou vášeň pro výjimečná auta, Bugatti nevyjímaje.

Je tedy otázka, kolik Chironů už po světě jezdí a kolik jich bylo dodáno ještě před medializací onoho tria. To se ale jistě dozvíme, pohotovým fotografům tohle jedinečné auto málokdy unikne. Zatím se podívejte na ta Piëchových a bin Hamada, obě specifikace stojí za chvíli pozornosti....

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 1 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 01
Toto je Bugatti Chiron Ursuly Piëch, manželky dlouholetého vládce koncernu VW

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 2 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 04Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 3 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 05Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 4 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 06Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 5 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 07Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 6 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 08Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 7 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 09Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 8 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 10
Značka stejného ražení už se objevila i na řadě dalších aut Piëchových, nejen z koncernu VW

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 9 - Porsche 918 Ferdinand Karl Piech lepsi PerexBugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 10 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 11Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 11 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 12
Sám Piëch používá značky S FKP, to K je podle jeho prostředního jména Karl

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 12 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 02
Přednostně dostal svůj Chiron i Joaan bin Hamad

Bugatti už dodalo více Chironů, než se tváří. Komu patří tento, uhádnete - 13 - Bugatti Chiron prvni realne dodana 03
Piëch i bin Hamad jej měli dříve než jeden z údajných třech prvních zákazníků, tady teprve vidíme jeho vůz při přípravách k dodání v Mnichově

Zdroje: Bugatti Chiron@Facebook, Autogespot

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše