Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video)

9.9.2016 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Ostřejší provedení mnichovského kupé začíná ladit formu. Bude mít vyšší výkon, nižší hmotnost, agresivnější vzhled a samozřejmě i vyšší cenu.

O silnější verzi BMW M2 Coupé se začalo spekulovat prakticky ještě dříve, než bylo oficiálně představeno standardní provedení. V dubnu letošního roku však od britského zastoupení německé automobilky přišly informace o tom, že ostřejší varianta (ať již pojmenovaná CLS nebo GTS) jednoduše nebude. M2 je totiž prý považováno za startovní bod sportovní divize značky, a tomuto charakteru by výkonnější model již neodpovídal.

Nicméně již o tři měsíce později se objevily nové zprávy, které zvěstovaly pravý opak. Ostřejší model by dle nich skutečně měl dorazit, a to s vyšším výkonem a nižší hmotností. Vše sice bylo potřeba brát s rezervou, neboť oficiální „štempl“ chyběl, nicméně renomé, jakého základní BMW M2 Coupe dosáhlo, nejspíše muselo k rázným krokům přimět i samotnou značku.

Za potvrzení výše zmíněného můžeme považovat nové video, na kterém se mnichovské kupé prohání po Nürburgringu. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, pokud by se ovšem nejednalo o vůz oblepený maskovací fólií. Ta se přitom objevuje právě v místech, kde je možné čekat změny vůči základu - tedy na předním a zadním nárazníku a také v oblasti bočních prahů.

Zdá se tedy, že varianta CSL/GTS je již ve vývoji a jen tak od pohledu můžeme vidět, že testovací jezdci se s ní vůbec nepářou. Z poslechu se pak zdá, že motor skutečně doznal vyššího výkonu a navíc působí hlasitěji. Kromě toho se ale zdá, že počítá pouze s automatickou převodovkou, což by asi puristy poněkud zklamalo.

Na druhou stranu, daný krok by byl jen logický, BMW totiž bude chtít s vrcholem zaujmout na všech frontách, tedy i v oblasti přímého zrychlení. A automat řadí rychleji než člověk. Kromě toho se dá počítat s výrazně vyšší cenou, kterou jsou povětšinou ochotni zaplatit jen ti lidé, kteří „fofrklacek“ zas až tak moc nemusí.

Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 1 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 01Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 2 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 02Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 3 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 03Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 4 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 04Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 5 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 05Chystané BMW M2 CSL či GTS nachytáno na Ringu, při leteckém dnu (video) - 6 - BMW M2 CLS-GTS Ring videoscreen 06
Ostřejší BMW M2 Coupe již ladí formu na Ringu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše