Reklama

Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video)

Podvozky aut aut bývají někdy úžasná díla. Jejich schopnosti ale vynikne teprve tehdy, když jejich práci můžeme vidět na vlastní oči.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video)

5.8.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Podvozky aut aut bývají někdy úžasná díla. Jejich schopnosti ale vynikne teprve tehdy, když jejich práci můžeme vidět na vlastní oči.

Při ostré jízdě vidíme většinou auto zvenčí - anebo zevnitř, pokud ho řídíme či se vezeme. Podvozek, spolu s motorem tu oblast auta, které zrovna pracují nejvíc, ale vidět není. I na YouTube, kde je toho opravdová spousta, se takováto videa objevují docela zřídka. Nedávno jsme tu přesto jedno měli - Volkswagen Golf na Ringu. A podle viditelně rozžhavených brzd ho řidič nešetřil.

Pokud máte radši jízdu mimo asfalt, něco podobného se k nám dostalo dnes. Ovšem nevidíme podvozek civilního Golfu, nýbrž odpružení Fordu F-150 Raptor aktuální generace, nekompromisního 456koňového terénního pick-upu. Pokud se vám nepodaří postavit na značky trophy truck, Raptor je asi to nejlepší do terénu a zároveň na značkách, takže by tahle podívaná měla být zajímavá.

A to skutečně je - délka zdvihu tlumičů je ohromná, 33 cm vpředu a 35,3 cm vzadu - a řidič jí na offroadové trati využívá do posledního milimetru. Rozžhavené brzdy tu nevidíme, nejsme na asfaltu a ani na ně není přes velké pneumatiky vidět. Zato se můžeme podívat i na práci listových per na zadní nápravě. A všimněte si, jak se deformuje gumové uložení v místě uchycení kabiny na rám vozu. Tohle se vážně nevídá...

Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 1 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 06Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 2 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 05Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 3 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 01Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 4 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 02Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 5 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 03Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 6 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 04
Něco takového nezvládne jen tak nějaký pick-up truck

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše