Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video)

5.8.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Podvozky aut aut bývají někdy úžasná díla. Jejich schopnosti ale vynikne teprve tehdy, když jejich práci můžeme vidět na vlastní oči.

Při ostré jízdě vidíme většinou auto zvenčí - anebo zevnitř, pokud ho řídíme či se vezeme. Podvozek, spolu s motorem tu oblast auta, které zrovna pracují nejvíc, ale vidět není. I na YouTube, kde je toho opravdová spousta, se takováto videa objevují docela zřídka. Nedávno jsme tu přesto jedno měli - Volkswagen Golf na Ringu. A podle viditelně rozžhavených brzd ho řidič nešetřil.

Pokud máte radši jízdu mimo asfalt, něco podobného se k nám dostalo dnes. Ovšem nevidíme podvozek civilního Golfu, nýbrž odpružení Fordu F-150 Raptor aktuální generace, nekompromisního 456koňového terénního pick-upu. Pokud se vám nepodaří postavit na značky trophy truck, Raptor je asi to nejlepší do terénu a zároveň na značkách, takže by tahle podívaná měla být zajímavá.

A to skutečně je - délka zdvihu tlumičů je ohromná, 33 cm vpředu a 35,3 cm vzadu - a řidič jí na offroadové trati využívá do posledního milimetru. Rozžhavené brzdy tu nevidíme, nejsme na asfaltu a ani na ně není přes velké pneumatiky vidět. Zato se můžeme podívat i na práci listových per na zadní nápravě. A všimněte si, jak se deformuje gumové uložení v místě uchycení kabiny na rám vozu. Tohle se vážně nevídá...

Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 1 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 06Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 2 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 05Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 3 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 01Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 4 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 02Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 5 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 03Co musí zvládat podvozek 456koňového stroje při jízdě terénem? Podívejte se (video) - 6 - ford f-150 raptor odpruzeni za jizdy video 04
Něco takového nezvládne jen tak nějaký pick-up truck

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše