Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Co už v TV neuvidíte: Ferrari F40 v dobovém testu prodriftuje kolem party cyklistů (video)
15.8.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Legendární model Ferrari visel snad všem mladým v devadesátých letech nad postelí v podobě plakátu. Američané natočili jeho test se vším všudy.
V posledních měsících se v obrovské míře věnujeme nejnovějšímu topmodelu maranellské stáje a všemi možnými cestami se v souvislosti s tím vydáváme do historie za jeho předky. Třebaže je hybridní novinka přitažlivější sebevíc, v mohutné záplavě vozů dnešní doby zřejmě nebude zářit jako revoluční Enzo, už vůbec ale nedosáhne takového stupně „ikoničnosti“ jako 288 GTO nebo pozdější F40, která je pro mnohé tou nejvýraznější legendou. Zrovna té patří dnešní rychlé ohlédnutí.
Vůz s mohutným zadním křídlem velikosti ping-pongového stolu, který vznikal v Itálii mezi lety 1987 až 1992 ještě pod taktovkou mistra Enza Ferrariho, se teď objevil na starém vzpomínkovém videu magazínu Motor Week. Američané měli vůz k dispozici na test v roce 1989 a podle přiloženého snímku z něho byli stejně „na větvi“, jako tehdejší do motorismu zapálená mládež. Jedno z nejlegendárnějších superaut všech dob podrobili podrobné prověrce, která čítala nejen jízdu po okruhu, ale také po běžných silnicích.
Redaktor John Davis se s F40 proháněl s velkou parádou po okolí Maranella a chvílemi se nechával unášet natolik, že neváhal ani poslat vůz bokem. Na videu se můžete podívat, jakou politickou nekorektnost, která by dnes byla dozajista odsouzena, předvedl poté, co prodriftoval zatáčku s cyklisty na jejím konci. Musel to být nejen adrenalinový zážitek pro řidiče, ale také pro Itala, který z musel podle následného křiku chytnout barvu rosso. Takové přidané drama by dnes rozhodně neprošlo. Pokud nechcete koukat na celý šestiminutový záznam, posuňte video do páté minuty.
Lehká dvoudveřová raketa s osmiválcovým oturbeným motorem a výkonem 478 koní ve své době držela titul nejrychlejšího vozu planety. Se svými 324 km/h předčila o poznání technologicky nabitější Porsche 959, a tak si s ním maranellští nadělili ten nejlepší dárek ke čtyřicátým narozeninám značky. Ano, i k tomuto famóznímu renesančnímu Ferrari se ještě brzy vrátíme a slibujeme, že při té příležitosti bude historické ohlédnutí větší.


Ferrari F40 z roku 1987 je skutečnou modlou, která si zaslouží pozornost i po boku LaFerrari. Ve vzpomínce se k ní ještě vrátíme
Zdroj: Autoblog.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
včera
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
včera
„Bugatti pro chudé” má absolutní rekord silničních aut z dalších dvou okruhů, i když za volantem seděli amatéři
28.4.2026
Nejnovější články
Šéf automobilky, která loni prodělala 75 miliard na hrstce prodaných aut, si vyplatil víc než 8miliardovou odměnu
před 4 hodinami
Výrobce vysavačů přidal svému autu tryskové motory, slibuje akceleraci na stovku pod 1 sekundu
před 5 hodinami
„Mohlo by se stát,” krčí rameny šéf ostrých Porsche v reakci na otázku, zda ikonická GT3 v Evropě přijde o motor bez turba
před 7 hodinami
Zaměstnanci Stellantisu si stěžují na „krvácení z nosu, migrény, zvracení a dokonce zažívací potíže” poté, co se museli vrátit do kanceláří na pět dnů v týdnu
před 8 hodinami
Číňané zastanou všechno. Ukázali svou „kopii” nového Audi A7, které samo Audi už ani nenabízí
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- VZKAZY 04.30. 20:30 - M.Z.
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 04.30. 12:59 - jerry
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 04.30. 05:37 - pavproch
- Bát se ještě "neprémiových" gum? 04.29. 10:24 - pavproch
- kamera do auta 04.29. 09:33 - delphin
- Pneu koutek 04.29. 09:29 - Truck Daškam
