Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou

27.8.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Aukční síň očekávala, že za první veřejnosti nabídnutý exemplář získá přes 72 milionů korun. Původní majitel ale obdržel snad i méně, než sám zaplatil.

Minulý víkend celý svět žil přehlídkou Concours d'Elegance, jenž se odehrala v americkém Pebble Beach. Její součástí byla i aukce společnosti Mecum, ve které se objevil McLaren P1. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, britský hybridní supersport mění své majitele vcelku pravidelně, přestože byl vyroben jen v omezeném počtu exemplářů. Z davu celé 375kusové produkce jej ovšem tento konkrétní stroj pár prvků vyčleňovalo.

Asi nejviditelnější změnou vůči zbytku byla karoserie, která dostala transparentní lak se zeleným nádechem, jenž dávala plně na odiv karbonová vlákna. „Rybníček Brčálník“ se nastěhoval také dovnitř, mimo to se ovšem daný kus mohl pochlubit i šasí s výrobním číslem 000002. Šlo tedy o vůbec první exemplář, který byl nabídnut veřejnosti ke koupi, neboť „jedničku“ si ponechala samotná automobilka.

Ve světle těchto faktů aukční síň Mecum odhadovala, že cena se bude pohybovat v rozmezí 2,5 a 3 milionů dolarů (cca 60,52 až 72,52 mil. Kč). Zdálo se to být i střízlivým odhadem, však třeba jedno ze tří Ferrari LaFerrari v matné černi změnilo majitele za 113,5 milionu Kč. Jenže P1 nakonec „šel do světa” za pouhých 1,85 mil. USD (44,1 milionu korun), což je více než překvapivé. Zvláště když předchozí vlastník se stávající zelenou karoserií nabízel i tu původní opatřenou netransparentním lakem.

Můžeme se přitom ptát, co za tím stojí - zda kupříkladu zájem poklesu o hybridní či supersportovní stroje. To ale nebude ten pravý důvod, skutečností místo toho bude nejspíše vzhled a ještě přesněji naplnění pořekadla „Kola dělají auto“. P1 totiž dostalo do vínku kromě zelené karoserie i stejně lakované lité ráfky, kvůli nimž ale celé auto vypadá dost lacině. Mohlo jít i o jinou shodu okolností, na každý pád první majitel možná za vůz - se všemi jeho dalšími úpravami - zaplatil více, než kolik nyní jeho prodejem získal. Nový vlastník si ale ve výsledku může gratulovat, neboť ke změně laku kol ze zelené kupříkladu na černou mu postačí jen málo. P1 poté ale bude dozajista vypadat mnohem lépe a jeho cena takto nízká zůstane jen stěží...

Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 1 - McLaren P1 Green Carbon 02Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 2 - McLaren P1 Green Carbon 01Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 3 - McLaren P1 Green Carbon 03Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 4 - McLaren P1 Green Carbon 04Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 5 - McLaren P1 Green Carbon 05Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 6 - McLaren P1 Green Carbon 06Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 7 - McLaren P1 Green Carbon 07Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 8 - McLaren P1 Green Carbon 08Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 9 - McLaren P1 Green Carbon 09Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 10 - McLaren P1 Green Carbon 10Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 11 - McLaren P1 Green Carbon 11Druhý vyrobený McLaren P1 se prodal překvapivě levně. Důvod ale asi nebude záhadou - 12 - McLaren P1 Green Carbon 12
Zelený McLaren P1 nakonec změnil svého majitele za mnohem menší sumu, než se původně očekávalo

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše