Dvě nejluxusnější SUV už nafotili bok po boku. Kde, uhodnete, ale které je hezčí?

Bylo jen otázkou času, než jediné dva konkurenti v segmentu nejluxusnějších nafotí vedle sebe, stalo se to ale o hodně dříve, než jsme čekali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Dvě nejluxusnější SUV už nafotili bok po boku. Kde, uhodnete, ale které je hezčí?

17.5.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Bylo jen otázkou času, než jediné dva konkurenti v segmentu nejluxusnějších nafotí vedle sebe, stalo se to ale o hodně dříve, než jsme čekali.

Od představení nového Rolls-Royce Cullinan neuplynul ani týden. Za běžných okolností by mohutné SUV rozhodně ještě nejezdilo po veřejných silnicích, natož aby pak skončilo v soukromých rukou - nicméně britská automobilka má se svými zákazníky navázán o trochu jiný vztah, než je běžný u mainstreamových značek. Někteří z nich tak mohou disponovat jejími novinkami již ve chvíli, kdy celý svět teprve čeká na jejich oficiální odhalení. Za to se pak značce odvděčují neobvyklými způsoby.

Nebojte se, dnes na další odhalování dortu nedojde. Místo toho si posvítíme na to, co se odehrálo v Kataru, tedy na jednom z těch míst, pro které byl nejnovější Rolls-Royce stvořen. Cullinan se tam už objevil v provozu, a to ve výstavní verzi Magna Red. Odkazováno je tím přitom na jeho rudou karoserii, se kterou je spárován kožený interiér s černým a béžovým čalouněním. Kromě toho nebyly opomenuty ani dřevěné dekory.

Nic z interiéru ovšem na nových fotkách neuvidíte, místo toho je jejich další hvězdou největší konkurence pro novinku s dvojitým „R“ ve znaku, a sice Bentley Bentayga. Oba tyto vozy jsme si již mohli vizuálně porovnat, nicméně vycházeli jsme přitom pouze z oficiálních snímků, které byly poněkud zkreslující, protože žádné dva samostatné záběry nikdy nebudou zcela stejné. Nyní se ovšem oba soupeři střetávají přímo tváří v tvář, vůbec poprvé v historii.

Bude přitom jistě jen otázkou priorit, pro který z modelů se bohatá klientela rozhodne - vůbec bychom se ovšem nedivili, kdyby nakonec ve svých garážích ubytovala oba vozy. Jak jsme totiž již dříve zmínili, každý je zaměřen na něco jiného - Bentayga jde spíše sportovním směrem a zvládnete s ní až 300 km/h. Cullinan je ovšem daleko komfortnější i majestátnější.

Pro Bentley hovoří i další faktory, třeba skutečnost, že k mání je kromě benzinového dvanáctiválce také s dieselovým motorem a zakrátko dorazí i hybridní provedení. Rolls-Royce oproti tomu zatím setrvává jen u motoru V12, toto „omezení“ ale jistě cílové skupině vadit nebude. Podstatnější pro ni bude, že soška Spirit of Ecstasy ještě nikdy dříve neseděla tak vysoko. A jak můžete vidět, i ve srovnání s přídí Bentaygy se tkví mimořádných výšinách...


Dvě nejluxusnější SUV už nafotili bok po boku. Kde, uhodnete, ale které je hezčí? - 1 - Rolls-Royce Cullinan vs Bentley Bentayga poprve spolu 01Dvě nejluxusnější SUV už nafotili bok po boku. Kde, uhodnete, ale které je hezčí? - 2 - Rolls-Royce Cullinan vs Bentley Bentayga poprve spolu 02
Rolls-Royce Cullinan a Bentley Bentayga se poprvé setkali tváří v tvář. Sami tak můžete říci, kterému z těchto strojů to podle vás sluší více

Zdroj: shaf_raaz@Instagram

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama