Reklama

Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč

Musk možná od Tesly pobírá minimální mzdu, ale jeho příjmy v souvislosti s vedením automobilky to nereflektuje. Za loňský rok si přišel na slušný balík.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč

11.7.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Musk možná od Tesly pobírá minimální mzdu, ale jeho příjmy v souvislosti s vedením automobilky to nereflektuje. Za loňský rok si přišel na slušný balík.

Možná jste narazili na informaci o tom, že Elon Musk na pozici generálního ředitele automobilky Tesla pobírá kalifornskou minimální mzdu a že i tu odmítá. Pochopitelně, značná část firmy mu patří, takže mzdu si vyplácet nemusí a pokud by Tesla vykázala nějaký zisk, může z něj být dobře živ třeba formou dividend. To se neděje, přesto Musk není takový dobrodinec, aby pracoval zadarmo. Za rok 2016 činily jeho odměny celkově 1,34 miliardy dolarů, tedy asi 30,7 miliardy korun.

Čtete správně, Musk dostal za jediný rok více než 30 miliard korun a stal se tak nejštědřeji odměňovaným šéfem jakékoli automobilky v USA. Není to ale tak jednoduché - tyhle peníze mu nebyly vyplaceny na účet jako standardní plat, odměna k němu zamířila formou akcií resp. opcí, které prodal.

Za rok 2016 takhle prodal opce na 6,7 milionu kusů akcií s průměrným ziskem 194 dolarů (4 444 Kč) za kus, což dohromady dává oněch 1,34 miliardy dolarů. Podle vyjádření automobilky pak prodal akcie za 593 milionů dolarů (13,58 miliardy korun), aby mohl za onen 1,34mld. prodej opcí zaplatit patřičné daně.

Muskova odměna byla spojena se splněním několika cílů, které se mu v průběhu roku podařilo naplnit. Patřilo k nim vyrobení „alfa” a „beta” prototypů Modelu X, následně zahájení produkce Modelu X, vyrobení „alfa” a „beta” prototypů Modelu 3 a vyrobení 100 tisíc aut v jednom roce. To se všechno podařilo a přivést firmu do černých čísel mezi cíli nebylo. A tak směrem k Muskovi putovalo výše zmíněné...

Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč - 1 - Elon Musk dalsi 01Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč - 2 - Elon Musk dalsi 02Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč - 3 - elon musk tesla model s 01Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč - 4 - elon musk tesla model s 02Elon Musk zadarmo opravdu nedělá, loni bokem dostal 30,7 miliardy Kč - 5 - Elon Musk Tesla Secret Master Plan II 2016 Perex
Elon Musk zadarmo vážně nepracuje. Loni si přišel na opravdu slušné peníze, třebaže Tesla zůstává hluboce ztrátová

Zdroj: Automotive News

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše