Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti

1.9.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Střední Itálii před pár dny zasáhlo silné zemětřesení. Automobilce není osud tamních obyvatel cizí a chce jim pomoci výtěžkem z prodeje 500. LaFerrari.

Výroba Ferrari LaFerrari již před nějakým časem skončila, přičemž Italové dali světu pouze 499 exemplářů. O ty se samozřejmě strhl nemalý boj, navíc automobilka klientelu řádně prolustrovala. Bez několika dalších výjimečných modelů značky v garáži jste tedy neměli nejmenší šanci, byť vaše konto bylo bezedné. Aktuálně však šéf Ferrari Sergio Marchionne oznámil, že oproti plánu bude vyroben pětistý kus, přičemž o jeho vlastníkovi rozhodnou jen a pouze peníze.

Vypadá to jako pokus o vzpruhu pro firemní finance, ale není tomu tak. Automobilce se Vzpínajícím se koníkem ve znaku není cizí osud lidí, kteří prožili 24. srpna ve střední Itálii poměrně silné zemětřesení. To si vyžádalo nejméně tři sta mrtvých a čtyři sta zraněných. Kromě toho přibližně 2 500 obyvatel provincie Rieti skončilo bez domova. V takové obci Accumoli dokonce nezůstal stát jediný dům, přičemž dozvuky zemětřesení vydržely až do 31. srpna.

Neštěstí je tak považováno za nejhorší od roku 2009, pročež italský premiér Matteo Renzi přislíbil pomoc v podobě 235 milionů Eur (cca 6,35 mld. Kč). Další finance pak postižené oblasti a lidé dostanou právě od Ferrari, které vyrobí onen pětistý exemplář LaFerrari a pošle jej do dražby. Zatím sice není jisté, kdy se tak stane, vůz by ovšem mohl vynést mnohem více než další milion Eur (27 mil. Kč).

My pak jen dodáme, že do aukce zamíří kupé osazené stejným hybridním ústrojím, jaké dostane do vínku také otevřená Aperta. Jedná se tedy o kombinaci atmosférického dvanáctiválce a elektromotoru, jenž zadní kola zásobuje 963 koňmi. Zrychlení z klidu na stovku přitom zabere méně než tři sekundy, zatímco nejvyšší rychlost vystoupala na 350 km/h.

Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 1 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 01Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 2 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 02Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 3 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 03Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 4 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 04Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 5 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 05Ferrari vyrobí ještě jedno LaFerrari. Prodá ho nejvyšší nabídce, ne však z chamtivosti - 6 - LaFerrari Ferrari 2013 oficialni 06
Ferrari nakonec vyrobí ještě jedno LaFerrari, výtěžek z jeho prodeje přitom půjde na konto obětí nedávného zemětřesení

Zdroj: Ferrari

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama