Reklama

Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video)

Německá novinka označovaná také jako Polo SUV dostane platformu MQB a možná i pohon 4x4. Při testech na okruhu ale působí trochu nepatřičně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video)

4.5.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Německá novinka označovaná také jako Polo SUV dostane platformu MQB a možná i pohon 4x4. Při testech na okruhu ale působí trochu nepatřičně.

Není již žádným tajemstvím, že koncern VW Group chystá v příštích dvou třech letech opravdu velkou expanzi crossoverů a SUV. Dorazí totiž novinky od Seatu, Škody, Lamborghini, Audi, Porsche i samotného Volkswagenu. Německá automobilka tak kromě modelu T-Roc odpovídajícího velikosti Golfu vyrukuje s produkční verzí konceptu T-Cross, kterou máme spojenou také s označením Polo SUV.

Zda VW použije označení konceptů i pro sériové modely, není zatím zcela jisté, počáteční písmeno „T“, které je pro crossovery a SUV Volkswagenu typické, jim ale dává jistou šanci. Realitu ukáže až budoucnost, o samotném voze si ale můžeme říci více už teď. Právě T-Cross se totiž mihli na Severní smyčce Nüburgringu a potvrzuje, že VW s vývojem již pokročil do stádia, kdy vozu dal jeho vlastní karoserii. Ta na rozdíl od konceptu počítá s pevnou střechou a pětidveřovou karoserií, obojí však bylo jasné již od počátku. Stejně jako fakt, že pod povrch se nastěhuje modulární platforma MQB A0.

Tuto architekturu již používá nový Seat Ibiza, stejně tak po ní sáhne také chystané malé španělské SUV Arona a taktéž očekávaný Volkswagen Polo. Kromě toho vsadí na tytéž komponenty i nová Fabia, která taktéž dostane „parťáka ve zbroji“ z řad SUV. Zatímco však Češi i Španělé vyrukují pouze se systémem 4x2, VW za příplatek nabídne i 4x4.

Po stránce motorické lze počítat v rámci benzinů zejména s litrovým tříválcem a 1,5litrovým čtyřválcem, které budou taktéž pohánět i variantu od Seatu a Škody. Němci ale možná opětovně zajdou o trochu dále a zájemcům o svižnější jízdu nabídnou i dvoulitr. Diesely pak nejspíše bude zastupovat pouze 1,6 TDI, 2,0 TDI je s otazníky.

Na další informace musíme vyčkat, přítomnost vozu ve své vlastní „kůži“ na Ringu ale naznačuje poměrně brzký příchod. Premiéru by tak novinka mohla mít příští rok v Ženevě, letošní podzim je totiž zasvěcen debutu nového Volkswagenu Polo. Jak to prototypu při testech jde, posuďte sami. My máme pocit, že tohle auto působí na takovém okruhu až komicky a rozhodně nepatřičně, je ale jasné, že VW ho tam neladí s představou, že produkční auto budou zákazníci na podobná místa houfně brát...

Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 1 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 01Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 2 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 02Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 3 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 03Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 4 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 05Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 5 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 06Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 6 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 07Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 7 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 08Hotový VW T-Cross natočen při testech na Ringu, působí tu až komicky (video) - 8 - VW Polo SUV 2017 Ring videoscreen 09
Produkční verze Volkswagenu T-Cross se již ukázala na Ringu se svou vlastní karoserií, byť oblepenou nemalou porcí kamufláže

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama