Reklama

I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video)

Kreativita zlodějů aut zjevně nezná mezí. Aktuálně se rozmáhá způsob, kterému v USA říkají bump-and-run. Tady vidíme celou praxi na videu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video)

27.9.2017 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Kreativita zlodějů aut zjevně nezná mezí. Aktuálně se rozmáhá způsob, kterému v USA říkají bump-and-run. Tady vidíme celou praxi na videu.

Krádeže aut bohužel nejsou ničím výjimečným, psali jsme o způsobech, jak se to děje a jak se jim bránit. Ten, který vidíme na videu níže, mezi nimi nebyl, používán je též. A jak se nyní dozvídáme z USA, zloději po něm sahají stále častěji. Říká se mu „bump-and-run”, tedy „ťukni a ujeď”, jako variace na „hit-and-run”, označení pro přestupek, kdy viník nehody někoho srazil a ujel.

Zloději si za jízdy vyhlédnou auto a trochu do něj zezadu nabourají. Ne moc, aby ani jedno z aut nebylo nepojízdné. A když majitel toho nabouraného vyleze ven, aby prozkoumal poškození a nehodu vyřešil, jeden ze zlodějů naskočí do jeho auta a ujede. Je to tím snažší, pokud majitel vyleze z auta s běžícím motorem.

Samozřejmě, zloděj ujede s klíči od bytu, mobilem, peněženkou, nákupem, prostě s čímkoliv, co máte zrovna v autě, což znamená další problémy. Případ, který vidíme na videu níže, se stal v newyorském Queensu a 74leté ženě byla ukradena relativně nová Honda HR-V. Zrovna toto auto bylo naštěstí druhý den nalezeno, ale po zločincích policie stále pátrá.

Podobné krádeže byly zaznamenány v poslední době mimo v jiné v Baltimoru a Milwaukee. Obrana proti této technice zlodějů není snadná, protože to člověk nečeká, náraz zezadu ho jistě vyvede z míry a hned se vydá zkoumat, co se stalo. Právě rozvaha tady ale může pomoci - riziko lze zmínit tak, že vypnete motor a vezmete si klíčky. Je dost dobře možné, že pro zloděje v tu chvíli nebudete dostatečně snadná kořist a raději od svých původních úmyslů upustí. Zvláště, když nejste nebohá, 74letá žena, ale „chachar” v nejlepších letech, se kterým se nikdo raději nebude pouštět do křížku...

I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video) - 1 - bump and run queens ny usa 01I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video) - 2 - bump and run queens ny usa 02I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video) - 3 - bump and run queens ny usa 03I takto podle se dnes kradou auta, dávejte si na to pozor (video) - 4 - bump and run queens ny usa 04
Muž v červeném tričku se handrkuje se ženou s kabelkou, která řídila stříbrnou Hondu. Pak ji odstrčí a naskakuje do jejího auta. Spolujezdkyně z bílého sedanu odjíždí v něm, ani nestihla zavřít pravé dveře

Zdroje: Jalopnik, DNAinfo, Tracie Strahan@Twitter

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše