Jaguar F-Type S 2017: facelift natočen na Ringu, možná přinese i čtyřválec (video)

20.8.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Britský stoj čeká první větší modernizace, která možná přinese i menší čtyřválec. Prozatím si ale můžeme vychutnat v akci třílitrový šestiválec.

Sériová verze Jaguaru F-Type byla poprvé odhalena na autosalonu v Paříži v roce 2012. Zakrátko tedy bude slavit čtvrté výročí, což je v současnosti ve světě aut docela dlouhá doba. Britové mezitím vyrukovali ještě s kupátkem, pohonem všech kol, manuálem či verzí SVR, kromě toho ovšem neopomněli také na modernizaci. Jejího příchodu se ovšem hned tak nedočkáme, zmiňován je až příští rok.

Aktuální záběry ze Severní smyčky Nürburgringu přitom napovídají, že F-Type dostane do vínku nové světlomety s LEDkami pro denní svícení, zrevidovanou čelní masku či odlišné vstupy vzduchu v čelním nárazníku. Dále by měla být aerodynamicky optimalizována celá karoserie, přičemž Britové po výrazném koketování s hliníkem v posledních letech možná sáhnou i po odlehčování, neboť F-Type je vzhledem ke své velikosti opravdu těžký.

Mimo to se opětovně mluví také o příchodu dvoulitrového čtyřválce, což bude pro změnu souviset s příchodem nového benzinového agregátu z rodiny Ingenium do produkce. Zatím však není jisté, zda se tak skutečně stane. Vůz natočený na Ringu má přitom pod kapotou i nadále přeplňovaný šestiválec, vrcholem řady pak pro změnu zůstane osmiválec.

Další novinky nejspíše budou souviset ještě s modernizací interiéru, veskrze to ale vypadá spíše na menší než větší facelift, a to i po řadě let na trhu. Na další informace je třeba vyčkat, přičemž jsme zvědavi, zda Jaguar odhalí zároveň roadster i kupé, nebo jestli obě karosářské verze oddělí rokem čekání jako tomu bylo při příchodu na trh.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše