Reklama

Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání?

Ruční ovládání aut není ničím novým, vídáme jej ve vozech používaných paraplegiky. Ti ale obvykle nesahají po pětisetkoňových ostrých sedanech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání?

29.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Ruční ovládání aut není ničím novým, vídáme jej ve vozech používaných paraplegiky. Ti ale obvykle nesahají po pětisetkoňových ostrých sedanech.

Běžný člověk k ovládání auta potřebuje ruce a nohy. Jsou ovšem lidé, kteří nohy používat z jakéhokoliv důvodu nemůžou. I mezi nimi jsou automobiloví nadšenci, i když se to nemusí zdát. Důkazem budiž velmi zajímavá auta přestavěná na ruční ovládání pro paraplegiky, mezi nimi i tenhle Mercedes-Benz E 55 AMG generace W211 patřící jedné sympatické dámě. Skutečně, tohle auto si na ježdění vybrala žena, i když k jeho ovládání může používat jen ruce.

Americký novinář Matt Farah se s ním projel, aby vyzkoušel, jaké to je, ovládat pětisetkoňovou zadokolku kompletně rukama. A zjistil, že to je docela jednoduché - musíte si na to zvyknout a vyžaduje to sílu v rukou, kterou každý člověk, tuplem pak je-li něžného pohlaví, nemusí mít. Ale jinak to není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Rozhodně ne tak, abyste museli procházet měsíčním kurzem, jak to je v USA nutné, když vám ochrnou nohy.

Problémem by samozřejmě byla manuální převodovka, ale pokud jste fanouškem ostrých Mercedesů, až na pár případů typu 190 E 2.5-16 to není podstatný zádrhel, protože bývají vybaveny automatickou převodovkou. Ježdění sportovními auty a invalidní vozík se tedy navzájem nevylučují a je skvělé vidět to v reálu. Konec konců, nejsmutnější je, když nějaká nešťastná událost někomu v životě zamezí dělat to, co má opravdu rád. Ježdění výkonným autem to očividně být nemusí...

Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 1 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 01Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 2 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 02Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 3 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 03Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 4 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 04Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 5 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 05Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 6 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 06
Jezdit v autě s ručním ovládáním je rozdíl, ale ne zas tak velký, jak by se zcela zdravému člověku mohlo zdát

Zdroj: TheSmokingTire@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama