Škoda Octavia Scout je nejlepší čtyřkolka

Škoda to zase vyhrála, Scout je nejlepší čtyřkolka, i když nemá ani „pořádný” pohon všech kol...
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání?

29.6.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Ruční ovládání aut není ničím novým, vídáme jej ve vozech používaných paraplegiky. Ti ale obvykle nesahají po pětisetkoňových ostrých sedanech.

Běžný člověk k ovládání auta potřebuje ruce a nohy. Jsou ovšem lidé, kteří nohy používat z jakéhokoliv důvodu nemůžou. I mezi nimi jsou automobiloví nadšenci, i když se to nemusí zdát. Důkazem budiž velmi zajímavá auta přestavěná na ruční ovládání pro paraplegiky, mezi nimi i tenhle Mercedes-Benz E 55 AMG generace W211 patřící jedné sympatické dámě. Skutečně, tohle auto si na ježdění vybrala žena, i když k jeho ovládání může používat jen ruce.

Americký novinář Matt Farah se s ním projel, aby vyzkoušel, jaké to je, ovládat pětisetkoňovou zadokolku kompletně rukama. A zjistil, že to je docela jednoduché - musíte si na to zvyknout a vyžaduje to sílu v rukou, kterou každý člověk, tuplem pak je-li něžného pohlaví, nemusí mít. Ale jinak to není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Rozhodně ne tak, abyste museli procházet měsíčním kurzem, jak to je v USA nutné, když vám ochrnou nohy.

Problémem by samozřejmě byla manuální převodovka, ale pokud jste fanouškem ostrých Mercedesů, až na pár případů typu 190 E 2.5-16 to není podstatný zádrhel, protože bývají vybaveny automatickou převodovkou. Ježdění sportovními auty a invalidní vozík se tedy navzájem nevylučují a je skvělé vidět to v reálu. Konec konců, nejsmutnější je, když nějaká nešťastná událost někomu v životě zamezí dělat to, co má opravdu rád. Ježdění výkonným autem to očividně být nemusí...

Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 1 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 01Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 2 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 02Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 3 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 03Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 4 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 04Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 5 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 05Jak se jezdí s výkonným německým sedanem upraveným na ruční ovládání? - 6 - mercedes e 55 amg w211 rucni ovladani 06
Jezdit v autě s ručním ovládáním je rozdíl, ale ne zas tak velký, jak by se zcela zdravému člověku mohlo zdát

Zdroj: TheSmokingTire@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše