Reklama

Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu

Supersportovní novinku modrého oválu provází na Ford nebývalé služby. Napraví pokažený dojem z objednávkového období?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu

27.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Supersportovní novinku modrého oválu provází na Ford nebývalé služby. Napraví pokažený dojem z objednávkového období?

Okolo Fordu GT se v poslední době vytvořila poněkud nedůstojná situace, jež souvisí s jeho dostupností. Či spíše nedostupností. Modrý ovál se původně rozhodl, že během dvou let vznikne pouze 500kusová edice, zájem o supersport osazený přeplňovaným šestiválcem byl ale mnohem větší. Američané sice i kvůli tomu svolili k prodloužený výroby o další dva roky, i tak ale do roku 2020 vznikne jen tisíc aut.

Zájemců bylo násobně více, a tak je Ford vybíral dle kritérií, kterým není snadné porozumět. Tuto fázi má ale na každý pád za sebou a první exempláře dorazí k dealerům již tento prosinec. Ty poslední z „první várky” ovšem budou vyrobeny až v roce 2018. Ford proto nyní zákazníkům rozeslal speciální brožury, které jim mají osvětlit jednotlivé kroky celého procesu. Během následujících týdnů se pak dozví i celé rozvržení výroby a budou prý přesně vědět, kdy jejich kus zamíří na linky.

Prozatím se ale držme jen oné brožury, skrze kterou se zákazníci kupříkladu dozvídají, že si mohou vybrat dealera, kde vůz zakoupí. Dopředu přitom budou muset složit zálohu ve výši 50 procent z kupní ceny, jejíž přesná výše se ale na veřejnost dosud nedostala. Mluví se ovšem o sumě přesahující 400 tisíc dolarů, tedy v přepočtu nějakých 10 milionů korun.

Mimo to brožura osvětluje, kdo na základě zvolené konfigurace, počasí či lokality dostane vozy jako první. Dále pak zákazníci mohou využít služeb typu Concierge, a to bez ohledu na zemi, ze které pochází - profesionálové od Fordu mají operovat po celém světě. Jde tedy vskutku o služby hodné výjimečnosti modelu GT, které jsou ostatně všechny tak trochu „nefordí”...

Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 1 - Ford GT objednavka doruceni brozura 01Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 2 - Ford GT objednavka doruceni brozura 02Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 3 - Ford GT objednavka doruceni brozura 03Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 4 - Ford GT objednavka doruceni brozura 04Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 5 - Ford GT objednavka doruceni brozura 05Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 6 - Ford GT objednavka doruceni brozura 06Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 7 - Ford GT objednavka doruceni brozura 07Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 8 - Ford GT objednavka doruceni brozura 08Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 9 - Ford GT objednavka doruceni brozura 09Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 10 - Ford GT objednavka doruceni brozura 10Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 11 - Ford GT objednavka doruceni brozura 11Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 12 - Ford GT objednavka doruceni brozura 12Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 13 - Ford GT objednavka doruceni brozura 13Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 14 - Ford GT objednavka doruceni brozura 14Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 15 - Ford GT objednavka doruceni brozura 15Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 16 - Ford GT objednavka doruceni brozura 16Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 17 - Ford GT objednavka doruceni brozura 17Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 18 - Ford GT objednavka doruceni brozura 18Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 19 - Ford GT objednavka doruceni brozura 19Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 20 - Ford GT objednavka doruceni brozura 20Jak se „vyvolení” dostanou k novému Fordu GT? Tato brožura to popisuje do detailu - 21 - Ford GT objednavka doruceni brozura 21
Ford poslal majitelům supersportu GT brožuru osvětlující jednotlivé kroky výroby i samotné objednávky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama