Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video)

Mercedes třídy G platí za nezničitelné auto, běžně ale nemá šanci to dokázat - zvlášť jako 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal pořádně do těla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video)

23.11.2016 | Marek Bednář | 20 příspěvků

Mercedes třídy G platí za nezničitelné auto, běžně ale nemá šanci to dokázat - zvlášť jako 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal pořádně do těla.

Mercedes-Benz třídy G se sice jmenuje „G” podle „Geländewagen”, „terénní vůz”, běžně si jej ale lidé pořizují spíše jako stylový doplněk. A platí to tím spíše o jeho vrcholných verzích G 63 AMG a G 65 AMG, které člověk nejčastěji uvidí na asfaltu městských bulvárů než někde na lesní cestě. Tyto verze zkrátka mají hlavně posádku přepravovat v komfortu a přepychu, to ale neznamená to, že by v terénu jezdit neuměly. Nakonec, Géčko platí za nezničitelné auto zocelené službou v armádách celého světa, ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Obrazem reality budiž video níže, které pochází z Ukrajiny. Vidíme na něm Mercedes G 63 AMG, kterak jezdí po překážkové dráze v potoce a kolem něj. Trať to není lehká vůz se při této zkoušce docela zapotí, vlastně i doslova. Nakonec možná i proto, že má na takovéhle hrátky až moc výkonu, takže pořád protáčí kola.

Téměř všechno ale projede sám, i když ne vždycky na první pokus, a je na něm vidět, že není v takovém prostředí poprvé - všimněte si ocelových kol s vysokými pneumatikami a upravených nárazníků, vpředu s navijákem. Kouří se z něj, jako by to byly jeho poslední chvíle, ale nejsou, odpařující se voda ani bláto všude možně ho nezastaví. Géčko zkrátka opravdu vypadá nezničitelně, i když nelze předpokládat, že by mechanika vozu za takovéto zacházení majiteli poděkovala. Podívejte se na to sami...

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 1 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 01Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 2 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 02Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 3 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 03Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 4 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 04Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 5 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 05Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 6 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 06Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 7 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 07Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 8 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 08Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 9 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 09Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 10 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 10Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 11 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 11Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 12 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 12
Většina Mercedesů G 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tenhle ne, zjevně s tím ale nemá větší problém...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše