Reklama

Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg?

Hloupá otázka? A jste si jistí? Jeden Rus si dal docela záležet, aby nebylo vůbec jednoduché poznat, v čem vlastně jezdí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg?

10.10.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Hloupá otázka? A jste si jistí? Jeden Rus si dal docela záležet, aby nebylo vůbec jednoduché poznat, v čem vlastně jezdí.

Dnes je to prakticky nemyslitelné. Pro Porsche je Cayenne klíčovým modelem a dojnou krávou číslo jedna, a tak je i provedení jeho nové generace tak specifické, jak jen za sdílení vybraných komponentů s koncernovými sourozenci může být. Na začátku minulé dekády, kdy se příběh tohoto vozu teprve začínal psát, ale byla situace docela odlišná a popisovali jsme ji nedávno v článku o jedné bizarnosti, kterou tehdy Porsche pro Cayenne nabízelo.

Segment luxusních SUV byl obecně neprobádaným územím, na které jen o chvíli dříve vkročil Mercedes třídy M. Zdál se být úspěšný, a tak si z jeho koláče chtěli trochu utrhnou i jiní. Zrovna Porsche ale mělo obavy, jestli jeho zákazníci do té doby zvyklí jen na „čisté” dvoudvéřové sporťáky budou na nějaké SUV vůbec zvědaví. Investovat do něj tak chtělo jen minimum peněz a svolilo ke společnému vývoji s VW Touareg. A jen o společnou platformu či pár technických a výbavových detailů tady nešlo, ani zdaleka.

Oba vozy jsou si opravdu velmi blízké a používají i některé stejné karosářské díly. Bylo by přehnané tvrdit, že první Cayenne je jen Touareg s jiným designem přídě a zádě, ale spojitostí je opravdu spousta. Oba vozy používají třeba zcela totožné, vzájemně záměnné přední dveře - až tak daleko šla jejich podobnost.

Té si zjevně musel být vědom majitel auta na přiložených fotkách, očividně Rus. Nejspíše tedy (předpokládáme to, ale proč by někdo šel opačnou cestou...) vzal svůj VW Touareg a přiblížil jej Porsche Cayenne tak moc, jak to jednoduše jde. Vůz tak má kompletní příď Porsche, kola, části interiéru... Však se podívejte sami.

Je otázkou, kam si vlastně pomohl, neboť design prvního Touaregu se zdá být nadčasovější a z dnešního pohledu hezčí než ten Cayenne, ale image prestižnější značky tady udělala své. Minimálně zepředu a do značné míry i z boku je tak obtížné rozeznat, jaké auto vlastně má. Jen záď Touaregu a některé „vrozené” části interiéru, předpokládáme, jasně odhalují pravou identitu vozu...

Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 1 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 01Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 2 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 02Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 3 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 03Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 4 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 04Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 5 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 05Je toto Porsche Cayenne nebo Volkswagen Touareg? - 6 - VW Touareg Porsche Cayenne predelavka 06
Tato přestavba připomíná, jak blízké si byly první generace VW Touareg a Porsche Cayenne

Zdroj: Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše