Reklama

Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré

Krása je v očích toho, kdo se dívá a toto je pochopitelně náš názor. Nezdá se vám ale také dnes 13 let stará M3 CSL atraktivnější než ta nová?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré

23.11.2017 | Petr Prokopec | 55 příspěvků

Krása je v očích toho, kdo se dívá a toto je pochopitelně náš názor. Nezdá se vám ale také dnes 13 let stará M3 CSL atraktivnější než ta nová?

Nejspíše jste si již všimli, že při představování nových aut stále častěji používáme slovo „agresivní“, místo abychom mluvili o kráse či eleganci. Taková je doba, místo uhlazenosti se nosí stylizace válečníků, místo Jamese Bonda je preferován Jason Bourne. Ve snaze automobilek zalíbit se mladým, pro které konzervatismus je pomalu nadávkou, dostávají auta stále divočejší tvary. Automobily navíc v posledních letech výrazně rostou a ony masy plechu je třeba nějak vizuálně rozbít.

Výše zmíněné lze bez problémů demonstrovat na různých verzích BMW M3, konkrétně pak na generacích E46 a F80. Mladší z nich je nejen citelně větší, jsou jí vlastní i daleko komplikovanějšími rysy. Záhyby a hrany jsou k nalezení všude, stačí jen pohlédnout na přední nárazník, kapotu, výdechy za předními koly a na ně navazující vystupující boční linii či zadní nárazník lemovaný „kapsami“ a doplněný čtveřicí koncovek výfuku a karbonovým spoilerem.

E46 v tomto ohledu nemůže být odlišnější. Ano, čtveřice koncovek výfuku tu sice je také, nicméně zasazena je do vcelku obyčejně vypadajícího nárazníku. Víko zavazadelníku má u vyobrazené verze CSL výrazněji tvarovanou hranu, obyčejné M3 této generace ji mají výrazně nižší, navíc ozdobenou pouhou odtrhovou lištou. Výdechy (už tehdy falešné, vzduch jimi reálně neproudí...) za předními koly jsou decentní, stejně jako sám přední nárazník. V podstatě tak jediné, co upozorňuje na odklon od standardu, je kapota motoru.

Z dnešního pohledu je samozřejmě nelehké oba vozy porovnávat, před 17 lety byl přístup k designu aut odlišný. A platilo to i o čtyři roky později, kdy BMW vyrukovalo s limitovanou edicí CSL. V té době byla M3 nabízena jen jako kupé a kabriolet, jejím přímým nástupcem je dnes model M4. Nicméně i přesto si stojíme za názorem, že tento vůz je krásný a nadčasově elegantní i díky tomu, že se vlastně drží relativně při zemi.

Nové BMW M3 F80 se ale snaží dát celému světu najevo, že tady nejde jen o další trojkový sedan, nýbrž něco mimořádnějšího. Ve výsledku je jistě agresivnější, nemáme ale pocit, že by bylo za mák tak hezké a už vůbec si nemyslíme, že by za dalších 13 let působilo jakkoli atraktivně. Nevěříte? Podívejte se třeba na předchozí M3 E90, které je dnes již poněkud mdlé. Nesouhlasíte? Pak se s námi podělte o svůj názor.

Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 1 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 01Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 2 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 02Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 3 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 03Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 4 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 04Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 5 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 05Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 6 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 06Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 7 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 07Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 8 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 08Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 9 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 09Kdepak jen soudruzi z NSR udělali chybu? Nové BMW M3 vypadá hůř než 13 let staré - 10 - BMW M3 F80 vs BMW M3 CSL E46 10
Nové BMW M3 hraje hlavně na agresivní notu, generace E46 spíše na tu elegantní. Nám se více líbí přístup starŠího modelu, ale máte samozřejmě právo vidět to jinak...

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 55 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama