Kia Rio GT: ostré mini má potenciál ohromit (ilustrace)

5.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Malý ostrý Korejec by dorazil s tradičně s poladěným bodykitem, většími litými koly, sníženým podvozkem a přeplňovaným motorem.

Novou Kiu Rio jsme si mohli představit v závěru minulého týdne. Již dříve ale Korejci naznačili, že kromě standardního hatchbacku přemýšlejí také o jeho sportovní variantě. Její vývoj ovšem ještě ani nezačal, tak ho nemůžeme očekávat zítra, doladění sportovní varianty ale nikdy není tak náročné jako vývoj samotného auta.

Otázkou ovšem je, co se objeví pod kapotou. První informace naznačovaly spíše příchod přeplňovaného litrového tříválce, ke kterému inklinuje i technický šéf značky Albert Biermann. Ten již dříve překvapivě uvedl, že tento motor miluje. „Díky zvuku a vibracím působí jako šestiválec. Rád bych proto s tímto agregátem udělal nějaké bláznivé auto.“

Zda to ovšem bude Rio GT, je nyní otázkou. V souvislosti s touto variantou se totiž objevily také spekulace o příchodu mnohem potentnějšího 1,4litrového přeplňovaného čtyřválce, který by sice o trochu více zatížil přední nápravu, na druhou stranu by poskytoval vyšší výkon a plošší - tedy lépe využitelný - průběh výkonu.

Na jakou pohonnou jednotku ale padne volba, to je zatím ve hvězdách. Ostatně realizována nemusí být ani samotná varianta GT. Pokud ovšem nakonec Korejci o jejím osudu rozhodnou pozitivně, pak lze očekávat i lehce přiostřený bodykit, větší litá kola a nižší světlou výšku, jak nám to ostatně na neoficiální ilustraci maluje web X-Tomi Design.

Kia Rio GT: ostré mini má potenciál ohromit (ilustrace) - 1 - Kia Rio GT 2017 render
Ostřejší verze Kie Rio se již ukázala na neoficiální ilustraci

Ilustrace: X-Tomi Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše