Reklama

Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video)

Příchod prvního skutečného korejského hot hatche je za rohem. Hyundai i30 N už se ukázalo zjevně při finálních testech, má 250 nebo 275 koní?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video)

27.4.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Příchod prvního skutečného korejského hot hatche je za rohem. Hyundai i30 N už se ukázalo zjevně při finálních testech, má 250 nebo 275 koní?

O příchodu prvního reálného korejského hot hatche se mluví již hezkých pár let. Letošní rok je ovšem zásadním mezníkem v historii Hyundai a jeho sportovní divize, neboť na autosalonu ve Franfkurtu bude produkční model i30 N odhalen. Ten bude k dispozici ve dvou verzích, jež se budou lišit především výkonem - slabší nabídne 250 koní, silnější 275.

O jejich produkci se stará přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, jenž bude standardně spojen se šestistupňovým manuálem. Korejci počítají s tím, že posléze přivedou do hry také osmistupňový automat, na ten si ale ještě pár let počkáme. Kromě toho se spekuluje také o užití pohonu 4x4, což jen podpořil loňský koncept RN 30. Zatím ale výkon zamíří jen dopředu.

Od běžné produkce budou ostré verze odlišovat čelní nárazník s výraznějšími vstupy vzduchu, mohutné boční prahy a také střešní křídlo. Zatím jsme neměli příležitost si tyto prvky pořádně prohlédnout. Jak ukazuje video z finálních testů probíhajících na Nordschleife, stále je kryje kamufláž.

Kromě vzhledu a pohonného ústrojí se „eNko“ bude vůči standardnímu i30 lišit také podvozkem, který doznal přitvrzení a snížení. Poháněné přední nápravě pak bude asistovat samosvorný diferenciál, který napomůže průjezdu zatáčkami ve vyšších rychlostech. Cena celého tohoto kompletu přitom bude nižší než u konkurence.

Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 1 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 01Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 2 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 02Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 3 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 03Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 4 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 04Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 5 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 05Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 6 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 06Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 7 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 07Korejský Golf GTI natočen při finálních testech, podívejte se na něj v akci (video) - 8 - Hyundai i30 N 2017 dalsi videoscreen 08
Hyundai i30 N bylo znovu natočeno na Ringu, tentokráte již při finálních testech

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama