Lexus LF-NX: produkční verze odhalena únikem i omylem, naživo již v Ženevě

Nový japonský crossover měl ještě pár dní zůstat pod pokličkou. Díky projevu šéfa Toyoty ale zřejmě již známe jeho přední část.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus LF-NX: produkční verze odhalena únikem i omylem, naživo již v Ženevě

29.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nový japonský crossover měl ještě pár dní zůstat pod pokličkou. Díky projevu šéfa Toyoty ale zřejmě již známe jeho přední část.

Slovo „únik“ již delší dobu nezaznělo, což je pro mnoho z vás úlevou. Dnes tu ovšem jeden máme a aby toho nebylo málo, pak si na něm můžeme věrně demonstrovat, jak se mnohá novinka dostává na svět navzdory snahám automobilky o maximální utajení. Krátce před zahájením detroitského autosalonu se totiž na výstavišti Cobo Center odehrával již šestadvacátý ročník setkání automobilových analytiků (26th Annual Society of Automotive Analysts). Na tom vystoupil i šéf Toyoty Jim Lentz, který měl říci pár slov o budoucnosti automobilového průmyslu i japonské značky samotné. A právě v tuto chvíli se začaly dít věci.

Jak si totiž můžete povšimnout na níže přiloženém videu, které někdo z účastníků setkání nahrál a pustil online, zhruba v čase 10 minut a 40 sekund začne Lentz hovořit o Lexusu LF-NX, přičemž samozřejmě míní koncepční verzi z loňského Tokia. Za jeho zády však v daný moment visí obrázek produkčního provedení.

Jistotu v tomto směru sice nemáme, odlišná čelní část připomínající produkční modely Lexusu ale hovoří za vše. Navíc, daný model se v sériovém hávu ukáže za měsíc na autosalonu v Ženevě, čímž by časová posloupnost odpovídala. Aby totiž Toyota měla na motor show k dispozici veškeré informace včetně oficiální fotogalerie, musí mít produkční verzi LF-NX dávno hotovou.

Uvidíme tedy v následujících dnech, zda se naše domněnky potvrdí (a zda případně Toyota představí svou novinku oficiální cestou). Momentálně už jen můžeme dodat tolik, že jistotou je přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, kterým byl vybaven již koncept. I o něm se totiž Lentz ve své řeči zmiňuje.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Lexus LF-NX: produkční verze odhalena únikem i omylem, naživo již v Ženevě - 1 - Lexus LF-NX produkcni verze unik
Je to produkční Lexus LF-NX nebo není? To budeme s jistotou vědět v Ženevě

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama