Lexus NX 2015 poprvé nafocen na ulici, produkční verze stála poblíž továrny Toyoty

Japonský crossover sice oproti konceptu vyměknul, stále však působí dravě. A to dokonce bez zásahů Photoshopu nebo záře reflektorů autosalonů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus NX 2015 poprvé nafocen na ulici, produkční verze stála poblíž továrny Toyoty

25.4.2014 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Japonský crossover sice oproti konceptu vyměknul, stále však působí dravě. A to dokonce bez zásahů Photoshopu nebo záře reflektorů autosalonů.

O novém crossoveru japonské automobilky se momentálně nedá napsat mnoho nového, však ani živé představení na autosalonu v Pekingu totiž nepřineslo veškerá potřebná data. Víme sice, že s novým dvoulitrovým turbomotorem pod kapotou Lexus NX nabídne 238 koní, jež může šestistupňový automat směřovat na přední nebo všechna čtyři kola, tím ale můžeme skončit. Neznámá je totiž jak jízdní dynamika, tak i spotřeba.

To samé ostatně platí o dalších dvou agregátech - hybridní pohonné jednotce a atmosférickém dvoulitru - které budou pod kapotou crossoveru k mání. Nové jsou ovšem fotky, na kterých se produkční verze ukazuje vůbec poprvé mimo fotografické studio či nějaký světový autosalon. Nachytána totiž byla ve Velké Británii poblíž továrny Toyoty v Burnastonu.

Na vlastní oči se tak můžeme přesvědčit, jak to Lexusu NX sluší, když jeho fotky nejsou upraveny Photoshopem, nebo když na něj nezáří desítky reflektorů. Rozhodně přitom je nač koukat, neboť ačkoliv produkční verze oproti konceptu částečně vyměkla, stále působí dravě. A to zepředu i zezadu. Dá se tedy předpokládat, že v zemích milujících vůni benzinu tento model bude úspěšný.

Otázkou jsou ovšem prodeje v kontinentální Evropě, kde sice bruselští úředníci zavádějí jeden ekologický diktát za druhým, ovšem dieselové motory díky jejich nižší spotřebě a tedy i emisím CO2 schvalují automobilkám raději než ty benzinové. Rozhodně bychom ovšem uvítali, kdyby se Lexusu NX povedlo toto prokletí zlomit. Minimálně ve verzi F Sport si to zaslouží.


Lexus NX 2015 poprvé nafocen na ulici, produkční verze stála poblíž továrny Toyoty - 1 - Lexus NX zive foto 01Lexus NX 2015 poprvé nafocen na ulici, produkční verze stála poblíž továrny Toyoty - 2 - Lexus NX zive foto 02Lexus NX 2015 poprvé nafocen na ulici, produkční verze stála poblíž továrny Toyoty - 3 - Lexus NX zive foto 03
Produkční verze Lexusu NX se neukázala jen na autosalonu v Pekingu, ale také poblíž britské továrny Toyoty v Burnastonu

Zdroj: NX Forums

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše